Cześć jej pamięci! Salwą pal!

W Krakowie ostatniej nocy doszło do profanacji. Ustawiona pod słynnym papieskim oknem, wielka 21-metrowa choinka z hukiem legła na ziemi. Winnym aktu tej niebywałej profanacji jest… wiatr. Trwają narady w jaki sposób ukarać tego niespodziewanego bluźniercę.

choinka-141221-820

To, że doszło do profanacji nie ulega najmniejszej wątpliwości, bowiem choinkę wczoraj ustawiał i światełka na niej zapalał, sam Dziwisz, osobisty kamerdyner i narzeczona błogosławionego (i o ile pamiętam świętego) Jana Pawła II. Tego samego, co przez owe okienko drzewiej wyzierał i do otumanionych tłumów chusteczką machał.

Ale wystarczyła chwila nieuwagi i niedopatrzenie ze strony pilnującej uświęconego drzewka straży miejskiej, aby zawiał zefirek i drzewo wywrócił niczym krzaczek tarniny. Jednym słowem choinka poszła się jebać. I nie było ratunku. Bo drzewko się na tyle zdezolowało, że dzielni strażacy z żalem i ze łzami w oczach, musieli chojaka pociąć na kawałki. Wcześniej krótką modlitwę nad trupem choinki zmówił ściągnięty w trybie alarmowym proboszcz. Cześć jej pamięci jednym słowem, acz kompania reprezentacyjna nie zdążyła dojechać.

To jednak nie koniec nieszczęść.

Bo papieska choinka waląc się z hukiem na ziemię, uszkodziła przynajmniej dwa zaparkowane obok samochody. Przybyli na miejsce agenci ubezpieczalni mówią, że nie będzie żadnego odszkodowania, i dowodzą właścicielom, że to ich wina, bo widzieli gdzie, a w zasadzie pod czym parkowali. Jeśli chcą, to niech dochodzą odszkodowania od tych, co drzewo to tutaj ustawili. Tym bardziej, że zdaję się nie było na to formalnego zezwolenia.

Umyślni od Dziwisza z kolei dowodzą, że właściciele, domagając się jakiegoś odszkodowania, nie mają ani krzty godności. Bo przecież w zasadzie powinni być dumni, że ich marne i grzeszne auta uszkodziła, a w zasadzie zaszczyciła swym świętobliwym dotykiem, choinka będąca symbolem najświętszej świętości, dodatkowo poświęcona przez najbliższego przyjaciela Wielkiego z Wielkich. To tak jakby sam papież je uszkodził.

Więc – dowodzą dalej ci umyślni – właściciele owych aut powinni nie tyle dochodzić odszkodowania, co zapłacić podatek od wzbogacenia się, bowiem ich auta mimo, że nieco zdezolowane, to jednak znacząco zyskały na wartości. Takie auto, mimo że bez szyb i z mocno powyginaną karoserią, kupi za każde pieniądze każdy kolekcjoner, łasy na rzeczy w które wstąpił duch święty Jana Pawła II. No i tak to w tym Krakowie przed świętami się bawią.

! [wszystkie informacje zawarte na tej stronie mogą zawierać elementy zmyślone i nie do końca prawdziwe. Zalecana jest przeto ostrożność i czytanie ze zrozumieniem. Jeśli ten wpis ci się podobał, możesz lajknąć fanpejdż strony na Fejsbuku]

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

6 thoughts on “Cześć jej pamięci! Salwą pal!

 1. Autor będzie miał, niestety, do czynienia z Nowakiem chroniącym sektę Krk przed konkurencją.
  Z paragrafu 196 kk.
  Jak można – „…błogosłowionego Jana Pawła I”.
  Toż ON Święty!!
  A ten błąd „..słowio…” to jakaś kpinka?!

  PS: Dzisiejszej nocy 3 minuty po północy, czyli już jutro, zaczyna się Godowe Święto, dzień zacznie się wydłużać!

 2. Znaki to są – niewątpliwie !!!! W Watykanie też złamała się choinka. I niech mi nikt nie mówi, że to zwykły przypadek !!! Biada wam, którzy znaków nie rozpoznajecie !!!!

 3. To prawda ! I przyjdzie anioł śmierci i wyrówna rachunki krzywd ! Na razie kosi symbole , ale już nie długo czarne mendy będą zdychać w bólach , za swoje grzechy . Podobno Gila już pół więzienia przeleciało i czekają na Wesołowskiego ….Szkoda że ten zefir, co uwalił choinę , nie wyciągnął przez okno dziada Dziwisza …a tak mogło być fajnie …na święta …żeby przynajmniej nogę złamał jak ,,Bolek ” ….

 4. Jaka szkoda, że to ja nie postawiłem tam swojego auta, ale daleko do Krakowa mam, niestety. Pociąłbym karoserię na kawałki, wszystkie części rozebrał do ostatniej śrubki, kawałki szyb pozbierał i… wszystko dał Dziwiszowi do poświęcenia. Ależ bym miał relikwii, całą stodołę. Kasa taka, że nawet niełatwo ją sobie wyobrazić. Eeech, że też nie wpadłem na to, żeby do Krakowa jechać i pod świętym oknem auto postawić ;-(

 5. My tu pierdu, pierdu, a tymczasem podczas nocnych sejmowych sesji PSL chce zalegalizować GMO, cała sejmowa sitwa z SLD i Palikotami próbuje forsować zmiany w Konstytucji RP, PO z PSL ma chrapkę na prywatyzację Lasów Państwowych – ostatnią prawdziwą ochronę leśnych obszarów w Polsce. Jak się to wszystko załatwi, to razem ze środowiskiem, w którym żyjemy. Posłanka Pawłowicz, gdyby wiedziała, po co się wykorzystuje jej głupotę, posłowie PiS, gdyby wiedzieli, do czego potrzebna była ich delegacyjna hucpa, to by się własnymi pięściami pozabijali ze zgryzoty. Ale do tego trzeba mieć mózg między uszami, a nie waginy i wacki.

 6. Mruku – mruczysz. Co się czepiasz GMO ?? Pól świata rolniczego stosuje nasiona GMO, tylko w Polsce traktuje się to jak in vitro – po bożemu.Człowiek od zarania dziejów ulepszał rośliny, cierpliwie je krzyżując, co trwało latami. Dzisiaj ten sam efekt osiąga się manipulując cząstkami DNA roślin. Jadłem w Polsce kukurydzę GMO i zwyczajną. W nocy patrzałem do lustra – nie świeciłem. Obydwie były w smaku takie same. Tylko tej GMO na tym samym kawałku pola rodzi się prawie dwa razy więcej. I to cała filozofia.Polska jest największym producentem jabłek w Europie – wszystkie są genetycznie zmutowane – szkodzi to komu ????
  Mamy już ponad 7 miliardów „obateli” na świecie – 1/3 z tego przymiera głodem, czym chcesz to wyżywić ???

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s