Zróbmy coś raz porządnie!

Myślę sobie, że to całkiem wporzo temat do dyskusji przy tak zwanym świątecznym stole. Ciocia, wujek, brat z żoną i siostra, to wymarzona sytuacja, by pokłócić się o rzeczy fundamentalne.

icon-kreska

Wracam przeto do niedawnego skandalu jakim było wywalenie kolejnych 16 baniek na de facto świątynię opatrzności bożej, bo przecież w to muzeum, to nikt nie wierzy. I może bym nad tym przeszedł to porządku dziennego (chuj z tą świątynią i szesnastoma milionami, i tak nie mam na to wpływu), gdyby nie wypowiedź mojego ulubionego na swój sposób Ryszarda Kalisza, tego głęboko wierzącego lewicowego zbuka. Nie zacytuję go może dokładnie, ale gość powiedział mniej więcej to:

„Zagłosowałem za tą 16-milionową dotacją miedzy innymi dlatego, że niedokończona świątynia brzydko wygląda“.

A to pieprzony esteta! Ale wiecie co, ten kawiorowy menel ma w zasadzie rację.

Niedokończona od lat świątynia, wygląda wyjątkowo brzydko, wygląda nieprawdopodobnie chujowo i nawet dokończona nie będzie wyglądała lepiej. Tylko czy będzie dokończona? Mam wątpliwości, bo tego końca nie widać, a to oznacza, że potrzebne będą kolejne miliony.

Do tej pory lekko licząc, państwo włożyło w ten bunkier Glempa, ponad sto milionów. Ile wyłożył kościół za bardzo nie wiadomo, bo nie chcą tego ujawnić i generalnie plączą się w zeznaniach. Nie brak takich, którzy twierdzą, że oni w ogóle nic nie dali, a jedynym realnym inwestorem jest państwo.

Stąd też pod świąteczną dyskusję poddaję pomysł, że może zdecydowanie taniej i lepiej per saldo, byłoby to coś w pizdu rozebrać i więcej sobie tym łba nie zawracać, a pieniędzy nie topić w błocie. Te ostatnie 16 milionów zdecydowanie by wystarczyło na zburzenie tej chujni. Zróbmy to raz a dobrze i więcej sobie głowy tym nie zwracajmy. Gruz się wywiezie i pewnie zostanie jeszcze nieco grosza na przywrócenie terenu do porządku. Drzewa, trawka, ławeczki, ścieżki rowerowe i te mniej więcej rzeczy.

Przegadajcie to sobie przy obiedzie, tylko spokojnie, bez rękoczynów.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

15 thoughts on “Zróbmy coś raz porządnie!

 1. Znam tansze sposoby na pozbycie sie tego koszmarka. Beczka trotylu na pewno nie bedzie kosztowala 16 milionow.

 2. Nie tylko państwo do tego dokłada, Revelku. Oto brzydactwo potknął się między innymi Marciniak S.A. z Gorzowa Wielkopolskiego, któremu glempowy kościół nie płacił za robotę. Myślała pewnie spółka akcyjna, że dorwała się do niebiańskich kokosów, a to Niebo ją dorwało.

 3. PS.
  A propos osiedla. To co było przed tym chybionym osiedlem, było o cały Wszechświat piękniejsze. Wiem, co napisałem, bo mieszkam w tej okolicy od czasów generała w czarnych okularach.

 4. Wydaje mi się że kiedyś to się przekształci w Pałac Rozrywki i Ekskluzywne Studio Porno.
  Watykan szykuje sprzedaż zwłok za kolejne miliony i osadzenie ich w tym Pałacu również za miliony.
  Myślę że zabalsamowany Trup Ojca w niczym nie będzie przeszkadzał,nada jedynie ponadczasowy wymiar w nowej polskiej rozrywce społecznej.

 5. Mruk ma rację , Niebo dorwało nie tylko Marciniaka S.A , ale i cementownie która robiła dla nich beton . No i faktycznie Wilanów wyglądał o wiele lepiej , też wiem bo od lat jeżdżę tamtędy na rowerze . A co z tym zrobić ? Niestety nic nie zrobimy , dalej będą pompować naszą forsę w to brzydactwo i nie ma na to rady …może za jakieś 50 lat będzie tam jakiś teatr , albo dyskoteka , tak jak to się stało w innych krajach , już rozwiniętych , a nie jak w Polsce , która jest krajem ludzi w większości niedorozwiniętych . A Kalisz to jest obrzydliwy , gruby , chuj …..

 6. Zamiast burzyć, lepiej się zastanowić nad wyhodowaniem cytryny, której rozmiar będzie pasował do tej wyciskarki.

  1. Budowla może się jednak przydać – jako przyszłe muzeum pomników JP II masowo stawianych teraz w Polsce. W końcu ktoś wypowie ten konkordat i nakaże zdemontować. Pomniki z okresu PRL-u tez gdzieś tam zbierano i utworzono skansen.Tylko qrwa po co ta kopula.

 7. Pan minister finansów powiedział, że danina państwa na budowę: Największej Na Świecie Wyciskarki Owoców Cytrusowych – nie zachwieje budżetem, w odróżnieniu od dotacji na polskie, nowe: ” centrum badań kosmicznych „! Nazwy nie pamiętam – podałem umownie.
  Jest pan, panie minister – w ” mylnym błędzie „!
  Jak każde – chcące się rozwijać państwo, inwestuje w badania i naukę, to już:
  Nie każde państwo jest tak zniewolone i głupie, żeby dopłacać do budowli, która niczemu i nikomu służyć nie będzie. Z punktu widzenia potrzeb: społeczeństwa i świeckiego państwa.
  W tym przypadku: państwo, kładąc uszy po sobie, stękając pobożnie i nabożnie… zaakceptowało przekręt ” koloratkowych”, który polega na: Stworzeniu nieistniejącego muzeum w budowie, na które państwo – zgodnie z nieszczęsnym konkordatem – powinno się dokładać! Kamieniem węgielnym tej koszmarnej budowli jest przecież trup ks. Twardowskiego i innych notabli.
  Poza tym: Czy ktoś widział tak ogromniaste: pomarańcze, geifruty, cytryny, które dałoby się na tym dziwadle – wycisnąć?
  Dla mnie: kształt kopuły jest symbolicznym znakiem do czego służy kościołowi państwo, czyli wszyscy my:
  Otóż służy ono, do wyciskania pieniędzy… I tu właśnie jest ta: ” tajemnica wiary ” – w tym przypadku – w kształcie ogromniastej wyciskarki soków!
  Pozdrawiam
  Stanisław

 8. Zgadzam sie w ogóle i w szczególe z Waszymi opiniami na temat Świątyni Opatrzności. Jedna tylko uwaga do Stanisława: ks. Jan Twardowski został tam pochowany wbrew swojej woli i z pogwałceniem woli jego rodziny. Glemp w sposób obrzydliwy posłużył się zwłokami słynnego poety, żeby nadać rangę powstającemu koszmarkowi. Tylko Glempa należy za to winić (epitetów sobie oszczędzę), bo sam JT żadnego udziału w tej hucpie nie miał. Jak większość współcześnie żyjących katolików zresztą.

  1. Wiem, wiem – laudate, że ks, Twardowski nie miał żadnego udziału w tej koszmarnej i niemoralnej hucpie:) Został wykorzystany, a Jego ostatnia wola – potraktowana jak … No właśnie , jak? Bo nie chcę przeklinać!
   Pozdrawiam
   Stanisław

 9. Te latarnie uliczne to też cud-miód i margaryna. Ale mogą się przydać. Już kiedyś w Warszawie wieszano na latarniach biskupów.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s