Zróbmy coś raz porządnie!

swiatynia-141225-1100500

Myślę sobie, że to całkiem wporzo temat do dyskusji przy tak zwanym świątecznym stole. Ciocia, wujek, brat z żoną i siostra, to wymarzona sytuacja, by pokłócić się o rzeczy fundamentalne.

icon-kreska

Wracam przeto do niedawnego skandalu jakim było wywalenie kolejnych 16 baniek na de facto świątynię opatrzności bożej, bo przecież w to muzeum, to nikt nie wierzy. I może bym nad tym przeszedł to porządku dziennego (chuj z tą świątynią i szesnastoma milionami, i tak nie mam na to wpływu), gdyby nie wypowiedź mojego ulubionego na swój sposób Ryszarda Kalisza, tego głęboko wierzącego lewicowego zbuka. Nie zacytuję go może dokładnie, ale gość powiedział mniej więcej to:

„Zagłosowałem za tą 16-milionową dotacją miedzy innymi dlatego, że niedokończona świątynia brzydko wygląda“.

A to pieprzony esteta! Ale wiecie co, ten kawiorowy menel ma w zasadzie rację.

Niedokończona od lat świątynia, wygląda wyjątkowo brzydko, wygląda nieprawdopodobnie chujowo i nawet dokończona nie będzie wyglądała lepiej. Tylko czy będzie dokończona? Mam wątpliwości, bo tego końca nie widać, a to oznacza, że potrzebne będą kolejne miliony.

Do tej pory lekko licząc, państwo włożyło w ten bunkier Glempa, ponad sto milionów. Ile wyłożył kościół za bardzo nie wiadomo, bo nie chcą tego ujawnić i generalnie plączą się w zeznaniach. Nie brak takich, którzy twierdzą, że oni w ogóle nic nie dali, a jedynym realnym inwestorem jest państwo.

Stąd też pod świąteczną dyskusję poddaję pomysł, że może zdecydowanie taniej i lepiej per saldo, byłoby to coś w pizdu rozebrać i więcej sobie tym łba nie zawracać, a pieniędzy nie topić w błocie. Te ostatnie 16 milionów zdecydowanie by wystarczyło na zburzenie tej chujni. Zróbmy to raz a dobrze i więcej sobie głowy tym nie zwracajmy. Gruz się wywiezie i pewnie zostanie jeszcze nieco grosza na przywrócenie terenu do porządku. Drzewa, trawka, ławeczki, ścieżki rowerowe i te mniej więcej rzeczy.

Przegadajcie to sobie przy obiedzie, tylko spokojnie, bez rękoczynów.