Diabły na wystawie, debil w realu

Niestety, tak się nieszczęśliwie składa, że Lublin znów wraca na nasze łamy. Coś ma to miasto w sobie widać, coś niepokojącego, zaraźliwego i zdradliwego niczym morowe powietrze. To się niestety ludziom na łby rzuca, a z efektów śmieje się potem cała Polska. Tak jest i tym razem.

icon-kreska

Kolejny wariat z Lublina z którym pokrótce zamierzam Państwa zapoznać, nazywa się  Piotr Gawryszczak i jest radnym PiS. Praktycznie to wyjaśnia już wszystko, ale może kilka szczegółów dla rozjaśnienia sytuacji.

Otóż ów pan radny pryncypialnie  zareagował na wystawę otwartą w Lubelskim Centrum Kultury. Chodzi o wystawę „Ende neu – Diabły!”, mającą być próbą zmierzenia się widza z pytaniem, czy w polskim społeczeństwie istnieją dziś warunki do buntowania się przeciw powszechnej ortodoksji.

radny gawryszczak
radny Piotr Gawryszczak

To wystarczyło, by wspomniany radny Gawryszczak poczuł się obrażony religijnie (dla jasności wystawy nie oglądał, zareagował tylko na słowo diabeł). W interpelacji jaką spłodził czytamy:

„…stała się rzecz niesłychana. Instytucja miejska, funkcjonująca za publiczne środki, mieniąca się centrum kultury, pozwoliła sobie na prowokację wobec tysięcy mieszkańców Miasta. W przeddzień adwentu, czyli… okresu oczekiwania na narodziny Zbawiciela świata i ludzi, Centrum Kultury promuje… diabła. Żeby tylko jednego, CK promuje wielu diabłów”.  

Dalej padają też słowa o braku poszanowania dla wartości chrześcijańskich i jawnym promowaniu… satanizmu.

Wywołany do tablicy dyrektor Centrum Kultury odpowiedział:

„To jest tak śmieszne, że nie warto w ogóle o tym mówić. Diabeł jest przecież pojęciem, które występuje nie tylko w religii, ale też kulturze czy literaturze. Jeżeli ktoś jest mało inteligentny i nie rozumie istoty rzeczy, to co ja mogę tu komentować.”

Pan dyrektor Aleksandr Szpecht  chyba jednak przesadza,  bo jak dla mnie,  pan radny Gawryszczak już samym swoim wyglądem i tak zwaną aparycją, tudzież walącą wprost z twarzy skondensowaną inteligencją,  budzi najwyższe zaufanie a przypisywanie mu braku owej inteligencji, ociera się o zwykłe zniesławienie.

Na poważnie zaś, normalni raczej ludzie, mają w dupie adwenty, i oczekiwania na „zbawicieli” takich i owakich, tudzież fobie głupiego radnego też mają w dupie. Poza tym tak na zdrowy rozum, gdyby radny Gawryszczak był inteligentny, to nie należałby do PiS.

Na pierwszy rzut oka widać, że gość ma IQ mniej więcej o wartości temperatury własnego ciała, a jest to IQ  tak wysokie tylko dlatego, że ciągle ma stan podgorączkowy. I pod żadnym pozorem proszę go bardziej nie prowokować, bo jak się zdenerwuje, to mu IQ podskoczy do 42 i niechybnie wtedy umrze. Z czego więc będziemy się wszyscy pospołu tu śmiali?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

10 thoughts on “Diabły na wystawie, debil w realu

 1. Wobec wszechobecnego i coraz bardziej agresywnego ” ataku ” na ” wartości „, które są fundamentem, jedynie słusznej wiary, należy krzyknąć, na cały świat:
  ” GAWRYSZCZAKI WSZYSTKICH KRAJÓW – ŁĄCZCIE SIĘ ”
  Gawryszczak to taka szwejkowa – ” wicepierdoła ” 🙂 Dlaczego vice? Bo na pełnoprawnego/całego PIERDOŁĘ, jest zbyt głupi:)
  Stanisław

 2. A ja uważam że te wszystkie pisowskie debile są zbyt głupi na podejmowanie własnych inicjatyw i stanowią wyłącznie tubę sterujących nimi miejscowych klechów. A ponieważ są totalnymi kretynami to nie zdają sobie sprawy jacy są śmieszni, a wręcz przeciwnie, uważają się za wszystkowiedzących myślicieli namaszczonych przez KK.

 3. Debilizm niektórych ludzi budzi nie tyle politowanie co strach bo nie wiemy co jeszcze mogą wymyślić.

 4. Jak przystało na członka PiS-u , Gawryszczak nie odstaje od reszty . Wygląda jak debil , myśli jak idiota i jako prawicowo-kościelna szmata , działa w miejscach dostępnych tylko podobnym sobie . Niestety udało mu się skończyć KUL ,podobno jest doktorem nauk humanistycznych , o specjalności – historia . Właśnie niedawno po mszy świętej , w Parafialnym Oddziale Akcji Katolickiej , niejaki Gawryszczak Piotr zrobił wykład na temat ,,Żołnierzy tułaczy ” oczywiście ,,Przeklętych ” . Czy ktoś tam był ? trudno powiedzieć , ale na plus …Gawryszczakowi można zapisać działalność w Towarzystwie Gimnastycznym ,,Sokół ”, gdzie z całą pewnością chodzi podglądać młodych chłopców . Dla pocieszenia mogę dodać , że niejaki Komorowski , też skończył KUL i historię ….

  1. Otóż nie prawdą jest, że „Gawryszczakowi można zapisać działalność w TG >Sokół<, gdyz tam nie działa. A nijaki Komorowski nie ukończył KUL-u w tym historii na KUL.
   PG

 5. @Andrea Calbrone
  „Dla pocieszenia mogę dodać , że niejaki Komorowski , też skończył KUL i historię ….”-bardziej pasuje słowo: nijaki.

 6. Zdjęcie Gawryszaka i … wszystko jasne. Z oczu wprost patrzy PiSem i Pawłowicz. Tu nawet nie trza się domyślać.

  1. Jakby tak przywiązać go do budy , mógłby robić za burka z podwórka ….Kwaśniewski jak by z nim pił , to dopiero mógłby powiedzieć ….,,Mordo ty moja ” kościelna …..

 7. Nie akceptuję – faset jest pazerny – już sobie kupił marynarkę o dwa numery za dużą. A ta szczelina miedzy siekaczami – będzie poruta jak się roześmieje całą gębą.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s