Rzepliński. Piesek na smyczy biskupów

rzeplinski-150126-1100550

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński został odznaczony… papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża) za zasługi dla Kościoła i systemu prawnego w Polsce. Ci którzy zachowali jeszcze jaki taki rozsądek mówią: To szokujące. I dziwią się, że prezes przyjął to odznaczenie, a szczególnie, że przyjął je jako urzędujący prezes.

icon-kreska

Zacytuję za Wyborczą:

„Jak wynika z relacji zamieszczonej na stronie internetowej archidiecezji warszawskiej, w laudacji ks. Tomasz Dostatni podkreślił zasługi prof. Rzeplińskiego dla Kościoła i systemu prawnego w Polsce, a szczególną uwagę zwrócił na jego działalność w Trybunale Konstytucyjnym i zgodność jego poglądów, na przykład na karę śmierci, z nauczaniem papieża Jana Pawła II.  Prof. Rzepliński, dziękując, powiedział: – Jestem szczęśliwy, bo jestem Polakiem, chrześcijaninem i katolikiem. To Kościołowi zawdzięczamy w dużej mierze to, że po latach zaborów i totalitaryzmów możemy mówić i myśleć po polsku”.

Rozumiecie coś z tego?

Bo jak nie to chętnie wam wyjaśnię. Otóż wynika z tego testu, że pan Rzepliński to katolicki brązowy nos, zapamiętale wylizujący dupę kościołowi, szczególnie  zaś biskupom, bo biskupi to jest kościół, reszta to hołota.

Ale nie to jest najgorsze, bo jak palant lubi wylizywać obsrane tłuste tyłki, to jego problem. Bezwzględnie gorsze jest to, że ten kościół nagradza gościa, który szefuje instytucji mającej stać (teoretycznie niestety) na straży praworządności, zwłaszcza zaś na straży i tak już wątpliwego porządku konstytucyjnego.

I ten chuj nawet szczególnie nie ukrywa, że wszystko co robi i werdykty jakie wydaje, wydaje jako Polak Katolik, tylko i wyłącznie w interesie katolików.  Bo być Polakiem to być katolikiem.

Jasne już jest, skąd się wzięły słynne już „wyznaniowe wyroki” tego Trybunału. I może ktoś mi dopowie, czy przyjmując tę nagrodę profesor Rzepliński to człowiek bezstronny, czy może jednak zwykły piesek chodzący na krótkiej smyczy biskupich kutasów?