Słońce świeci, patrioci śpią a rocznica leci

Jakoś tak prawie niezauważona przemija nam dzisiejsza rocznica zamachu na Kutscherę. Patrioci pewnie jeszcze śpią i leczą sobotniego kaca, a szkoda, bo akcja była przednia i warta wspomnienia. Na szczęście na stanowisku trwają i nad naszymi sumieniami czuwają panowie biskupi.

icon-kreska

Tak jak biskup Godek, wydelegowany przez kolegów do odfajkowania rocznicy. Biskup zrobił to z niebywałą wdzięcznością, przypisując zamachowcom przede wszystkim niezachwianą wiarę w boga. Reszta, czyli poświęcenie i miłość do ojczyzny był tego jedynie konsekwencją. W zasadzie to mogłoby tego zamachu nie być, bo sama miłość do wszechmogacego była wystarczającym poświęceniem i przepustka do historii.

No bo jak rozumieć te słowa?

„Wspomnienie bohaterów i spotkanie z żyjącymi uczestnikami tamtej akcji zbrojnej pozwala nam także zrozumieć, że życie jest piękne i ma sens jeżeli człowiek pozostaje wierny Bogu i bliźniemu oraz zasadzie miłości i sprawiedliwości“

Niestety, wyrażona podczas mszy nadzieja, że „młode pokolenie Polaków będzie w stanie doceniać dar jakim jest wolność i niepodległość”, jest nadzieją dość płonną.

Bo po pierwsze wedle wielu kolegów biskupa Godka (czy jak on tam się odmienia), a zwłaszcza wśród szerokiej rzeszy prawaków, panuje niezachwiane przekonanie, że nie ma wolności i nie ma niepodległości. Więc – pytam – co niby to młode pokolenie ma docenić, skoro tego nie zna?

O obowiązkowej obecności na mszy żołnierzy, oraz uczniów szkół nie wspominam, no bo skoro był rozkaz to przyszli. Co mieli zrobić?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

12 thoughts on “Słońce świeci, patrioci śpią a rocznica leci

 1. Zacznę od tego , że ci co znają historię , to wiedzą , że te wszystkie akcje przeprowadzone na hitlerowskich faszystach , były mszczone tysiącami niewinnie rozstrzelanych mieszkańców Warszawy i okolic . Jeden faszysta nie był wart tylu polskich istnień . Można go było wykończyć w taki sposób , aby wyglądało to na samobójstwo, tak jak to się robi teraz , z osobami które zagrażają jakiejś ( sprawie , mafii sądowniczej , czy policji ). O głupocie jakiegoś tam Godka , czy braku patriotyzmu u młodzieży , wspominał nie będę , bo nawet nie warto . A o wolności i niepodległości , to współcześni niewolnicy mogą zapomnieć , ważne aby mieli co jeść ….

  1. Wykończenie kogokolwiek tak, żeby wyglądało na samobója, wymaga myślenia, a z tym na ziemiach nadwiślańskich zawsze były problemy. Efektowne samobójstwo – najlepiej w towarzystwie przypadkowych ludzi, których nikt nie pyta, czy mają ochotę dać się zabić za ojszczyznę – to wszystko, na co stać tutejszych patridiotów. Którzy następnie za swoje psychotyczne skłonności samobójcze i zbrodnie przeciw własnemu narodowi domagają się odszkodowań, ciepłych stołków i ulic, które nazywają swoimi ksywami. I jeszcze hołota jazgocze, kiedy ktoś jej powie prawdę na jej temat.

 2. Drogi Jahu, czytaj także inne serwisy poza Frondą (fuj!) czy wPotylicę (fuj!). Owszem w serwisach historycznych już z samego rana było wspomnienie o tym zdarzeniu. Autor tak się rozpędził, że napisał o spotkaniu żyjących zamachowców. Kilka linijek dalej napisał, że żyje do dziś tylko jedna łączniczka, ta która dała znać, że F. Kutschera właśnie wyjeżdża. Żaden z czytelników i komentatorów nie zwrócił uwagi na ten rażący błąd.
  Pozdrawiam bez ustanku – cheronea

  1. Jestem leniwy. To po pierwsze. Po drugie nikt nie dostarcza takiej porcji rozrywki jak właśnie Fronda i wPotylice. Po trzecie pasowało mi bardzo takie właśnie ujęcie, że prawie wszyscy zapomnieli tylko biskupi pamiętali. Bywasz tu nie od dzisiaj i wiesz doskonale że albo zmyślam albo manipuluje faktami tak żeby wyszło na moje. Prawda i rzetelność (że o uczciwości nie wspomnę), to ostatnie rzeczy których można by tu szukać. Czyli tak jak w tytule strony: to blog nieodpowiedzialny. To tytułem drobnego wyjaśnienia, acz szczerze mówiąc nie za bardzo wiem o co Ci chodzi.Ukłony

  1. Jahu ! a jak Kamila kłamie i ma cycki do pasa …w gruncie rzeczy cycki nie są najważniejsze , najważniejszy jest rozum i wyobraźnia …

  2. Cóż, może kiedyś trafi się okazja. Mimo pewnej nadwagi akurat biust i nogi pozostały mi w stanie bardzo apetycznym. Rozum z biegiem lat tylko się wyostrza, a charakter robi się coraz bardziej wredny. Czyli summa summarum całkiem niezła sucz ze mnie.

 3. Naciskaj redaktorku! Umieścimy apetyczną Kamilę (z całym szacunkiem jaki jestem winien i do nóżek padam) w pokusach 🙂

 4. Drogi, bardzo Drogi (za ile?) Jahu, toż przecie, że wiem, iż oko trzeba przymrużyć 😉 czytając Twoje notki, tak tez traktuj moje komentarze 😀
  Uściski – cheronea

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s