Dajemy się dymać! Czy aby z przyjemnością?

Jeśli stwierdzę, że rolnicy znów nas usiłują wydymać, to po pierwsze raczej nie przesadzę, a po drugie nie napiszę nic, o czym byśmy nie wiedzieli. I od dawna. Niestety, rolnicy tak samo lecą w chuja jak i ich koledzy górnicy. Jedni i drudzy za naczelny cel postawili sobie dymać resztę społeczeństwa jak tylko się da. I dymają!

icon-kreska

Raczej żałosna prawda jest taka, że najwięcej protestują i najwięcej żądają ci, którzy mają się całkiem dobrze. Jeszcze bardziej żałosna prawda jest taka, że ten wyleniały, kompletnie sflaczały rząd, daje się bezkarnie dymać, bo w roku wyborczym boi się własnego cienia. Zwłaszcza zaś, że w rządzie zasiadają nędzne i bardzo interesowne kapuściane głąby spod znaku zielonej koniczynki. Więc mogę się założyć, że chłopstwo uganiające się traktorami po drogach i skutecznie dezorganizujące życie pozostałym ludziom, osiągnie co chce. Burek Piechocinski z kundlem Sawickim już to złatawią jak nie raz załatwiali, bo dzieki temu trzymają się od lat koryta.

Zaś to chłopstwo to dziwny dziś stan.

Wyobraźcie sobie, że oni na wszystkim tracą i za wszystko żądają rekompensat. Ma się wrażenie, że do czego się nie dotkną, widowiskowo to spierdolą. Kompletny klops i klapa. Można wręcz przypuszczać, że tylko po to żyją, męcząc się okrutnie, by wyżebrać odszkodowanie, rekompensatę, zadośćuczynienie. Przecież każdy inny normalny człowiek, jakby od lat interes tak mu nie szedł jak ponoć nie idzie chłopom, to dawno by to rzucił w pizdu i zmienił zawód.

A oni wręcz przeciwnie. Trwają niezłomnie na stanowisku. Czy widzicie w tym jakiś sens, poza tym oczywiście by zajebać jak najwięcej i schować pod pierzynę? Dziadek tak robili, pradziadek i ojciec tak robili, to i ja robię – oto chłopskie rozumowanie.

Straty których nikt nie widział

strajk rolniczy-150204-900
Widzieliście te traktorki blokujące tłumnie drogi? 100 – 150 tysięcy to może nawet nieco zaniżona cena takiej maszyny.

Zabawne jest to żądanie zrekompensowania poniesionych niby strat (za mleko, za mięso, za ubój rytualny, za tanie ziarno…). A czy ktoś widział te straty? Przecież jak się nie płaci podatków, takich normalnych jak każdy z nas płaci, to nikt nie jest w stanie sprawdzic ile ma się dochodu. A jak nie waidomo ile było dochodu, to skąd można wiedzieć ile było strat? Przecież to się kupy nie trzyma.

Więc przyjmijcie do wiadomości bez większej dyskusji, że jest tak, jak napisałem na początku.

Robią nas wszystkich w chuja. To skok na naszą kasę i życie na nasz koszt. Widzieliście te traktorki blokujące tłumnie drogi? 100 – 150 tysięcy to może nawet nieco zaniżona cena takiej maszyny. I niby skąd oni je mają? Z tych niekończących się strat, które niczym plaga doginają ich do muru?

Tak, głośny śmiech słyszę! I słusznie!

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

8 thoughts on “Dajemy się dymać! Czy aby z przyjemnością?

 1. Kiedy widzę jak kmiecie bezlitośnie rolują nas – „Polaków-Rodaków” przecie, a na dodatek jeszcze często Katolików, to przestaję wątpić w relacje ocalałych Żydów, że ulubionym zajęciem stanu chłopskiego w czasie wojny było oskubywanie ich ze wszystkiego, a następnie zabijanie, gdy już nie mieli nic, albo gdy kmiotek nie mógł się już doczekać, kiedy wszystko mu oddadzą, a także grabież żydowskiego dobytku. Nawiasem mówiąc, sam słyszałem od pewnego starego, nieżyjącego już pewnie chłopa: Panie, chłopom nigdy nie było tak dobrze jak za Niemca. Pewnie, że człowiek się bał jak szmuglował, ale w mieście wszystko brali za ciężkie pieniądze, albo i za złoto i jeszcze wdzięczni byli, nie to co teraz. I po żydkach zawsze coś zostało. A z żandarmami zawsze można się było przy bimberku dogadać.

 2. Pewien młynarz strasznie narzekał, że ciągle musi dokładać do interesu. Kiedy go spytano z czego właściwie żyje, odpowiedział, że z tego, że w niedzielę młyn stoi.

  1. @ereglo. Nie te, co trzeba proszki wziąłeś z rana?
   Revel bazgrnął libretto operetki ,,Chytrze z pany bydlą kmiecie”. Bez akcentów antysemickich. Skąd więc to Twoje filosemickie libretto zaczerpnięte z ,,Sąsiadów”? Jak mogłeś pomylić gros np. chłopów z Grossem, skoro to się nie tylko inaczej pisze ale i wymawia.
   Gros np. chłopów wymawia się ,,gro”. Gross Jan Tomasz przez ,,ss”. Jak ,,hasbara” z akcentem na ,,s”.

 3. Tak sobie myślę, że to ich przywiązanie do „ojcowizny” to wynik ich totalnej niewiedzy Polski chłop nie umie nic innego niż paść krowy, sadzić kartofle i nachlać się bimbrem w niedzielę. Nie ma szansy na zmianę zawodu, kwalifikacji czy choćby ruszenia dupy z ich ugoru w celu szukania szczęścia gdzie indziej. Bierność, kwękanie, wyciąganie kasy od państwa to ich podstawowe cechy. Sponsorując ich przez lata tak sobie wyhodowaliśmy „klasę chłopów”. A cwaniaczki peeselowe robią co mogą aby ten skansen utrwalać i umacniać w przekonaniu, że się „przeca należy”.

 4. Ja bym napisał „okrutnie” przez „u” zwykłe. Taki drobny lapsus który każdemu się zdarza przy pisaniu na klawiaturze. Czy zauważyliście ,że nie robimy błędów pisząc odręcznie piórem ?

 5. Jednego w życiu nienawidzę ,,Chamstwa , ciepłej wódki i góralskiej muzyki ”. Z chamstwem spotykam się na co dzień , ponieważ jako warszawiak mam do czynienia ze ,,słoikami ” zamieszkującymi w pobliżu , którzy co piątek jeżdżą do ojców po wory buraków i niejeden z nich nie płaci podatków a jedynie KRUS , bo ma odpisane cztery morgi . Pazerny burak zawsze będzie miał mało i wideł z łap nie wypuści , najwyżej kopnie psa , albo po złości mu naszczy do miski , bo ma taką mentalność i żadna szkoła mu nie pomoże …co tu dużo mówić , zastraszony rząd w końcu się ugnie i za wszystko zapłaci szary biedny obywatel , emeryt , rencista , bo oni nie mają morgi , a co najwyżej wykupione 2m na 1m aby się trumna zmieściła ….takie ładne traktory …dobry komornik miałby co zabierać …..

 6. Ktoś powiedział, że chłop pomagał powstańcom styczniowym…rannym zabierał buty, szynel i zostawiał rannego na. polu…teraz nie jest inaczej.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s