Znane nieznane czasem zapomniane

Nie wiem czy wiecie, ale wedle informacji z pobożnych i bardzo, wręcz chorobliwie pobożnych mediów, jeśli chodzi o ratyfikację tej konwencji antyprzemocowej, to „kobiety nie składają broni!“. I żeby jasność była: nie chodzi o to, żeby konwencja weszła w zycie. Chodzi oto, żeby nie weszła. Tyle, że zastanówmy się kto o to prosi.

icon-kreska

Jeden z tytułów który zwrócił moja uwagę głosi:

„ Znane Polki piszą list do prezydenta. Podpisały go J. Szczepkowska, J. Staniszkis, B. Fedyszak-Radziejowska“.

Owe kobiety i ponoć znane Polski, poza kilkoma zdaje się podyktowanymi przez zaprzyjaźnionego biskupa frazesami, zbyt wiele do zaproponowania nie mają. Choć jedno ze zdań jest na tyle oryginalne, że warte zacytowania. Mianowicie chodzi o to, że zapisy w konwencji…

„Nie chronią kobiet, wręcz przeciwnie – godzą w dobro ich samych i ich rodzin, a nawet więcej: godzą w samą kobiecość.“

Jak się głębiej nieco i dłużej nad tym zastanowiłem, to przyznałem temu rację. Faktycznie, nic tak bardzo nie kręci faceta, jak wspaniale prezentujaca się kobieca kobiecość. Kobiecość jest tym bardziej kobieca i pociagająca, im więcej sinców ma dama na ciele i kiedy podbite ma koniecznie oka dwa a nie tylko jedno. Dobre wrażenie robi też złamany nos i wybity ząb. To kręci, podnieca i cieszy, a jednocześnie podkreśla trwałość i nierozerwalność małżeństwa i rodziny.

 I to po pierwsze. A po drugie…

Z głebokim żalem stwierdzam, że lista podpisanych pod listem „intelektualistek“ nie jest na razie zbyt obszerna. Nie ma paru wybitnych postaci naszego życia politycznego i kulturalnego, co jest odkryciem szokującym.

Skupmy się jednak na szczegółach. Otóż poza trzema już wspomnianymi paniami, są tam również panie Puścikowska, Figurska, Banasiuk, Potocka, Korzekwa, Gruszka-Zych, Brzezińska – Waleszczyk, Salik, Gardaś, Białecka, Matuszewska, Dobrowolska, Walinowicz oraz Skórzyńska. Niestety, nie ma Genowefy Pigwy, najbardziej znanej z nich wszystkich razem wziętych. Zmierzam więc do tego, że one są znane tak bardzo, jak mniej więcej znana jest pani Zosia z drugiego piętra.

Nie chciałbym być też jakoś przesadnie niegrzeczny…

…ale akurat owe trzy damy wspomniane w tytule, może na tle innych są i znane (nie zawsze z dobrej strony), tyle że o ile dobrze się orientuję, faceta z kolei znają one głównie z obrazka. Jedynym i podstawowym partnerem w seksie jest dla nich własny palec, jeśli w ogole seks jest pojęciem im szerzej znanym.

Nawet podbić oka nie ma ich kto, więc owa konwencja o zapobieganiu przemocy do niczego w rzeczy samej nie jest im potrzebna. Zaś jedyna rada dla pozostałych jest taka oto, że pora wyjść teraz z różańcami na ulicę, może od tego te niby znane będą bardziej znane.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

12 thoughts on “Znane nieznane czasem zapomniane

 1. Zawsze mnie dziwiło to , że w danym temacie głos zabierają ludzie których temat już nie dotyczy , chociaż może i z autopsji na ten temat wiedzą dużo . Konkretnie chodzi mi o ,,Babinę Staniszkis ” która w młodości , jakieś 60 lat temu , była ,, niezłą dupą ”, lecz niestety nagminnie i codziennie obijaną jak grucha , przez swojego użytkownika , o czym wiedziało pól Warszawy , bo było to uwiecznione podbitymi oczami i innymi siniakami . Cóż , może ona lubiła ,,Miłość brutalną ” bo każdy ma jakieś zboczenia i właśnie jest za biciem. Trochę nie mogę zrozumieć mojej ulubionej aktorki i świetnej felietonistki Joanny Szczepkowskiej . Chodzą słuchy , że jej po prostu odbiło , bo już sama z sobą rozmawia , a może przeżycia z lat dziecięcych , kiedy to ,,wujkowie ” i przyjaciele rodziny w niewybredny sposób dobierali się do niej bez wiedzy rodziców , kto to wie. Ogólnie mówiąc , gówno mnie to obchodzi , ja nigdy nie uderzyłem słabszego , a bicie kobiety , chociaż nawet jak zasługuje , powinno być dla faceta poniżające , ponieważ każda kobieta to potencjalna ,,Matka ” a matki się nie bije . Zresztą nawet psa nie kopnę , a kobiety tym bardziej ….

 2. Jesteś nie tylko niesprawiedliwy, ale i ignorant. Otóż przynajmniej jedna z tych pań wiodła dość bogate życie uczuciowo-erotyczne. I nawet, jeśli z racji sędziwego wieku nie pamięta już szczegółów, to doskonale pamięta jak ją kręciło, kiedy lał ją (i nie tylko) jej wieloletni partner Iredyński, co sama zresztą opisała w swych wspomnieniach, jako wyjątkowe doświadczenie życiowe. No więc sam widzisz, że ona po prostu walczy o to, żeby każda kobieta mogła doznać takiej oszałamiającej pełni wrażeń.

 3. A może firmy kosmetyczne produkujące pudry i make-up lobbują te panie. Przecież wiadomo, jak nie będzie siniaków spadnie popyt na ich produkty !!!

 4. jednym z niezbywalnych praw Człowieka ( w tym kobiety ) jest Prawo do Informacji. W/wym z doświadczenia wiedzą jak ważna jest np. natychmiastowa informacja o stanie zasolenia domowej zupy, o właściwym sposobie reagowania na mężowski powrót po pijaku z kilkudniowego kurewstwa przełajowego, o…itp,itd…Nie powinna więc dziwić ich dbałość o dostęp do tejże ich dużo młodszych koleżanek i w ogóle o zdrowie przyszłych pokoleń Polek, albowiem wiedzą, że ” jak się baby nie bije, to jej wątroba gnije! „

 5. Ja tam mogę im spuścić wpierdol, skoro tak im cholernie zależy. Nic bardziej zajebistego od połamania bejsbola na durnym, spróchniałym, zdewociałym od niedogwałcenia kurwiszonie, i poprawienia mu paroma kopami. One będą hepi, ja też.

  1. Droga Kamilo , podniosłaś mnie na duchu swoją chęcią wytłumaczenia niedogwałconym kurwiszonom jaki powinny mieć światopogląd , myślę , że kopy i bejsbol z cała pewnością ich przekonają , a i ty będziesz hepi , one pewnie mniej …

  2. Ależ one właśnie chcą dostawać baty! Gdyby nie chciały, nie pierdoliłyby głupot, że konwencja przeciw przemocy szkodzi ich kobiecości (samo używanie tego rzeczownika w odniesieniu do tych przeterminowanych kruchtowych wycieraczek to nieporozumienie). Nie wiem też, skąd pomysł, że chcę im narzucać światopogląd. Jest dokładnie odwrotnie – to one usiłują zrobić ze swojego (o ile można mówić o światopoglądzie tych pustych skorup) obowiązujące prawo. Stara Jadźka lubi chodzić posiniaczona, więc wszystkie mają chodzić posiniaczone, bo baba bez krwiaka i paru wybitych zębów to dla katomatoła nie baba (tak jak chłop, który nie chla, nie jest chłopem). Ja po prostu proponuję rozwiązanie kompromisowe – te, które lubią być worami treningowymi, będą nimi, zdrowe na umyśle będą mieć status i prawa człowieka.

 6. A gdzie na tej liście nobliwych osób Krystyna Pawłowicz? Bez niej wezwanie można o kant spuchniętej d… potłuc.

  1. Kryśka Pawłowicz jest na bardzo skomplikowanej diecie , czyli dwa wiadra dziennie mniej może zeżreć i cała jest w stresie . Do tego jest ścigana za oszustwa z ,,Kilometrówek ” ponieważ pobrała ileś tam tysięcy na samochód , a prawa jazdy nie posiada ….

  2. Brak prawa jazdy i prowadzenie samochodu nie wykluczają się wzajemnie w krainie z baśni, w której łatwiej zostać magistrem niż zdać egzamin na rzeczone prawo. Są szacunki (z przyczyn oczywistych niezbyt dokładne) określające liczbę kierowców bez papierka w Polsce na 500 000. Niewykluczone, że Krycha należy do tego zacnego towarzystwa.

 7. Nie rozumiem tego szczekania prawacko-katolskiej tłuszczy przeciwko przgłosowanej Konwencji..
  Nic się nie stało głupcy! Nie drzyjcie jap – kościelni ” moralizatorzy” z piekła rodem! em! Jeszcze pozostała izba geriatryczna / senat /, który będzie wydziwiał, a jak już przegłosuje, to… pozostaje ” kropka nad i ” , czyli podpis Prezydenta Komorowskiego.
  Ten będzie ” za, a nawet przeciw „, doszuka się wątpliwości konstytucyjnych. Choćby z powodu preferowania Kobiet w Konwencji…
  Skieruje sprawę do Trybunału Konstytucyjnego, a tam… rządzi przecież p. Rzepliński – świecki arcybiskup, laureat najwyższego odznaczenia ” Dla papieża i kościoła „. Bo przecież zasług dla Polski – trudno by się doszukiwać u pana profesora.
  Watykan mu jeszcze o tym przypomni i… sprawa się rypnie! To znaczy będzie tak jak każe nam : epidiaskop i jego watykański „rzond”.
  Kto się założy , że tak właśnie będzie?
  Nie na darmo w baśniach katolickich zapisano, że ” stwórca” stworzył kobietę z gnata adamowego. Zatem jest ona czymś gorszym, a Konwencja może naruszyć bardzo, bardzo święte księgi i ich ” mondrości”. A to już były atak na kościół miłościwie nam panujący lub – co najmniej – obraza uczuć religijnych!
  Poddane Watykanowi – państwo polskie samo zapisało ten kuriozalny przepis w kodeksie karnym. Dla uciechy Watykanu i poniżenia Polski!
  Mówię Wam, że tak właśnie będzie:)
  Stanisław

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s