W sondażach PiS zawsze był mocny

Powoli zaczyna dziać się to, co pasjami lubię. Chodzi o walkę na sondaże. Wszelcy dudolubni, w tym wypadku nie tylko o PiS chodzi, już zaczynaja zaczarowywać rzeczywistośc sondażami, którch nikt na oczy nie widział, a które ponoć istnieją i „są niezwykle obiecujące“. Niestety mimo usilnych próśb, nikt ich nie chce pokazać.

icon-red-line

W zasadzie jedyny sondaż, który został ujawniony, a który daje Komorowskiemu mniej niż 50 % (oznacza to II turę) opublikowała „Rzeczpospolita“. Ale wierzyć „Rzeczpospolitej“ to tak jak wierzyć Kainowi, że nie zabił Abla.

Poza tym rzecz jeszcze istotniejsza, sondaż przeprowadziła pracownia pod nazwą IBRiS (Instytut Badań Rynkowych i Społecznych), która lepiej znana i rozpoznawana jest pod starą nazwą Homo Homini. Jeśli nie wiecie co to jest Homo Homini, to zapytajcie jej dawnych kontrahentów, chociażby Telewizję Polska i Polsat. Zmierzam do tego mniej więcej, że nawet 90% poparcia dla Dudy nie byłoby tu dla mnie żadnym zaskoczeniem. Bo jak już za coś bierze się Homo Homini, to nie ma chuja we wsi!

PiS z tego się oczywiście cieszy, a może nawet cieszy się jeszcze bardziej.

Bowiem wedle poufnie rozprowadzanych plotek, kierownictwo dysponuje już badaniami, z których wynika, że w tej drugiej turze, na którą wskazują badania Homo Homini (czy jak oni teraz teraz się zwą, żeby zatrzec dawne wrażenie), ich kandydat Duda… wygrywa z Komorowskim i zostaje prezydentem!

Niestety, nic więcej poza tym nie wiadomo. Ani kto prowadził takie badania, ani na jakiej próbie, ani nawet jakie są konkretnie liczby. Ścisła tajemnica.

Wniosek oczywiście jest jeden, że to totalna ściema i naiwna propaganda, na którą jest w stanie się złapać jedynie stado kretynów zapatrzonych w PiS i Dudę. Poza tym jakże to stara śpiewka. Przecież papietacie pewnie dobrze, że niezmiennie od kilku dobrych lat, przy okazji jakichkolwiek ważnych wyborów, PiS również niezmiennie i zawsze, dysponuje ponoć wiarygodnymi badaniami wedle którch wygrywa. No i co z tego, skoro nigdy nie wygrał?