Czesiek z Rawy

Janusz Czesław Wojciechowski to kretyn i jest to prawda na tyle powszechna i stara, że nikogo nie powinna już dziwić. Dla niezorientowanych: Wojciechowski to europoseł, pochodzący z Rawy Mazowieckiej. Co prawda nie wiem czy Rawa wstydzi się za głupka Wojciechowskiego, ale wiem, że my z pewnością wstydzimy się za Rawę. Dzieki wam mamy kretyna w Brukseli!

icon-red-line

czesiek-150222
Czesiek z Rawy

Moje zainteresowanie Wojciechowskim wzięło się stąd, że ów kretyn wymyślił teorię tak skomplikowaną, jak skomplikowany jest splot rudych i wyleniałych już mocno kudłów na jego pustej głowie.

Teza jest taka mianowicie, że most Łazienkowski spalił się tylko dlatego, „żeby koledzy skarbu państwa nowy most wybudowali bez przetargu”. Jeśli ktoś zna jakieś jednostki miary, którymi się oblicza poziom debilizmu (obojętne, czy wrodzonego czy nabytego) proszę o kontakt.

Jako tu mieszkający i funkcjonujący przez większą część roku, jestem żywotnie zainteresowany szybką odbudowa mostu, jak najbardziej bez przetargu, nawet jeśli będą to robić koledzy moi, mojej teściowej lub Hanki Gronkiewicza. Mam to wyjątkowo u dupie, bo inne sa tu priorytety.

Oczywiście wątpliwości Wojciechowskiego rozumiem, tak jak on nie rozumie czym jest dla Warszawy most. No, ale jak się pochodzi z dziury, gdzie jedyny most, to kładka nad kanałem ściekowym, to trudno od niego wymagać żeby cokolwiek rozumiał.

Rozumiem również,  że gdyby prezydentem Warszawy został jego kolega i brazowy nos Sasin, to most nigdy by nie spłonął. Spłonęła by obowiązkowo tęcza.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

9 thoughts on “Czesiek z Rawy

 1. Revel, ale jednak pozostaje prosta wątpliwość. Jakim trzeba być kretynem, żeby zostawić warszawskie mosty bez jakiegokolwiek nadzoru. Zwłaszcza jeśli zatrudnia się za ciężkie pieniądze tzw. fachowców od spraw kryzysowych, na przykład panią generałową (nazwiska niestety nie pomnę a do Wikipedii nie chce mi się w tej chwili zaglądać), której mąż jest znanym specem od obrony antyterrorystycznej. Nie dość, że wystarczyło dwóch pijanych stróżów i kilku złomiarzy, to nawet aktu terrorystycznego nie było, a miasto już na poły sparaliżowane. Bo nawet drewnianych podestów montażowych przez 40 lat nikomu się nie chciało wymienić. Nie tylko Wojciechowski – jak się okazuje – jest powodem do wstydu, zwłaszcza kiedy widzi frukty do wzięcia w ewentualnym przekręcie a nie dostrzega spraw dotyczących naszego elementarnego bezpieczeństwa.
  PS.
  Co się stanie, jak naprawdę zaatakują zielone ludziki? Też będziemy mendialnie prężyć tylko torsy?

 2. Szczerze mówiąc, to też mi coś śmierdzi z tym mostem. Poza tym jak zwykle wkurza polaczków mentalność, że jak coś pierdyknie to i kasa się znajduje i chętni do heroicznych wysiłków. Ale jak się od lat mówi że mostów za mało w tym mieście, to wciąż brak środków. I chodzi mi o mosty w mieście a nie jakieś tranzytowe na prowincji, jak Siekierkowski i Północny. No nie wiem w takim razie na co te 50mln czekało. może miejsca za mało na dwa dodatkowe przeprawy lokalne, jak Świętokrzyski chociażby. Eh, marność.

  1. Niestety Świętokrzyski prowadzi do nikąd. O ile na Pradze buduje się Trasę Świętokrzyską, to w Śródmieściu, zwłaszcza po ostatnim zamordowaniu Świętokrzyskiej, robi się wszystko, aby uczynić most bezużytecznym. Po zakorkowanej Tamce piechur porusza się szybciej niż samochody.

 3. Tak jest, bo brakuje dodatkowej kladki lokalnej chociazby na przedluzeniu Gornoslaskiej, Karowej. Nikt nie potrzebuje kolejnej Trasy Lazienkowskiej tylko rozladowania ruchu miedzy Powislem, Srodmiesciem i Praga. Na razie w tym rejonie jest tylko Poniatowski i lokalny Swietokrzyski. A Swietokrzyska wreszcie wyglada przyjaznie i niech tak zostanie.

 4. Na Tamce kocioł był odkąd pamiętam.
  Ale fakt , to co się tam teraz dzieje to już jest zgroza.
  Zresztą kilka lat temu tęgo się obśmiałem , jak na wspomnianej Tamce stały jobitne tablice informujące o wprowadzeniu tam superhiperduper systemu regulacji sygnalizacją świetlną.
  Był tak przezajebisty , że około godziny 24 przebijałem się od Nowego Światu do mostu jedyne :-)) 40 minut.

 5. Chciałem tylko nadmienić , że Czesiek z Rawy nie tylko biega , ale jeździ na nartach i podnosi ciężary i mimo swej wrodzonej ułomności jaką jest głupota , potrafił wkręcić brata do sejmu , a siebie do Unii …i wszyscy mogą mu naskoczyć …a z tym mostem to ma trochę racji , bo ci co kończą drugą linię metra , mają już nową robotę , o którą to postarali się koledzy z Wołomina paląc most , na prośbę pewnej spółki która ma też pracę przy spalonym moście ….Oczywiście firma ,,Kasy Stefczyka ” z Wołomina , też ma w tym swój udział , ale oficjalnie o tym się nie mówi , bo po co ma się dowiedzieć prokuratura i zamknąć śledztwo ….

 6. O jednostce miary debilizmu nie słyszałem, ale w czasach słusznie minionych funkcjonowała jednostka miary inteligencji, tak zwany „cjant”.

 7. Euroosioł Wojciechowski, to góra 3 milicjanty.
  Niektórzy komentatorzy nie przekraczają 5 centycjantów.
  A teorie spiskowe mają się w Polsce nadzwyczaj dobrze.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s