Kto mówi że Polska to nudny kraj?

Walka z gender i normalnością, wkracza powoli na nowe tory. Wedle tu i ówdzie pojawiających się informacji, biskupi przygotowują się do frontalnego ataku na kulturę, zwłaszcza tam, gdzie pojawiają się jakiekolwiek ślady wrogiej i niebezpiecznej ideologii.

icon-red-line

Przez sito kościelnej/religijnej neocenuzry, będą przesiane wszystkie filmy, przedstawienia teatralne, książki a także płyty. I nie chodzi o to, że jakiś tam Michalik czy Dydycz będzie chodził po sklepach i kinach, konfiskując książki lub zrywając seanse. Nie, nie, to byłoby zbyt prymitywne i proste.

Oni korzystając z bycia w dobrej komitywie z władzą, będą naciskali na konkretne rozwiąznia prawne, będą wymuszać wygodne dla siebie decyzje.

Jak wieść niesie, do tak zwanego ministerstwa kultury wpłynęło, albo zaraz wpłynie, pismo od przewodniczącego tak zwanego Episkopatu, aby z bibliotek publicznych (także szkolnych), wycofać w trybie pilnym książkę Simone de Beauvoir pt. „Druga płeć“.

W skrócie: Simone to prekursorka współczesnego feminizmu, którego symbolem stało się słynne hasło „nie rodzimy się kobietami, stajemy się nimi“, umieszczone w tej właśnie wspomnianej książce, do dziś jak widać budzącej kontrowersje. De Beauvoir dowodziła również, że społeczeństwo, rodzina i religia, pokazują kobiecie, że jest ona gorsza od mężczyzny a jedynym sposobem, by wieść godne życie jest dla niej małżeństwo. Idąc dalej… wychowanie i edukacja dziewczynek opiera się na przekonaniu, że nie posiadają one tych samych zdolności i umiejętności jak chłopcy, a tym samym skłania dorosłe już kobiety do poświęcania swoich karier na rzecz małżeństwa i rodziny.

Trudno o bardziej dobitny przykład genderyzmu.

Nic przeto dziwnego, że kościół na sam dźwięk nazwiska de Beauvoir dostaje drgawek i białej gorączki. Zresztą, w roku 1949 „Druga płeć“ (Le Deuxième sexe), została umieszczona przez kościół rzymskokatolicki na indeksie dzieł zakazanych, z którego do dziś zdaje się formalnie nie została wykreślona. Na fali przeto genderowej gorączki krwotocznej toczącej od kilku miesięcy katoland, żądanie wycofania bluźnierczego dzieła nie wydaje się naturalna konsekwencja tej ciężkiej i nieuleczalnej choroby.

W pismie do ministerstwa czytamy m.in.

„Kościół, znawca tego co ludzkie, zawsze żywi zainteresowanie tym, co dotyczy mężczyzny i kobiety. W ostatnim czasie wiele uwagi poświęcono godności kobiety, jej prawom i obowiązkom w różnych sektorach wspólnoty społecznej i kościelnej. Kościół, przyczyniając się do pogłębienia tej fundamentalnej tematyki, w szczególności przez nauczanie Jana Pawła II, nie może jednak tolerować w przestrzeni publicznej, watpliwej jakości „dzieł“, których jedynym celem jest burzenie porządku społecznego poprzez szerzenie zgubnych i z gruntu fałszywych twierdzeń i teorii. Przykładem tego jest „dzieło“ pani Simone de Beauvoir pt. „Druga płeć“ (…) W trosce o wychowanie młodego pokolenia i biorąc pod uwagę wywrotowe treści „dzieła“, postulujemy, aby podjęła Pani jak najszybsze działania zmierzające do wycofania w/w ksiązki ze wszystkich placówek bibliotek publicznych, a także szkół średnich i ponadpodstawowych. (…) Niech bóg będzie z wami“.

Mówi się też, że gotowa jest już czarna liście dzieł zakazanych do dystrybucji w kategorii film, gdzie pierwsze miejsca okupują produkcje m.in. Pasikowskiego i Szumowskiej. No i kto powiedział, że Polska to nudny kraj?

No to co? Do boju!

icon-red-line

[wszystkie informacje zawarte na tej stronie mogą zawierać elementy zmyślone i nie do końca prawdziwe. Zalecana jest przeto ostrożność i czytanie ze zrozumieniem. Jeśli ten wpis ci się podobał, możesz lajknąć fanpejdż strony na Fejsbuku]

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

9 thoughts on “Kto mówi że Polska to nudny kraj?

 1. ” rządanie wycofania bluźnierczego dzieła” – rządzi rząd, ale kościół może najwyżej żądać zakazania mądrej książki.

  1. Bywalcu Drogi, szczeże muwiąc najwarzniejsze w tym wszystkim jest to, rześmy się jednak zrozumieli o co chodzi. Przyznaje że nie bardzo zwracam uwage na zasady, pisze tak jak mi ręka płynie po klawiaturze. Ale wyznaje zasadę „frontem do klienta”, więc jak klienta coś razi, to robię wszystko by klient był zadowolony. Niechaj więc rządam będzie żądam. Pozdrowienia.

 2. Najgorsze jest to, że ” postulaty” wyciekające spod pióra watykańczyków – są najczęściej – dla polskich rządzących – najwyższym nakazem!
  Władza przyzwyczaiła czarnych, że współrządzą – pod czarnym płaszczykiem: ” wiecznej troski o lud boży „, no to korzystają, strofując, strasząc, wytyczając słuszne kierunki… jak kiedyś ,za nieboszczki PZPR, Polska musi mieć nad sobą …bucior! Wcześniej ZSRR i usłużne PZPR – dziś jest to watykański kołtun!
  A wszystko w imię: „zbawienia wiecznego”:)))
  Amen
  Stanisław

 3. Kiedyś było:
  ” PZPR wytycza słuszne kierunki – my realizujemy każde jej zadanie ”
  Dziś wystarczy zamiast ” PZPR” wkleić: ” epidiaskop” – i mamy hasło na dziś!
  Qrwa ich święta mać!
  Coraz ciężej mi to wszystko przetrawić…
  Stanisław

  1. Katolicka bozia-oficer, tak zwany święty. Zasłużył się głównie zamianą Polski w watykański bantustan, ochroną pedofilstwa w czarnych kiecach przed linczami ze strony rodziców pokrzywdzonych dzieci oraz seryjną produkcją aniołków przez nałożony na afrykańskich Murzynów (z których co trzeci czy co czwarty jest nosicielem HIV) zakaz stosowania gumek. A, jeszcze niewtrącaniem się w konszachty swoich kapciowych z mafią, pranie pieniędzy w Banku Watykańskim i nieprzyglądaniem się kilku drobnym morderstwom, które miały miejsce w jego bliskim otoczeniu. Dzięki temu cholernie długo żył, na nasze nieszczęście.

  2. Jan Paweł II to taki gość(już w rozkładzie)-który to zajmował się pierdoleństwami kościelnymi,tzn.tzw.naukami świętymi o ludziach i ich przeznaczeniu ,a także o tzw. wartościach człowieczeństwa przeciskanych przez pryzmat interesów watykańskich.
   A ponadto należy zaznaczyć że był Największym z Polaków.
   ….największym c+++++

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s