Krew za krew, tęcza za tęczę

O różnych inicjatywach już słyszałem, ale ta jest na tyle egzotyczna, że aż ciekawa. Otóż Bywalcu Drogi, jeśli jesteś mieszkańcem Mazowsza, a zwłaszcza okolic Ostrołęki, i masz narodowo-patriotyczne zboczenie to akcja ta jest wybitnie dla ciebie. Możesz honorowo oddać krew w intencji trupa. A jeśli czujesz jakąś mięte przez rumianek w stosunku do tzw. wyklętych, to twa radość jest podwójna, a wzwód strzelisty.

icon-red-line

Rzecz w tym mianowicie, że powstające w owej Ostrołęce muzeum żołnierzy wyklętych (w Polsce za moment tych muzeów będzie więcej niż było owych żołnierzy), postanowiło zorganizować – uwaga – ogólnopolską akcję krwiodawstwa pod hasłem: „Oni oddali życie za Ojczyznę – teraz ty oddaj krew, uratuj życie”.  Niestety wyklęci dzięki tej krwi nie wstaną już z grobu, a szkoda bo przecież potrzebni są Polsce jak nigdy, nawet bardziej niż zazwyczaj piąte koło u wozu. Liczy się jednak idea.

Jeśli więc jesteś polskim prawdziwkiem, patriotą, a na dodatek wielbicielem mitów i opowieści z dreszczykiem, to nie może tam cię zabraknąć. W zdrowej krwi, zdrowy naród. Tym bardziej że będą nagrody. Każdy z krwiodawców weźmie bowiem udział w losowaniu pamiątkowych ryngrafów nawiązujących do tych noszonych kiedyś przez wyklętych, opatrzonych orłem w kronie i obowiązkowym wizerunkiem matki boskiej częstochowskiej i napisem „Pod twoją obronę” .

Uwaga, ci którzy jednorazowo oddadzą przynajmniej cztery litry krwi, będą mieli  zapewnione kombatanckie świadczenia rentowe, jeśli oczywiście przeżyją na oparach tego co im w organiźmie zostało. Jeśli nie przeżyją… no cóż, mejscówka w niebie obok najbardziej dla sprawy zasłużonych wyklętych powinna być stysfakcjonująca. Pamiętajcie, krew przelana za ojczyznę (nawet do probówki), nigdy nie idzie na marne!

To co mnie najbardziej zastanowiło… Otóż wśród organizatorów akcji posokowej jest miedzy innymi miejscowa Grupa Rekonstrukcyjno-Historyczna XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego „Mazowsze-Orzeł-Tęcza”. Nie wiem czy to niedopatrzenie, czy może grubymi nićmi szyta prowokacja, albo może zwykła głupota, ale wpisać do nazwy słowo „tęcza”, w dzisiejszym czasach naprawdę zakrawa na skandal. Mam nadzieję, że winni tej ewidentnej wpadki zostaną wykryci i surowo ukarani. Do krwi ostatniej!

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

7 thoughts on “Krew za krew, tęcza za tęczę

 1. Jeżeli w wyniku tej akcji rzeczywiście wzrośnie ilość krwiodawców, to bardzo dobrze. Nawet najdurniejsze pomysły mogą przynieść dobre rezultaty.
  Akcja przeciw tęczy to najlepszy dowód głupoty jej organizatorów. Gdyby byli mądrzejsi (co jest raczej niemożliwe), mogli by udowodnić, że tęcza przed kościołem Zbawiciela upamiętnia zakończenie Potopu i pojednanie Zbawiciela z ludzkością.

  1. Dokładnie tak jsg! Bóg zawarł z Noe przymierze, ze już nigdy nie ukarze ludzkości potopem i na znak tego stworzył tęczę. Zgadzam się także z Tobą, iż hasło inicjatywy może być głupsze od podartego kalosza, ale rezultaty mogą ratować życie ludzkie. Pozdrawiam 🙂

  2. Kościół zawłaszczył wiele świąt i obrzędów istniejących przed nastaniem watykańskiej okupacji. Tym bardziej dziwi, że wypiera się symbolu udokumentowanego nawet w tzw „Piśmie Świętym”.

 2. Cel jest słuszny i w jakimś stopniu ” usprawiedliwia ” każde, nawet najdurniejsze hasło reklamujące. Ja bym je ” zmodyfikował” i wrzasnął na całą Polskę:
  ” Karol Wojtyła poświęcił się – oddał krew…abyś ty miał relikwie święte – a ty co zrobiłeś dla żywych ” ? „Tyż dobre” , czy nie:((((?
  Stanisław

  1. Nie wrzeszcz bo głupio piszesz ! Jak burak nie „rozumi” to niech burak milczy !

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s