Racjonalista Palikot i Wice Jezus Terlikowski

Co prawda kompletnie nie poważam Janusza Palikota za zupełny brak politycznej skuteczności, ale jednocześnie trudno mi go nie lubić za hasła i poglady, z którymi się zgadzam i utożsamiam, w zasadzie bez większych zastrzeżeń. Stąd też podoba mi się i do mnie trafia jego ostatnia deklaracja, że gdyby tak Polska została zaatakowana, to on nie uciekłby za granicę, ale też nie chwyciłby za broń.

icon-red-line

Trudno dyskutować z racjonalizmem, bowiem dyskusja z racjonalizmem jest… nieracjonalna. Jego pogląd i postawa daje sie streścić w kilku zdaniach. Zamiast opisywać, lepiej zacytować.

„Lepiej się poddać, niż prowadzić wojnę. Nie można przelać ani jednej kropli polskiej krwi. Nie można pozwolić zburzyć ani jednego miasta. (…) Co z tego, że sobie kupimy cztery łodzie podwodne i dwanaście samolotów? W porównaniu z Rosją i tak nie mamy szans“.

Nic dodać, nic ująć, choć biorąc pod uwagę polskie standardy i polskie wyobrażenia o istocie polskości, to dość hardcorowe są to poglądy. Niestety, historia w wielu przypadkach przyznaje Palikotowi rację, bowiem znane są powszechnie losy tych państw, które wzięły na wstrzymanie i przetrwały w dobrej zazwaczaj kondycji, oraz tych państwa, które się uniosły honorem i zdechły w morzu ruin i trupów.

Ale tak jak mnie i wielu innych pogląd Palikota się podoba, tak jest wielu, którym za chuja to nie odpowada. Ja wiem, że oni zazwyczaj mocni są w gębie teraz, ale gdyby co co, to dadzą pierwsi dyla, tak jak i ja i mnie podobni. Dziś jednak strzępią jezyk w patriotyczno-idiotycznym uniesieniu. Najlepiej pasuje do tego obrazka wypowiedź niezastąpionego w takich sytuacjach Wice Jezusa Terlikowskiego, który za takie poglady zamknął by Palikota do obozu koncentracyjnego w Berezie, gdyby tylko taki obóz był.

Niestety, w tej Polsce, go nie ma, co jest oczywiscie istotnym powodem zmartwień i dla Terlika i dla – jak mniemam – całej narodowo-kato-psychiatrycznej prawicy. I dlatego też ta Polska jest gorsza od tamtej Polski, i dlatego też tamta Polska jest przedmiotem westchnień i wzorem natchnionym dla natchnionych i niedorżniętych przez życie patriotów. Jedynym wyjściem jest więc teraz – przekonuje Wice Jesus – wyeliminowanie Palikota z życia publicznego.

„…partia, której lider wzywa do zdrady powinna zostać zdelagalizowana, a on sam pozbawiony czynnych praw obywatelskich, tak by nie startował w wyborach na prezydenta. I nie opowiadajmy sobie, że to w Europie niemożliwe. W Niemczech delegalizuje się partie niebezpieczne społecznie, nie widać więc powodów, by podobnie – i to w sytuacji zdrady – nie zrobić w Polsce“.

Nie po raz pierwszy poplątane myśli pana Wice Jezusa Terlikowskiego dowodzą, że katolicki fanatyzm religijny a przy okazji i narodowy, jest równie niebezpieczny jak każdy inny fanatuzm, w tym i faszyzm. Różnica jest tylko taka, że w Polsce nie trzeba niczego i nikogo delegalizować, wystarczy jedynie niektóre jednostki, takie jak ów Terlik, zaprowadzić do dobrego psychiatry.

A kończąc temat, jakby co, ja na wszelki wypadek wyjeżdzam. Na szczęście mam gdzie.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

11 thoughts on “Racjonalista Palikot i Wice Jezus Terlikowski

 1. Jeden drugiego wart. Pierwszy, bo złoty róg już tylko… miał. Drugi, bo zawsze był „niedorżnięty”.

 2. I znowu muszę prostować. To nie Terlikowski jest Wice Jezusem, to Jezus jest Wice Terlikowskim. Osobiście podejrzewam, że zgodnie z zapowiedziami Pisma Świętego, to Jezus ponownie przyszedł na świat przybierając postać Terlikowskiego.

 3. Terlikowski to taki kadet Biegler. Jakby przyszło do prawdziwej wojaczki, to szybko skończy w lazarecie ze sraczką.

 4. Ludzie, po co wy promujecie na liiil.pl tego komucha z Krakowa – stary-bob. co sra na Polskę teraz z Austrii!!

  1. Szanowny Krokodylu, promuję to z czym się utożsamiam. Już nie raz pisałam, ze prezydent Komorowski zrobi wszystko by nie podpisać Konwencji o przemowy. Prezydentowi bliższy jest Dziwisz i spółka niż bita i poniewierana kobieta czy tez bite dzieci.
   Pozdrawiam – cheronea

 5. Zaprawdę słusznym i sprawiedliwym będzie przyznanie racji postrzegającym zjawiska zgodnie ze stanem rzeczywistym; Jezus nie godzien Terlikowi walonek wiązać. Skoro negatywy traktują go, jak odźwiernego pubów krwi i mięsa zwanych kościołami, to może i za podnóżek Tetetce służyć. Wickowanie u Terlika jest wysoce nobilitujące.

  @krokodylDundee. Informuję bezinteresownie, że miejscem na krypto-i antyreklamę są słupy ogłoszeniowe zwane okrąglakami. Na wsi służą temu płoty i sławojki zwane wygódkami. Uprasza się o pisanie na parkanie credo. Nie g…uanem.

 6. Drodzy Bywalcy i przypadkowi goście, bronię mimo wszystko własnej tezy że Terlikowski to jednak Wice Jezus a nie na odwrót jak niektórzy tu sugerują. Choćby dlatego, że Jezus zszedł był z tego świata w sposób tragiczny, acz bardzo widowiskowy, już będzie trochę lat temu i to on w gruncie rzeczy był sprawcą całego tego zamieszania co trwa do dziś. Terlikowski tu i teraz żyjąc i nie obawiając się śmierci na krzyżu (wykluczam raczej że chłopcy z ISIS szybko tu zawitają), jest spadkobiercą jezusowego testamentu. Nie papież, nie biskupi, bo to przekupna hołota zainteresowana tylko wygodnym życiem doczesnym, a właśnie Terlikowski. Mógłbym to jeszcze bardziej uzasadnić, tylko po co?

 7. Witam
  Czy Terlikowski to vice-Jezus, czy Jezus – to vice Terlikowski?
  A jak to różnica? Obaj są nie z tego świata…
  Mimo wątpliwej politycznej skuteczności – zastanawiam się ciągle nad poparciem J. Palikota, w najbliższych wyborach. Bo jak Palikota zabraknie w polityce… kto – choćby pohamuje – ” trynd ” – zamienienia Polski w katoland? Ech.. właściwie, to już go mamy:(
  Stanisław

 8. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc.! Zwisa mi mokrym praniem czy ten Tyrlikowski vel Terlikowski jest oszołomem katolickim zaraz od poczęcia, czy tez doznał objawień dopiero po bierzmowaniu. Natomiast zgadzam się ze społecznością blogową, że z dnia na dzień mu się pogarsza. W końcu do jakiegoś hospicjum go zbiorą, bo na leczenie już za późno.
  Natomiast apeluję do Ciebie Szanowny Redaktorze, abyś i w niedzielę i w Dzień Kobiet miał tam jakieś „dyżury redakcyjne”, które czuwają nad naszą rzeczywistością. Bo wyobraź sobie, bez pokropków, bez eminencji, bez mszy dziękczynnych, bez wyborczego entuzjazmu pani Walzowa otwarła drugą linię metra a warszawiacy wozili się cały dzień za darmochę. Na skutki tej niefrasobliwości długo nie trzeba było czekać. Gdzieś tam w trybiku wyłamał się ząb i jedna linia ruchomych schodów stanęła. Natychmiast ożyło w Onecie – dziennikarze „niepokorni” zawyli z uciechy. Gdzieś tam ruchoma poręcz się omsknęła i znów uciechy dwa miechy. Wszystko przez tą darmochę. Gdyby były bilety – ciemny lud nie obciążał by tak schodów, nie było by takiego parcia. Zauważyłeś może Szanowny Jahu, że dziennikarze „niepokorni” nie używają nazwy „metro tylko używają pogardliwej nazwy „kolejka warszawska”. Wszystko przez to „metro”, bo METRO to już brzmi jak „metropolia” a i z „metropolitą” się myli. A taki metropolita Hoser nie ścierpi, że mu w jego diecezji metro metropolitalne zainstalowali i to w dodatku bez pokropku, bez „dania co łaska”. I kto to widział, jakieś podziemne tunele się drąży w kierunku wschodnim. Tedy mam nadzieję, że Szanowny Redaktorze zburczysz personel, że przegapili temat a i może też wozili się w te i nazad, zamiast coś kliknąć.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s