Je suis Gozdyra, czyli katodżihad w Polsacie

polsat-150311-1100550

To co właśnie stało się w Polsacie dowodzi, że Latający Cyrk Monty Pythona nie miał by w Polsce żadnych szans i został by zawieszony już po pierwszym odcinku, a autorzy skończyli by z dożywotnim zakaz wstępu do telewizji. Raczkujący dopiero (3-ci odcinek) w Polsacie program Agnieszki Gozdyry „Skandaliści” właśnie zakończył swój krótki żywot. Powód:  zaproszenie do programu Urbana, który przyszedł w stroju biskupa i nie omieszkał poużywać sobie nieco na biskupach. Na dodatek palił na wizji papierosa, co zdaje się było najmniejszym z możliwych przestępstw. 

skandalisci-150311-850

Nie będę opisywał teraz całej historii, bo z łatwością znajdziecie sobie szczegóły gdziekolwiek w internecie (choćby TU). Piszę zaś dlatego, by wyrazić rodzaj dezaprobaty dla zupełnie niezrozumiałych decyzji szefostwa telewizji. Może program był cienkawy, może zbyt naiwny i zbyt grubymi nićmi szyty, ale był dość wyrazisty a przede wszystkim był oglądany.

W ten sobotni wieczór telewizja Polsat News po prostu wymiatała.

W odpowiedzi na ten sukces szefostwo program zawiesza (czytaj: likwiduje, bo wedle mnie, nie ma szans a przede wszystkim sensu, by wracał na antenę), a po drugie zawiesza wiceszefa kanału, który do takiego „skandalu” dopuścił, a autorkę zdaje się wysyła na przymusowy urlop. To przykład wyjątkowego kunktatorstwa, płaszczenia się, tchórzostwa i przejaw niebezpiecznej cenzury, będących efektem gorącej linii z Miodową i zabiegów katolickich grup dywersyjnych działających wewnątrz Polsatu. Drodzy państwo z Ostrej, jesteście zwykłymi parówami, dymanymi przez czarnych we wszystkie dziury. Do buzi też bierzecie?

Jeśli ktoś z was to czyta (choć wątpię), to proszę acz nienachalnie, odpowiedzcie mi:

  1. dlaczego facet przebrany za kobietę i to z brodą, wygrywa Eurowizję, a facet przebrany za biskupa jest dla telewizji problemem?
  2. dlaczego program który nazywa się „Skandaliści”, kiedy wreszcie wywołuje skandal, jest z hukiem zdejmowany  z anteny, a de facto likwidowany?
  3. jeśli doszukiwałbym się tu jakiegoś skandalu, to rozumiem, że skandalem tym było zaproszenie Zawiszy, bo innego ewidentnego skandalu jakoś nie mogę się dopatrzeć. Proszę o potwierdzenie mojej tezy, lub jej zaprzeczenie.
  4. dlaczego prawie codziennie, także na antenie waszych stacji, w tym Polsatu News, muszę oglądać pedofilów, często w sutannach, i katolików znęcających się nad dziećmi i zwierzętami, zaś wystarczy pokazanie kogoś przebranego za biskupa, by leciały głowy, a program kończył żywot z dnia na dzień.

Mógłbym pytać więcej, ale wolałbym wpierw uzyskać odpowiedzi na te cztery banalne w sumie pytania. Czekając na nie zaapeluję do widzów Polsatu: moi drodzy, śpieszcie się oglądać programy, bo one tak szybko odchodzą.