Dlaczego Wojtyła miałby być lepszy?

Nie bardzo mnie w sumie interesuje co Centrum Myśli sobie myśli, ale mam wrażenie, że nie myśli. No, bo powiedzcie mi, jako ludzie rozumni (inni tu nie raczej nie bywają), co ma na celu owa bilbordowa akcja? Kogo i do czego ma przekonać? Ja rozumiem, że chodzi po raz kolejny o zrobienie Wojtyle laski, by uczcić i podkreślić dostojną i okrągłą rocznicę dostojnego wydarzenia, ale na boga waszego jedynego, ileż razy i jak długo można uprawiać seks oralny z trupem?! Może jednak zacznijmy od początku. To co widzicie poniżej to jest ów rzeczony bilbord w dwóch odsłonach.

icon-blackline-200

Bilbord na szczęście jest ładny i estetyczny, a Wojtyła wygląda jak żywy, niczym z obrazka sprzed pół wieku. Nawet mnie rajcuje, że koleś jest w garniaku i tej swojej mycce, bo taki jakiś bardziej ludzki jest w związku z tym. Więcej w nim człowiek a mniej paradnej mumii, do której nas przyzwyczajono. Natomiast sama idea może jest i szczera, ale naiwnie ryzykowna.

Chodzi bowiem o to, że trwającą właśnie  kampania prezydencka zainspirowała wspomniane  tu Centrum Myśli Jana Pawła II do działania. Ktoś tam uznał, że jest to dobry moment, by rozpocząć akcję  promującą tak zwane „nauczanie” zmarłego w 2005 roku papieża. No i tym sposobem na ulicach Warszawy znalazły się te bilbordy.

To nic, że akcja jest dzika, że nikt nie dostał zgody i nikt nikogo nie poinformował. Nie ma to teraz najmniejszego znaczenia, bo przecież nikt w tym mieście a i w tym kraju, kto jest przy jako tako zdrowych myślach, nie zaryzykuje wydania teraz polecenia natychmiastowego zdjęcia plakatów. Zamach na świętego Ojca Świętego, obojętnie w jakiej formie, to przecież samobójstwo.

Bilbordy więc sobie wiszą, wprawiając w euforię połączoną ze wzwodem, wszystkich apologetów pana Karola. Szczególnie rozbawił mnie Przeciszewski, szef KAI, który w telewizji (nota bene wszystkie telewizje uznały odnotowanie tej „wspaniałej akcji“ za swój obowiązek), powiedział, iż inicjatywa jest wspaniała dlatego, że „wszyscy przecież kochamy Jana Pawła II a jego nauki i myśli stanowią dla nas natchnienia”.

To taka w sumie drobna bezczelność do której już zdążyliśmy się przyzwyczaić. Przeciszewski jeśli już musi mówić o uczuciach, to niechaj mówi we własnym imieniu. Bo on może kocha Jana Pawła II, ja już niekoniecznie, więc określenie że „wszyscy go kochamy“, jest wysoce niestosowne.

Idźmy jednak dalej

Oto jakiś miś z owego Centrum Myśli przekonuje, że – biorąc pod uwagę kontekst wyborów – jest to kandydat, „…który cię nie zawiedzie bez względu na to, jakie masz poglądy polityczne. Niczego nie obiecuje i nikomu się nie narzuca. Jest ponad politycznymi gierkami i nie uprawia marketingu. Głosi prawdę i dobro”.

No i tu jest już grubo, bowiem to najzwyczajniejsza w świecie manipulacja.

Choćby dlatego, że Wojtyła był przez długi czas (może nawet za długi), szefem i ideowym guru ruchu, którego jedynym sensem działania jest od wieków składnie obietnic bez pokrycia. Oni żyją z mamienia i okłamywania ludzi! Permanentnie, w zaplanowany sposób. To zawodowcy!

Kompletną bzdurą i głoszeniem nieprawdy jest też twierdzenie, że Wojtyła nikomu nic nie narzucał. No bez jaj proszę! Narzucał i to nachalnie, jedyną tylko wizję świata i jedną tylko drogę do osiągnięcia szczęścia. Wszelkie alternatywne koncepcje zwalczał ze wszech sił, a w wystąpieniach publicznych posługiwał się zazwyczaj pięknie  brzmiącymi frazesami, które nijak nie przekładały się na praktykę. Dystrybuował pierdoły! Wywyższał pedofilów, obściskiwał się z dyktatorami i tyranami.

Więc to dobro i chodząca słodycz połączona z mądrością, są mniej więcej tyle samo warte, co trzysta milionów z plakatów Wałęsy. Tym bardziej więc jestem pewien, że pomysł z bilbordem jest zupełnie chybiony, bo przecież powszechnie już wiadomo, że wszyscy ci z bilbordów to notoryczni kłamcy. Mówią to co chcemy usłyszeć, a potem i tak chuj z tego wychodzi. Dlaczego Wojtyła miałby być lepszy?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

7 thoughts on “Dlaczego Wojtyła miałby być lepszy?

 1. Ten Przeciszewski z KAI , faktycznie miał rację z tym ,, natchnieniem ” ponieważ jak zobaczyłem rano ten bilbord z Wojtyłą , to dostałem takiego ,,natchnienia , że aż się wypróżniłem i to z przyjemnością , a nie bez …tylko cały czas się zastanawiam , po co trupowi tyle podpisów ? nie chcą go do nieba wpuścić ? Ja też bym go nie wpuścił i jeszcze kopa by zarobił ….

 2. Jak to : ” dlaczego K. Wojtyła – miałby być lepszy ” ?
  Bo ” mondry ” był! Bo za życia ” spijaliśmy jego nauki ” – niczym nektar.
  A dziś? Siedzi na prawicy ” ojca niebieskiego ” i ma większe możliwości. Trzeba tyko: kultywować jego ” nauki ” wraz z totalnym zakłamaniem – jakie prezentował!
  Zatem: precz z prezerwatywom, antykoncepcją, in-vitro, precz ze związkami grzesznymi, precz z demoralizacją, łapy precz od pedofili i innych Gili w kościele…
  A ” święty ” szepnie do ucha gromowładnego kilka życzeń, dla Polski, które na pewno się spełnią!
  Pozdrawiam
  Stanisław

 3. Ja ten bilbord odebrałem jako radosne info o zmartwychwstaniu Karola W. I o kandydowaniu onego na prezydenta RP.
  Czy komitet wyborczy zarejestrował kandydaturę, jest Jego zgoda, podpisy?
  A może to klon, tak jak owieczka Dolly?
  Do wujcio – J.Ch. jest przecież Królem Wszechświata!
  W Polsce rządzi jego Mamusia.

 4. Odnowienie wiary w Trupa Świętego,który to głosil pierdoły,mamił i walił interesy dla Watykanu i obywatelem chyba jego był….to co to za Polak ??
  Na każdy przyjazd(wizytę) przeznaczano 5-10 mln zł.,plus jednorazówki- ołtarze polowe na 30 metrów wysokie.

 5. Podobno wg. Świętojebliwych Mędrów :), rok pański 2015 ma być rokiem Karola Nr. Cwaj- patrz Wojtyła- patrz Jasiu Pawełek 2…, a ten afisz- przypuszczam jest otwarciem na Gody Karolkowe itp. pierdoły z tym powiązane. Amen ! 🙂

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s