Episkopat bez Klocha to jak PRL bez Urbana

Z bólem pewnie wiekszość z nas przyjęła wiadomość, że z funkcji rzecznika prasowego Konferencji Episkopatu Polski odchodzi po 12 latach wiernej służby, ksiądz Józef Kloch. Ma dosyć tej orki, jest znudzony, zmęczony i intelektualnie wyprany. Niech za głupoty i pierdoły z lubością wygadywane przez biskupów, od teraz pyskiem świeci ktoś inny. Ale ponieważ ksiądz Kloch nie odchodzi w atmosferze skandalu, czyli innymi słowy nie dał dupy, otwartym stało się pytanie, co zrobić z tym wielce dla polskiego kościoła zasłużonym oficerem.

icon-blackline-200

Może na Dominikanę?

Niestety, z dość oczywistych powodów teren wydaje się nieco spalony, a propozycja w związku z tym średnio atrakcyjna, choć kraj jest atrakcyjny jak najbardziej. Poza tym ksiądz Kloch, zwany też Klocem, nie przepada raczej za małoletnimi osobnikami płci tej samej, co jest – przyznać trzeba – rodzajem ewenementu w stanie kapłańskim i o księdzu Klocu dobrze świadczy.

Dominikana więc zdecydowanie odpada, również dlatego, że ksiądz nie byłby w stanie wpisać się w specyficzny klimat tego kraju, oraz nie mógłby oferować duszpasterskich posług na tak wysokim poziomie jak zacni jego poprzednicy.

Może do Afryki?

Tak, Czarny Ląd jak najbardziej brany był pod uwagę, tym bardziej że teren to nie dziewiczy, a trasy tam przecierał i czarny lud boży z powodzeniem ujarzmiał nie kto inny jak biskup Hoser. Niestety, ksiądz Kloc to pedant, a w związku z tym odrzuca wszelką bylejakość, w tym też sensie brzydzi się brudem, wszechobecnym syfem i odrzuca kolorowość tudzież multi-kulti.

Co prawda kobiety tam są łatwe, tanie i mają duże dupy, ale czarnych i na dodatek wiecznie spoconych kobiet z nieodłącznym AIDS na pokładzie, ksiądz Kloc nie toleruje. Przeto Afryka odpada i tym samym sława Hosera nie zostanie póki co przebita, czarni ludzie nadal będą mieli dreszcze i strach w oczach z powodu Hosera a nie z powodu Kloca.

Co ostatecznie postanowiono?

Ostatecznie więc stanęło na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie to ksiądz Kloc (przestańcie przypierdalać się o to brakujące „h“), wykłada i wykładał dalej będzie w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa. Kobiety bywają tam równie piękne, atrakcyjne i łatwe jak w Afryce, ale przy okazji są też białe, mniej się pocą i mniej chorują.

Z bezgraniczną wiarą u nich może nieco gorzej, ale na boga jedynego, jakie to ma znaczenie? Przecież żaden normalny facet nie idzie z babą do łóżka (niektórzy księża z chłopem lub chłopcem), by rozmawiać tam z nią o katechezie, jedenastym przykazaniu albo pierworodnym grzechu. Za księdza Klocha więc trzymamy kciuki i wybór pochwalamy.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

4 thoughts on “Episkopat bez Klocha to jak PRL bez Urbana

  1. Kloch , Urbanowi nie dorósł do pięty i co najwyżej mógłby za nim nocnik nosić , albo pampersa wymienić …Dobrze się stało , że w końcu przestanie szkodzić Polsce , bo była to wyjątkowo ciemna i zacofana szuja . Śmiech mnie ogarnia , jak sobie wyobrażę wykład tego wyjątkowego wykładowcy i to o przekazie medialnym ….

  2. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. ! Muszę się zgodzić z wypowiedzią Andrei, że porównując tego Klocha do Urbana, mimo woli krzywdzisz tego ostatniego . Otóż różnią się oni zasadniczo – ten Kloch łgał przez całe swoje „rzecznikowe” życie, zaś Urban w tym samym czasie ujawniał tych co łżą a nawet kradną i łżą. Urban na mówieniu prawdy dorobił się kilku milionów a Kloch ????? Z deportacji rzeczonego Klocha do Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego wynikać by mogło, że uczelnia ta stała się przechowalnią niedorzeczników i wszeteczników wszelakich. Zgrozy dodaje fakt, ze Skarb Państwa też ma tą uczelnię na swoim garnuszku. Nie będę się wymądrzał, czy ostatnia litera w nazwisku tego Klocha powinna być pisana przez „ch” czy też samo „h bo na pewno są różne „klochy” – jak to w życiu bywa.

  3. Właściwie – to mi dokładnie zwisa ten Kloch a jeżeli ma wykładać na uczelni katolickiej – warto na wszelki wypadek ostrzec studentów . On może być sfrustrowany i szukać pociechy wśród studenckiej braci.
    Natomiast bardziej mnie martwi, że nikt nie zaprosił pana Antosia do badania przyczyn katastrofy tego Germanwingsa. Taki fachowiec, z taaaakim zapleczem naukowym i go olali. Przecież wiadomo, w górach jest rozrzedzone powietrze, brakło im tlenu. Wystarczy wtedy, ze ktoś rozpyli w samolocie byle co i ludzie się nawdychają. W prasie zagranicznej jest raczej cicho na temat tej katastrofy, naromiast w Polsce obudzili się wszyscy znawcy katastrof i jazgocą cały dzień.

  4. Jak widzę tego obleśnego kaznodzieje- gońca episkopatu, to kojarzę toto z Szatanem, który podobno Nas nawiedza wg. np. Michalika+++

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s