W Rzymie, czyli na przedmieściach Watykanu

Władze Rzymu – to taka dość znana dzielnica Watykanu – zakazały eksponowania w mieście reklam z rozdzianymi kobietami. Od razu zaznaczam, że to nie dowcip, acz rzeczywiście brzmi dość śmiesznie i niedorzecznie. Za zakazem stoi burmistrz miasta, który z niewiadomych przyczyn nagle ujął się za tak zwaną godnością kobiety.

icon-blackline-200

Co mówi burmistrz Ignazio Marino?

„Przestrzeń reklamowa będzie sprzedawana wyłącznie tym, którzy będą szanować nowe rozporządzenie. (…)  Ciało kobiety nie może być kojarzone z obrazami które zrównują je w sposób seksistowski z przedmiotem”.

Ignazio Marina to lekarz chirurg, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Najświętszego Serca w Rzymie, co wiele mogłoby tłumaczyć. W zasadzie mógłbym go uznać za takiego rzymskiego Chazana, gdyby nie jeden fakt, który burzy mi obmyśloną na poczatku konstrukcję. Otóż Marino to członek Partii Demokratycznej, czyli ugrupowania o charakterze raczej centrolewicowym, choć nie brakuje w niej też w miarę cywilizowanych ponoć chadeków.

Zmierzam więc do tego, że nic nie wskazuje, by Marino był z definicji jakimś jebniętym mocno prawakiem o chorobliwym skrzywieniu katolskim. Stąd też decyzja tym bardziej dziwi.

Nie brakuje głosów, że zakaz to efekt odziaływania silnego lobby watykańskiego, które we władzach Rzymu ma spore formalne i nieformalne wpływy. Mówi się, że jak Watykan zagra tak Marino stara się tańczyć, co oznaczałoby, że lata edukacji w katolickim uniwersytecie jakieś trwałe ślady w umyśle jednak pozostawiły. Niestety, nie jest prawdą, że teraz turyści tłumnie odwiedzający rzymskie przedmieścia Watykanu, by zobaczyć gołą babę będą musiały koniecznie odwiedzić Kaplicę Sykstyńską. Bo po pierwsze tamtejsze baby są wyjątkowo nieapetyczne, a po drugie tu i ówdzie śmiga pomysł, by je też „ubrać”, bowiem takie rozdziane i to jeszcze w kaplicy,  urągają moralności i sieją powszechne zgorszenie.

W Polsce dobre wieści z Rzymu też znalazły oddźwięk, bowiem już zawiązał się społeczny komitet bez nazwy jeszcze, który ma się zająć niebawem problemem Chrystusa. Gość nie może bowiem wisieć tak sobie na krzyżu rozebrany jak do rosołu. Nie dość bowiem, że może się przeziębić, to jeszcze swymi wystającymi żebrami i chudymi jak patyki nóżkami gorszy wiernych. Chodzi o to więc, by na dupę naciągnąć mu jakieś przyzwoite majtki, albo nawet dresowe gacie, a klatę zabezpieczyć choćby chińskim podkoszulkiem. Pomysł zyskał już wstępną aprobatę Episkopatu.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “W Rzymie, czyli na przedmieściach Watykanu

  1. Za decyzją Maryni stoi homo-pedo-lobby dżęderowych watykańczyków.
    Żadnych kobiet!
    Teraz na plakatach i telebimach będą oglądać apetyczne dzieciaczki i starsze męskie ciacha.
    Wesołowski już zaciera łapki.

    1. To prawda homo-pedo-lobby , gdyby chciało rządzić oficjalnie światem , to by rządziło bo aż tylu ich jest …Nawet w Polsce , gdyby chcieli założyć partię polityczną , to wygrali by wszystkie wybory i w sejmie byłaby jednomyślność …Już widzę prezydenta w postaci Anny Grodzkiej i premiera Biedronia …Ale byłoby kolorowo , tęczowo , różowo …a jeszcze jak by opanowali policję i wojsko …to żyć nie umierać …

  2. Watykan- dar Duce dla Czarnych Wielebnych ; Duce zakpił tym podarkiem z ,,braci” wiedząc, że stworzą Oni Hm- Dom Rozpusty ku swojej chwale, a tzw. Bozia będzie idealnym kamuflażem kryjącym wszelkie przekręty/bezceństwa

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s