Trwają zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Spuścizny

Wielkimi krokami zbliża nam się okrąglutka rocznica kiedy to Jan Paweł II: a/ kopnął w kalendarz – b/uczynił nas duchowymi sierotami – c/ odszedł do domu pana – d/ uleciał w kosmos i niczym satelita śledzi nas każdy ruch, wyjąc ze śmiechu nad naiwnością tych co tu zostali (niepotrzebne skreślić).

icon-blackline-200

Osobiście najbardziej podoba mi się wariant d, bo wszystkie inne są tyleż banalne co powierzchowne, pozbawione jakiejkolwiek głębszego sensu. Kosmos odpowiada mi też ze względów ideologicznych, bo tylko z kosmosu widać jak na dłoni wszystkich tych idiotów, którzy dali się nabrać na tak zwane „nauki JPII“, a także na jego „spuściznę“.

Karol to wszystko bowiem wymyślił sobie dla jaj, a że był szutnikiem to powszechnie raczej wiadomo. Zrobił więc na swój sposób genialną prowokację a wszyscy w to uwierzyli. Gościu latami spisywał więc różnego rodzaju bełkot, to co mu do głowy przyszło w najmniej odpowiednich miejscach i chwilach: w kiblu, na spacerze, czy podczas seksu (jakiegoś), nadawał temu formę encyklik, czy też innych quazi-kościelnych gniotów, czasem też wierszy i dramatycznych dramatów, a wszystkie te bazgroły, usłużne jak zwykle brązowe nosy, za garść mamony, stanowiska i władzę, uznali za przebłysk wyjątkowego geniuszu.

Stąd właśnie się wzięła owa mityczna i „nieprzemijającą spuścizna duchowa i intelektualna“, o której wszyscy mówią a nikt jej nie widział, te słynne już drogowskazy, zazwyczaj na Berdyczów, na manowce i w środek bagien. To ów mityczny intelektualny GPS z poważna wadą oprogramowania.

Oto na przykład jeden ze słynnych owych drogowskazów i złotych myśli dla nas.

„Zanim stąd odejdę, proszę was… abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy. Proszę was, abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości…“

Przecież coś takiego, jest w stanie wymyśleć, a potem spisać nawet nie student, ale jako tako kumaty maturzysta, zwłaszcza jak zapali jointa, albo dopali dopalaczem. Ba, przy szczytowym poziomie biorytmu intelektualnego, jest w stanie ulepić przesłanie nawet lepsze niźli niezapomniany JPII po klieliszku mszalnego.

Przeto apeluje do wiernych, acz wątpiących

Jeżeli ktoś z was widział gdziekolwiek i kiedykolwiek spuściznę duchowe i intelektualna JPII, proszę o zawiadomienie najbliższego komisariatu policji. Pośpieszmy się siostry i bracia, nim ktoś, jakiś wyrywny prokurator, wystawi za nią międzynarodowy list gończy.

PS> Pan Andrzej donosi, że widział ją wczoraj w okolicy Lutomierska. Siedziała w rowie i czekała na stopa.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

8 thoughts on “Trwają zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Spuścizny

 1. Jeśli chodzi o prowokację, to całe chrześcijaństwo jest jedną wielką żydowską prowokację.
  Z drugiej strony przypomniał mi się taki suchar:
  Św. Piotr do Jezusa: Szefie, pamiętasz tą spółdzielnię rybacką, która założyliśmy ponad 2000 lat temu?
  Jezus: To ona jeszcze działa?

 2. Encykliki,spuścizna,moc,cuda i zwycięstwa Ojca ze Smokiem-to wszystko oddziałuje na prymitywne wyobraznie wiernych,którzy to chętnie opłacają należne składki na dalszy rozwój organizacji Ojca.

 3. W sprawie spuścizny po Karolku , dał głos nawet trup Półtawskiej jeszcze czasami ruszający się . Autorka klauzuli sumienia , czyli pokrętnego prawa opierającego się na wierze , stwierdziła , że Polska nie zrozumiała nauczania cwanego klechy i obrońcy pedofilii niejakiego Karolka Wojtyły i dodała , że obecny papież jest gówno warty bo próbuje zmieniać prawa kościelne , a przecież św. Karolek powiedział , że zasad i dogmatów wiary nie wolno zmieniać …no i jak nauczał jej jedyny pan i władca Karolek , to jedynym sensem życia , jest oczekiwanie na śmierć …całe szczęście , że Półtawska ma już blisko , a może już krąży w okolicach piekła , tylko jej ziemska powłoka jeszcze śmierdzi na ziemi ….

 4. Taka mała uwaga techniczna. Czy dało by się zrobić żeby ten tekst pisany na szaro był chociaż ciemniej szaro, a najlepiej od razu na czarno. Po prostu byłby bardziej czytelny.

 5. NIE ma NIC oryginalnego , a przede wszystkim spójnego w „nauce” JPII, to o czym tu mówic?!!!Serdeczne pozdrowienia.

 6. gdyby ktoś szukał, to spuścizna duchowa Wojtyły znajduje się w 666 wydaniu testamentu politycznego L. Kaczyńskiego, pytać u Dziwisza na Wawelu…

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s