Światowy spisek ateistów dopadł Szwajcarię

Ta wiadomość, co ciekawe, największe zainteresowanie a przy okazji zgorszenie wywołała w Polsce. W samej Szwajcarii przyjęto ją raczej spokojnie, żeby nie powiedzieć obojętnie. A sprawa jest poważna, nawet nadzwyczaj poważna, bo dotyczy hymnu. W Polsce hymn to rzecz niesłychanie święta, może nawet bardziej święta, niż święty jest Wojtyła. Nic więc dziwnego, że temat ten wywołał takie poruszenie.

icon-blackline-200

Rzecz w tym zaś, że owi Szwajcarzy już czas jakiś temu doszli do wniosku, że hymn który mają, nadaje się generalnie do dupy. Strach to spiewać i strach czymś takim się chwalić.

Żeby być choć odrobinę precyzyjnym,  to hymn przestał się Szwajcarom podobać już gdzieś w połowie lat 70-tych, ale wtedy nie mieli jeszcze tyle sił i determinacji by problemem się zająć. Jednak jak widać, co się odlecze to nie uciecze. Postanowili go ostatecznie zmienić, rozpisując jakieś dwa lata temu konkurs, którego zakończenie nastąpi lada moment, a dokładniej to we wrześniu. W zasadzie to niby nic.

Czym jednak ci Szwajcarzy zasłużyli sobie na zgorszenie Polaków?

Ano powodem tych zmian. Otóż uznali oni wyobraźcie sobie, że problemem jest tekst. Tekst tak chujowy i tak irytujący, że aż głowa boli i wstyd na cały świat się rozchodzi. Bo teskt ciagle jeszcze aktualnego hymnu, to pochodzący z roku 1841 tak zwany Psalm Szwajcarów, który w gruncie rzeczy jest modlitwą będącą odwołaniem do boga, gór i słońca, sławiącą pobożność i piękny alpejski krajobraz. No, jednym słowem żenada! Poważne i liczące się państwo, nie może odpierdalać takiej tandety, bo się kompromituje w oczach konkurentów. Tak też mniej więcej tłumacza to tamtejsi urzędnicy.

„Oficjalny hymn jest psalmem, modlitwą, a my mamy społeczeństwo otwarte, religijnie neutralne. Mamy ateistów, nie mamy jednego Boga, dlatego ten hymn jest problemem” –mówi Lucas Niederberger ze Szwajcarskiego Stowarzyszenia na rzecz Użyteczności Publicznej. I tak właśnie nieodwołalnie już będzie.

Nie dziwcie się przeto Prawdziwym Polakom, że  taki obrót sprawy może się im nie podobać, a ich mniemanie o Szwajcarach jest od dziś dużo gorsze niż o Ruskich i Ukraińcach razem wziętych. Jak to tak, wycofywać odwołanie do boga z hymnu? Może jeszcze krzyż z flagi wyretuszują?! No bydło i antykatolicka chołota. Nie będziemy przeto dalej tych chujów utrzymywać i koniec wszelkiej przyjaźni, niech zdychaja w grzechu. Poza tym to kolejny namacalny dowód, że antychrześcijańskie prześladowania w Europie przybierają na sile. Mówią to zaś i głośno przeciwko tej niesprawiedliwości krzyczą wrogowie słynnego Mazurka Dąbrowskiego (fakt, głupawego nieco z dzisiejszej perspektywy), którzy by go chętnie i w te pędy podmienili na jeszcze bardziej grafomańską Rotę, czyli poszli dokładnie w odwrotnym kierunku niźli idą Szwajcarzy. No, ale Polska i Polacy generalnie różnią się od Szwajcarii i to nie tylko w kwestii w sumie mało istotnego hymnu.

PS. A mnie tam polski hymn nawet się podoba, bo w miarę skoczny i wesoły, prawie że wodewilowy, co ma oczywiście swój wdzięk i niezaprzeczalny urok, zwłaszcza na tle innych hymnów, z reguły będących nieudanymi marszami żałobnymi. Z drugiej strony rzeczywiście, te grafomańskie mocno słowa rymowane, o przemocy, szabli którą coś tam komuś będziemy odbierać plus ta wzmianka o tyranie Napoleonie, zupełnie nie przystaje do rzeczywistości. No ale może kiedyś i u nas przyjdzie czas na jakieś drobne retusze. 

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

8 thoughts on “Światowy spisek ateistów dopadł Szwajcarię

 1. Rosjanie załatwili to lepiej. Do dobrej muzyki mają już kolejną wersję tekstu. Też się nieraz zastanawiam co i komu mamy zamiar odbierać przy pomocy szabli, to już lepszy był by kałach.

 2. Dobiegły mnie informacje, że miłościwie nam panująca ” Konferencja Epidiaskopu Polski ” – już pracuje nad nową wersją hymnu. Prace się przedłużają, ze względu na chroniczną głuchotę opracowujących. Nowa wersja, musi uwzględniać:
  Pełną władzę, jaką chcą osiągnąć, w niedalekiej przyszłości! Nowy hymn pełen będzie:
  Nawiązań, odwołań, przesłań, których temu brak!
  A kończył się będzie podziękowaniami za: zwrot „łojczyzny” – nareszcie – wolnej, bo kleszej! :((((
  pozdrawiam
  Stanisław

 3. Pewne próby zmiany polskiego hymnu już czynił pąprezdent, wraz z bratem: jajosławpolskezbawem, wznosząc wycie pod niebiosa:
  …” Z ziemi włoskiej do Wolski „…!
  Stanisław

 4. to nie jest dokładnie tak, jak pisze Jah:
  szwicery dbając o bezpieczeństwo swoich banków i chrześcijańskich ( w większości ) przecież żon, postanowili się profilaktycznie pozbyć wszystkich oficjalnych, państwowych znaków religijnych, mogących potencjalnie drażnić ISIS i wszystkich innych dżihadystów. Tak przynajmniej, półgębkiem, donoszą dobrze poinformowani dziennikarze, mający powiązania z CIA, sugerując nawet, że stosowne porozumienie pomiędzy przedstawicielami Szwajcarii i reprezentacją skrajnych muzułmanów zawarto w zeszłym miesiącu na tajnej konferencji w Ułan Bator. Szwajcarzy oprócz usunięcia symboli religijnych z flagi i hymnu zobowiązali się także do utworzenia jednego kantonu muzułmańskiego w zamian za zobowiązanie, że do 1 kwietnia 2017 roku dżihadyści szanować będą zawarte porozumienie.

 5. A propos polskiego hymnu, to chyba właśnie z niego wzięły się wszystkie wpierdole, które Wolska zbiera przez stulecia od całej planety z przyległościami – skoro „dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy”… W tej chwili najlepszą pieśnią narodową byłby chyba temat tytułowy ze „Świata według Kiepskich” w wykonaniu Big Cyca.

 6. Podejrzewam , że jak PiS dojdzie kiedyś do władzy , to przydupasy i wazeliny Kaczyńskiego , wymyślą coś takiego …jak to mały rycerz Jarek razem z niezłomnym Rydzykiem duszpasterzem wszystkich kato-prawicznych patriotów polskich , wygrali z PO i uwolnili Polskę od zarazy ….A dla Szwajcarów najważniejsze są banki , więc pójdą na wszystko aby ludzie ( przestępcy i aferzyści ) lokowali na ich kontach jak najwięcej kradzionych walorów i nie ważne czy na fladze będzie krzyż , czy szubienica ….czy psalm jako hymn , czy skoczna piosenka …..

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s