Niezależnie jak to zabrzmi, Biedroń ma jaja!

Wczorajszy dzień bicia pokłonów, udowodnił (przynajmniej mnie) jedno, że mianowicie są ludzie którzy wbrew pozorom mają jaja. Jajecznym gościem okazał się na przykład prezydent Słupska Biedroń, dotąd uchodzący w moich oczach za facia raczej bez jajecznego, z racji choćby opcji seksualnej którą wyznaje. Geje bowiem ogólnie uchodzą (poza wyjątkami) za osoby miękkie, przyjazne, w miarę  bezkonfliktowe i układne. I tak też postrzegałem nadzwyczaj sympatycznego swoją drogą Biedronia. A tu nagle gość taki numer wykręca.

icon-blackline-200

Jak doskonale już wiecie, ów Biedroń korzystając z prezydenckiej władzy zdecydował,  że w dniu wiekopomnej rocznicy nieocenionej śmierci Jana Pawła II, jego portret nie zawiśnie na „neutralnym światopoglądowo” ratuszu jak to drzewiej, za poprzedniej władzy bywało. Oczywiście chodzi o portret papieża a nie Biedronia gdyby co…

Większość słupczan jest tym faktem autentycznie zachwycona, bo oto – jak dowodzą  – wreszcie znalazł się prezydent, który za przeproszeniem i bez skojarzeń – „czarnym laski na siłę nie obciąga”. Złośliwie mógłbym to jeszcze jakoś skomentować, a nawet ciągnąć i rozwijać ten wątek, ale szacunek jakim Biedronia darzę na to nie pozwala.

Są też jednak i tacy słupszczanie, którym decyzja prezydenta się nie podoba, którzy niezmiennie twierdzą, że robienie lachy czarnym ze szczególnym uwzględnieniem laski papieskiej, jest wielką przyjemnością, świętym obowiązkiem każdego obywatela miasta, który czuje się katolikiem i Polakiem. Tym bardziej że wspomniany JPII to honorowy obywatel Słupska, a to przecież zobowiązuje.

Największe larum podniosła rzecz jasna posłanka Jolanta Szczypińska, dla niezorientowanych i mało pamiętających tę kukłę, domniemana kandydatka na żonę dla Jarosława Kaczyńskiego, przynajmniej w jej mniemaniu. No i właśnie ta Szczypińska powiedziała: „W tym roku tradycji nie stało się zadość. Jest mi smutno, że w tak szczególnym dniu zabrakło tego portretu na fasadzie. Pan Biedroń okazał w ten sposób swoją małość. Kreuje się na tolerancyjnego, a tutaj tej tolerancji mu zabrakło”.

Wcześniej,  jak zaznacza, usiłowała bezskutecznie skontaktować się prezydentem Biedroniem, by mu przypomnieć o zaszczytnym obowiązku wywieszenia portretu, ale niestety prezydent był nieuchwytny. W tej sytuacji portret więc nie zawisł, co jest wielkim skandalem, obrazą i dyshonorem dla miasta, i pani poseł właśnie się zastanawia,  czy nie zaskarżyć pana prezydenta do sądu, bowiem jej zdaniem zachodzą okoliczności celowej obrazy uczuć katolików i być może profanacji pamięci po Wielkim Polaku. No, ale jaki on tam wielki, zaledwie metr siedemdziesiąt osiem miał, znam większych…

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

12 thoughts on “Niezależnie jak to zabrzmi, Biedroń ma jaja!

 1. I to POLSKIE prawdziwe JAJCA ! Nie wiesza nieboszczyków na ,,sztachetach miejskich” w Słupsku z byle jakiej „q” wymyślonej okazji przez Kołtuna Polskiego…

  1. A Kraśko w dzienniku TVP wieczorem takiego wzwodu dostał, że aż mu piana z gęby leciała i mało co nie fruwał.

 2. Biedroń ma jaja jak berety , a jego partner jeszcze większe o czym mówili w wywiadzie w jakiejś niemieckiej gazecie i chwała im za jaja . Miał rację , że próbuje stopować ciemniactwo w mieście w którym go wybrano i wyznaczono do rządzenia . Byłem mocno zdziwiony , jak usłyszałem , że zaprotestował ,,ździra ” Szczypińska wysławiona molestowaniem księdza na ulicach Warszawy i to jeszcze trzymając jakiś zwiędły badyl w zębach ….myślałem że ona już umarła …szkoda , ale bóg jest sprawiedliwy , bo jednych nagradza dużymi jajami i rozumem , a innych tylko suchą cipą …!

 3. Pełny szacun dla Biedronia ,który pokazal na czym winna polegać świeckość instytucji administracji publicznej.

 4. ..no bo nie jedzie na Wojtyle,jak większość prezydentów miast,którzy swą posadę zawdzięczają układom z Kościołem.
  A Kościół ma wiecznie żywego Ojca Świętego-na którym już 37 lat jedzie.

 5. Z wielką satysfakcją muszę się przyznać, że w wyborach parlamentarnych – głosowałem właśnie na Biedronia! Nie zawiódł mnie – jako poseł, nie zawodzi jako Prezydent Słupska!
  Widok oburzonego tym wydarzeniem, ciemniactwa – BEZCENNY!
  Stanisław

 6. Pan Biedroń daję przykład, jak powinni zachowywać się prezydenci miast. Nie KK, rządzi ratuszem. Nie powinien mieć żadnego wpływu na decyzje prezydenta danego miasta. Przykład z niego powinni wziąć inni burmistrzowie, sołtysi itd. Daje się lubić ten facet, jak dla mnie, to od samego początku.

 7. Sklonować Biedronia – 460 kopii do Sejmu, 100 do Senatu, tak z 50 sztuk do rządu i da się jakoś wegetować w tym bantustanie.

 8. Ciekawi mnie, czy Słupsk ma gotowego Wojtyłę do wieszania na Ratuszu, czy też malują konterfekt nieboszczyka corocznie i za stosowną gratyfikacją dla artysty. Jeśli mają gotowca, to istotne jest, czy święty portret przechowywany jest w koszernych warunkach i kto za to przechowanie płaci? Jeśli za każdym razem mamy do czynienia z Wojtyłą-nówką, to też jest interesujące, kto dostępuje zaszczytu płacenia za malowidło i czy przypadkiem nie my wszyscy jak leci, niezależnie od wyznawanego światopoglądu…

 9. Zgadzam się z wszystkimi komentarzami. Biedroń prawdziwy Polak, z jajami, jak ruskie berety(wpleciony wątek rosyjski…) , i co najważniejsze- te JAJA są białe, a nie czarne przybłędy(paciorkowce-taki pasożyt) żerujące nad Wisłą.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s