Jak odzyskałem nadszarpnięte zaufanie do policji

Jakiś czas temu pewien posiadacz telefonu komórkowego – w skrócie buc – wybrał się na mszę, w niewielkim Kiełkowie nieopodal Mielca. No cóż, nie tacy na msze łażą, nie takie rzeczy w okolicach Mielca się dzieją. Ksiądz zwyczajowo bajdurzył, ministranty dymili, było miło, sympatycznie, a nawet sennie. Aż tu nagle bucowi zadzwonił telefon. I tenże buc, odebrał połączenie, wstał i zaczął spacerując miedzy ławkami, głośno rozmawiać. Jak gdyby nigdy nic, jakby był sam.

icon-blackline-200

Naród zgromadzony w świątyni szlag nagły trafił. Zrobił się kipisz, zaś nasz buc widząc, że robi się gorąco, wsiadł do samochodu i dał dyla. Tyle, że polski parafianin, może nie rychliwy, ale mściwy jest nadzwyczaj. Zawezwali przeto z proboszczem policję, a ta, nim jeszcze resztki święconej wody opadły na zdobną posadzkę, już schwytali winnego, czyli buca z telefonem. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Mielca.

I wiecie co, zwinęli go, spuścili prewencyjny wpierdol, ale elegancko żeby śladów nie było, w efekcie czego – tu cytuje źródła – „podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa, a podczas przesłuchania tłumaczył, że (…) był pod wpływem alkoholu”. Kolejnym krokiem było przedstawienie mu „zarzutu złośliwego przeszkadzania w publicznym wykonywaniu aktu religijnego Kościele”. Dzielni policjanci dodali też, że ten zbrodniczy czyn grozi mu kara grzywny a także… ograniczenia wolności do dwóch lat.

Zwracam waszą uwagę na istotny fakt: w Polsce za dzwoniący w kościele telefon można trafić do pierdla i dlatego ów gość ma przejebane. Ma przejebane nie za to, że jak sam się przyznał  jeździł autem po pijaku, lecz za to, że ośmielił się gadać przez telefon w czasie jakiejś pierdolonej mszy, czym dopuścił się ciężkiego przestępstwa!

Czaicie złożoność moralną tej sytuacji?

Jakaś refleksja może? Bo jak mam dwie.

Po pierwsze, biorąc pod uwagę wyjątkową brutalność przestępstwa i barbarzyńskie targnięcie się na świętości, karą dla tego zwyrodnialca powinny być żadne tam dwa lata, tylko łamanie kołem a potem obowiązkowy stos.

To co zastanawia i jakże pozytywnie zaskakuje, to wyjątkowa w tym przypadku skuteczność i sprawność miejscowej policji. Złapali bandziora w pięć minut, zamiast pierdolić się ze sprawą miesiącami, tak jak jest to w przypadku banalnych przecież gwałtów, kradzieży i czy napadów z bronią w ręku.  To odbudowuje moje nadszarpnięte jednak zaufanie do instytucji policji. 

Wreszcie po drugie, to krok w generalnie dobrym kierunku. Bo oznacza ni mniej ni więcej, iż z podobną gorliwością będą przez policję ścigani ci, co notorycznie zakłócają gadaniem przez telefon seanse kinowe, nie mówiąc o spektaklach teatralnych. To przecież poważne przestępstwo przeciwko kulturze, będące aktem „złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu spektaklu(seansu) teatralnego (kinowego)”. W przypadku stwierdzenia takich naruszeń, należy natychmiast dzwonić po patrol policyjny.

Nie inaczej ma się sprawa z osławionymi procesjami w tak zwane boże ciało, kiedy to setki czasem pątników, swymi rykami zakłócają ciszę i mir domowy jakże wielu obywateli. To również akt „złośliwego przeszkadzania w zasłużonych odpoczynku domowym”. Przy czym w tym wypadku, łatwiej jest o tyle, że nie trzeba wzywać patrolu policyjnego, bo oni są już na miejscu zdarzenia. Idą w procesji.

Trzymamy więc kciuki za pozytywne zmiany. Mielec jest nam przykładem.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

2 thoughts on “Jak odzyskałem nadszarpnięte zaufanie do policji

  1. Jak się wybiera idiotów do rządzenia krajem , a idioci uchwalają prawo zezwalające na karanie za obrazę uczuć religijnych , to się nie powinno narzekać . Przestępca który obraził uczucia moherów , powinien i tak być zadowolony z wyroku , bo za to samo , takiego Jezusa ukrzyżowano ….

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s