Jaka misja, jaka telewizja?

Telewizja publiczne wyraźnie pozazdrościła Telewizji Trwam sławy, oraz wyjątkowo intelektualnego audytorium i w święta postanowiła zrobić coś, by równać do lepszego. Jeszcze trochę do końca dziejszego dnia pozostało, a TVP już bije rekordy i plany ureligijnienia wykonuje z nawiązką.

icon-blackline-200

To zresztą nie pierwsze święta, kiedy to publiczny ponoć nadawca, zachowuje się niczym najlepsza i największa stacja kościelna. Gdybym był wierzący, oraz skazany tylko na ogladąnie TVP, to bym przez przynajmniej trzy ostatnie dni nie wstawał z kolan. Poziom „uksiężenia“ ramówki w niczym przeto nie ustępował wspomnianej stacji rydzykowej, a nawet wielokrotnie ją przewyższał.

Do poziomu przekazu pięknie zresztą dopasowali się prowadzący, w tym czytacze Wiadomości, i gdyby nie smutny acz cywilny ich strój, to myślałbym, że z telewizorów dobrym słowem raczą mnie zakonnicy i zakonnice. Choć z drugiej strony taki Ziemiec, to i bez przynależnego mu chabitu (habit mnie drażni), wygląda i ględzi niczym prawdziwy zakonnik, przez czysty przypadek chwilowo będący poza klasztorem.

Innymi słowy, zmierzam do tego, że Trwam ma teraz nie lada problem, bowiem poziomem ureligijnienia, Publiczna w tym roku znacznie ich przebiła. Rydzyk przeto musi coś zrobić, by dostosować się poziomem, inaczej datki emerytów pójdą do Warszawy zamiast do Torunia.

Obywateli zaś mniej wrażliwych jeśli chodzi o religijne uczucia, a nadal płacących tak zwany abonament, przestrzegam przez dalszym bezsensownym łożeniem na TVP. Wasze pieniadze nie idą na rozwój mediów publicznych i ich utrzymanie. Wasze pieniądze idą na rozwój i dobre samopoczucie stacji religijnej, udającej publiczną. Więc albo w trybe pilnym zaprzestaniecie płacenia tego haraczu (zawsze można bez konsekwencji wyrejestrować odbiornik telewizyjny), albo dalej będziecie chcąc nie chcąc, dotować przebierańców, nie kryjących już nawet swej prawdziwej misji. Nie publicznej. Religijnej.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

4 thoughts on “Jaka misja, jaka telewizja?

  1. Nie ma w Polsce TV nie misyjnych , w zależności od stacji , każda pracuje dla wybranej i słusznej religij … Ja mam spokój , bo jestem wyrejestrowany z publicznej ( co nie znaczy , że według prawa stworzonego w socjalizmie i tak musisz płacić abonament ) oglądam przeważnie tematyczne programy … A cała ta misyjna propaganda to tylko mnie śmieszy , bo jak się okazuje wszyscy ci co biorą w tym udział nie są w temacie i nie znają źródła wiedzy , bo gdyby znali , to by wiedzieli , że to kłamstwo i obłuda .

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s