Czego Comey na pewno nie zrozumie, a my mu nie wyjaśnimy

Nierozważe słowa i nieco zbyt ogólne oceny szefa amerykanskiego FBI Jamesa Comey‘a, wywołały w Polsce ciężkie i przewlekłe zapalenie narodowego penisa. Nasza duma stoi na baczność niczym po dwóch wiagrach i to bez popicia. Jako lekarstwo na to schorzenie, stosuje się sprawodzony już wielokrotnie antybiotyk, czyli nieustanne międlenie tematu w te i we wte. Jeszcze przez mniej więcej dwa dni będziemy rzygać tą narodową dumą, a potem objawy wzwodu znikną, tak samo szybko jak się pojawiły.

icon-blackmotiv-200

Faktem zaś jest, że już od dobrych paru lat, naszą narodową specjalnością jest wyjątkowa łatwość obrażania się. Obrażamy się na wszystkich i na wszystko i za cokolwiek. Na Ruskich, że nie kupują naszych jabłek, na Czechów że się z nas permanentnie śmieją, na wszystkich innych jak leci, że nas posądzają o antysemityzm i czynny udział w zagładzie Żydów, wychodząc z założenia, że skoro na polskich ziemiach zbudowano obozy, to pewnie stało się tak nie bez przyczyny.

Nie jesteśmy w stanie pojąć, że nikt łącznie z naszymi najbliższymi sąsiadami, nie rozumie skomplikowanej konstrukcji polskiej duszy i ciągłego irracjonalnego poczucia skrzywdzenia będącego oczywiście efektem światowego antypolskiego spisku.

I w ten scenariusz wpisuje się znakomicie teza Comey’a. Nie pierwszy on zresztą i nie ostatni.

Mnie wypowiedź tego pana centralnie – że tak powiem – wali. Nie obchodzi mnie czy nas przeprosi, albo czy zmieni zdanie, bo ani z tego powodu nie będzie mi się żyło gorzej, ani prawdopodobnie lepiej. Zresztą parokrotnie tego typu lapsusy popełniali i Niemcy (ich chociaż rozumiem) i Francuzi i Angole i pewnie jeszcze ktoś tam, ale nie zauważyłem, aby przez to częściej nawalał mój samochód, albo szybciej siwiały mi włosy, tym bardziej, że ich raczej nie mam.

Comey z kolei jako typowy Amerykanin, wie o historii tylko tyle ile trzeba, a pamieta tyle ile musi. W tym sensie więc jego wypowiedź kompletnie mnie nie dziwi, acz dziwię się mimo wszystko gdzie byli doradcy. Niestety, mimo, że mu grozimy palcem a nawet wygrażamy pięścią (może nawet wyślemy Grom z generałem Polko by go zlikwidowali), on tego polskiego onanizmu zrozumieć nie jest w stanie, bo posługuje się najprostszą z możliwych kalką geograficzną. Gdzie były te obozy? W Polsce. Kto więc za tym stoi? Polacy! I pozamiatane.

Poza tym bądźmy szczerzy… Jeśli nie daj boże choć trochę jest przejęty tym co powiedział i przejrzy sobie reakcje (komentarze) w polskim internecie, to tym bardziej zgłupieje. Nie ma bowiem tekstu o holokauście, Żydach, obrazie dumy narodowej i tak zwanym kłamstwie oświęcimskim, w którym by zabrakło takich słów jak „mośki”, „żydki”, „parchy” i tego typu inne słodkości. Więc może nawet i przejęty jest ten Comey, ale widzi i czyta i stwierdza i pyta: „A to jebane antysemity. O co tym Polakom do kurwy nędzy chodzi?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

21 thoughts on “Czego Comey na pewno nie zrozumie, a my mu nie wyjaśnimy

 1. Głupota ludzka jest najgorszym złem na świecie . Wiedza przeciętnego , wąsko ukierunkowanego Amerykanina , w stosunku do Europejczyka , a konkretnie Polaka ateisty, jest proporcjonalna do odległości Ameryki do Europy . Wypowiedź szefa FBI w zasadzie też gówno mnie obchodzi , bo nie dotyczy , co nie znaczy , że była to wypowiedź tendencyjna i uzgodniona i zaplanowana . O celowości raczej się nie wypowiem …bo mnie skasujesz . Podejrzewam , że na ten temat dużo by powiedział prężnie działający w tamtych kręgach , Zbigniew Brzeziński było nie było doradca prezydentów amerykańskich , osobiście zainteresowany w tym temacie .

 2. Eeeee…noooo…Jahu? Wali Cię to? Nieładnie 😉 Przecież żaden Polak, nigdy w zyciu nie wydał Żyda! Że na rodzinę Ulmów doniosł Polak w rezultacie stracono całą rodzinę i ukrywających się u nich Żydów (w sumie 13 osób) to mały pikuś. Polska, Mesjasz narodów nigdy, przenigdy nie zrobiła zadnego draństwa.
  Pozdrawiam nieustannie 😀

  1. Nie tylko na Ulmów. Polacy ukrywający Żydów wspominali po latach, że bardziej od Gestapo bali się właśnie sąsiadów, listonosza, sklepikarza z naprzeciwka, własnej służącej… Większość ukrywaczy wpadła właśnie przez donosy takich ścierw szczeropolskich, bez których hitlersyny gówno by zdziałały w kraju, którego języka i obyczajów nie znały. Rzecz jasna, takie kurwiszony zawsze miały pierdylion powodów, dla których denuncjowały rodaków, tylko nigdy nie wspomniały jedynego prawdziwego: fynfcyś mark za każde kłapnięcie parszywą katolską mordą. Bo przecież to żydzi są sprzedajni i pazerni, wolo katolo nigdy, ale to przenigdy nie poleci na forsę. Domy w gettach po ich likwidacji też same się obrabowały, bez udziału niepokalanego polactwa. A w ogóle, to Żydzi sami latali z donosami na tych, którzy ich kitrali, bo łuny, panie, tak poloczków nienawidzom, że sami pójdą na szubienicę, byle w towarzystwie wiecznie pokrzywdzonego, niczemu nigdy niewinnego Polaczka-nieboraczka. Nie słyszałaś tej historycznej rewelacji? Bo ja tak. I od tamtej pory nie ma rzeczy, która mnie zaskoczy w wykonaniu tutejszego plemienia.

 3. Mam zagwozdkę zastanawiając się nad tym, co bardziej podziwiać u lobbystów starszych braci w wierze, ,,patologicznych narcyzów kontemplujących pępek świata”-jak określił ich Finkelstein. Abstrakcyjny humanitaryzm, polityczną manipulację, konformizm poprawności politycznej? Stawiam na odwagę głoszenia ,,własnego” zdania (taka asertywność wybiórcza) bez groźby nazizmu doby Hitlera czy apartheidu czasów Sharona.
  To odważne bezlitosne napiętnowanie całej nadwiślańskiej populacji, za parę-paręset podłości nielicznych Polaków dokonywanych jakże często w obliczu zagrożenia własnego życia. Takie pars pro toto.
  To odważne bezinteresowne wpisywanie się w retorykę religii holocaustowej, czerpiącej zyski z występowania w roli zbawiciela ludzkości (Solus ex Judaei-J. 4;22)- za co żąda się godziwej opłaty w brzęczącej monecie.
  To takie talmudyczne, ale uchowaj Jahu od rasizmu -odważne stygmatyzowanie narodowościowe; Holocaustu dokonano na Żydach- podkreśla się obsesyjnie, nie na ludziach po prostu. Dokonali tego Polacy, Węgrzy…-zamiast po prostu naziści. Odpowiedzialność zbiorowa, cierpiętnictwo zindywidualizowane.
  Wyraziłbym jeszcze parę zachwytów w tematach; dwóch miar, rozchwianych proporcjach i podłej hipokryzji stosowanych w grach z goim. Jednakże chcąc uniknąć słów powszechnie uważanych za obelżywe zamilczę.
  Dodam tylko uwrażliwiających świat na krzywdę żydowską, że prześwietlano mnie rentgenem anty. Nie stwierdzono instynktów wyssanych z mlekiem matki. Czego i Wam życzę.

  1. Dwa razy odczytałem Twoją pracę Panie Sowizdrzal i dalej nic nie kumam.
   Jest za bardzo wzniosła i filozoficzna,a może to wyższy poziom,którego nie sięgam.

  2. Soizdrzał napisał: ,,…za parę-paręset podłości nielicznych Polaków…”. Tymczasem, biorąc pod uwagę statystyki okaże się, że w czasie wojny Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców.

  3. Do Herostrates i misha.
   Uwag kilka dla przejrzystości.
   Pars pro toto-to metoda zakłamywania prawdy egzemplifikacją cząstkową.
   Zwracam uwagę na literalną postać rzymskiej maksymy ,,Pars pro toto”. Bez przerabiania jej niczym portretu Putina w Hitlera poprzez domalowywanie charakterystycznego wąsika. To nie piaskownica.
   Parę przykładów zobrazowania tej metody.
   -W mieście Bełz mieszkało dwóch Żydów. Gdy aresztowano jednego drugi podniósł larum o prześladowanie plemienia Abrahamowego słowami; ,,50% naszych cierpi”.
   -Niedawno prezydent Komorowski publicznie zauważył; ,,Naród ofiar bywał także sprawcą”. Tylko bez paniki. Z kontekstu przemówienia wynikało, że chodzi o Polaków pomagających nazistom, a nie Żydów czy Ukraińców w roli strażników obozów koncentracyjnych.
   W pierwszym przypadku pięćdziesięcioma procentami prawdy zasugerowano całą prawdę, w drugim uogólnieniem.
   Przykłady prawdy wyrażonej;
   -stereotypem-jeden Polak mordował Żydów, drugi, trzeci…oni wyssali mord z mlekiem matki.
   -ekwiwokacją etniczną-jeden Polak mordował Żydów, drugi, trzeci…Polacy są mordercami Żydów.
   -insynuacją-po wojnie wzbogacił się, musiał wygrzebać parę złotych zębów na Majdanku.
   -i religią-skoro Talmud mówi, że goj-akum jest zły, każdy nie Żyd jest nokhri-wróg.
   Podobnymi manipulacjami (na sposób Marysi) zapisano wiele książek i podręczników do nauki. Efektem są niedawne słowa Obamy o ,,polish camp” sprostowane w imię racji wyższych. Teraz Comey’a , które prawdopodobnie nie zostaną odwołane…w imię polityki starszych braci w wierze. Musi jakimś sposobem Wuj Sam zrekompensować Izraelowi układanie się z Iranem.
   Zaleca się czytanie i Grossa piszącego dla pieniędzy, i Grassa tworzącego dla sławy.
   Tego może Comey nie rozumieć. Nie utożsamiający się z szefem FBI-powinni.
   Bardzo przepraszam Szanownego Gospodarza bloga za upierdliwość komentarzy. Przyrzekam poprawę. Dzięki za cierpliwość.
   Sowizdrzal. Nie Sowizdrzał.

 4. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!! Dwa pięterka wyżej napisał koment niejaki Sowizdrzał – wielce „uczony koment”. Może i machnął bym na to ręką a nawet „spuścił wodę” – gdyby nie łaciński cytat owego Sowizdrzała – użyty w jego tekście – PARS PRO TOTO, co w języku Polaków osiedlonych nad Wisłą znaczy : część z całości. Ów łaciński cytat brzmi w całości – PARS PRO TOTO – TOTUM PRO PARTE – cześć zamiast całości- całość zamiast części. Jest to pewna „figura retoryczna” – odmiana „synekdochy”, polegająca na zastąpieniu nazwy przedmiotu przez nazwę jego części. Kto studiował retorykę – wie o co mi chodzi. No więc w tym kontekście – komentarz owego Sowizdrzała brzmi mi bardzo dwuznacznie a nawet paskudnie.
  Jako Redaktor Naczelny tego Tabloidu orientujesz się doskonale, kto to był Dyl Sowizdrzał – w niemieckim oryginale Till EULENSPIEGEL – co po przetłumaczeniu „na nasze” znaczyć ma – ” Sowie Zwierciadło”. Ale to tylko pozory – bo w staroniemieckim pisało się to „Ulen Spegel”, co daje się przetłumaczyć na „utrzyj mi tyłek” lub bardziej współcześnie – „pocałuj mnie w dupę”. Kiedy sobie przetłumaczymy owe „Pars pro toto” na język Tilla Eulenspiegla – bedeutet uebersetz – Ein Teil (steht) fur das Ganze. No i mamy – ein rchetorische Stilmittel – als Teil des Schwertes. W klasycznej retoryce jest to także metoda okłamywania słuchaczy poprzez podanie do wiadomości części informacji (prawdy) przy jednoczesnym sugerowaniu, że jest to cała prawda. Praktyki takie stosowano nagminnie w pierwszych hebrajskich a następnie greckich tekstach Biblii – jako prawdy objawione. „kto ma ucho – niechaj słucha”:, „kto ma oko niechaj patrzy”.
  Przeczytałem teks owego Sowizdrzała dwa razy – od początku do końca i od końca do początku i „zaprawdę powiadam wam” – nie wiem o co mu chodzi. A jeżeli rozumiem to tak jak rozumiem – znaczy się – dosłownie , trzeba by mu dać po pysku !!!

  1. Może wycukrzę Ci się Fiszerem. Francem. Lekko strawestowanym.
   Zdanie o zoilu;
   ,,Zajechała pusta dorożka, z której wysiadł zoil”.
   Nagrobek elukubracji zoila;
   ,,Tu leży forma zupełnie pozbawiona treści”.
   Może niezbyt jasno wyartykułowałem reakcję na komentarz neCessari28 (21 kwietnia 2015 o 10;05)-za co już posypałem głowę popiołem. Jednakże to, co Ty zawarłeś w swoim zoilowym pseudolingwistycznym bełkocie powala mnie. Alogicznym szpagatem, myślową tanią jatka, składniowym onanizmem. Słowem; niebotycznym pustosłowiem.
   No, wymieniliśmy myśli i teraz czuje pustkę w głowie.

   Sowizdrzal. Nie sowizdrzał.

  2. Sowizdrzał czyli Eulenspegel !!! Ty tu się niczym nie „wycukrzaj” – zbyt mi Twoje „mundrości” zalatują kruchtą. A tak w ogólności – wal się.

  3. Taki ,,Wielki Człowiek” a tak niekulturalnie się wyraża.

 5. R- h- etorische,tu nie ma co filozofować jeden z drugim tylko dać po pysku !!
  Ale tak na poważnie to sporo namieszał ten koleś z FBI.
  ….ale kogo to obchodzi: holocaust,żydzi,auschwitz ??
  ….po co w ogóle zajmować się takimi głupotami ??
  ….itd

 6. Od siebie dodam czy to wieczne obrażanie się, nie stało się już naszą „narodową pandemią” i wiem skąd i od kogo się zaczęło
  .Pamiętacie jak taki jeden „strażnik żyrandola „obraził się tak śmiertelnie na niemiecki tabloid za nazwanie go kartoflem ze dostał sraczki a ta uniemożliwiło mu ponoć „uczestnictwo” i odwołał swój udział w spotkaniu z kanclerką Niemiec i prezydentem Francji z okazji 15. rocznicy powołania Trójkąta Weimarskiego
  Chyba ta” sraczka obrazy” jednak była zaraźliwa .Bo obrażają sie nie tylko ci „po prawej” ale i z lewej maja takie same symptomy

 7. To kler pedofilskiego kk wpoił swoim wiernym nienawiść do Zydów, do gejów, do kobiet, do dzieci i do zwierząt.
  Jeden z tych sutannowych – antysemita tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński, który popierał Hitlera, szerzył nienawiść do Zydów i innych mniejszości wśród wiernych kościoła katolickiego w Polsce.
  Dzięki Wyszyńskiemu i jego kolegom po fachu 90% Polaków to katoliccy antysemici.
  Oto kilka przykładów poglądów S.Wyszyńskiego zamieszczonych w jego artykułach w „Ateneum Kapłańskim” w latach 1932-1939:
  – „Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację.”
  – „Hitler jest doskonałym znawcą psychologii tłumu i twórcą nowej, genialnej taktyki.”
  – „Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec.”
  – „Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która ma przynieść odrodzenie
  ludzkości. Niemcy stały się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu ogólnoludzkim.”
  – „Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich (…) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może się dokonać tylko na drodze religijnej przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa.”
  …………
  Jak widać, Wyszyński nie tylko pochwalał rasistowską i antysemicką politykę III Rzeszy, lecz także uważał nazistów za wzór i przykład dla polskich katolików.
  Wyszyński nie różnił się pod tym względem od ówczesnych postaci kościoła katolickiego: m.in. prymasa Hlonda, arcybiskupa Kakowskiego, “świętego” Maksymiliana Kolbe, a także papieża Piusa XII, którzy tak samo propagowali w Polsce i na świecie antysemityzm i poparcie dla ideałów nazizmu.

  Dziś również ulubionymi hasełkami polskich antysemitów są „Zydzi do gazu!”, „Zydzi to dobry materiał opałowy”, a wielu ubolewa nad faktem, że cyt: „szkoda, że Hitler nie dokończył dzieła z Zydami”.

 8. Charlie Hebdo! Jest wiele prawdy w tym co piszesz – autentycznej prawdy ! Wczoraj – a właściwie dzisiaj w nocy – TVP2 wyemitowała film dokumentalny o warszawskim getcie. TO BYŁ STRASZNY FILM – nakręcony m.innymi przez niemieckich operatorów z tamtych lat. Trzeba by było nakazać „duchowym spadkobiercom” kardynała Wyszyńskiego, aby go sobie oglądali codziennie. I właśnie z inicjatywy kardynała – prymasa, biskupi polscy napisali ów słynny list do biskupów niemieckich – WYBACZAMY I PROSIMY O WYBACZENIE. Zaledwie 20 lat po zakończeniu wojny polski EPISKOPAT wybaczył Niemcom wszystko. Czy mam dalej to komentować ??? A polityka Watykanu i ówczesnego papieża wobec Niemców i Hitlera !!! Zbyt szybko ludzie zapominają, coś czego zapomnieć się nigdy nie da. NIGDY !!!
  Jakoś tak mi się kojarzy wypowiedź szefa FBI Comeya z ostatnimi decyzjami władz polskich na temat zakupów dla polskiej armii. Helikoptera bojowego nie zakupiono w USA lecz u Francuzów (też stare barachło), co z pewnością wywołało wściekłość po tamtej stronie Wielkiej Wody. Takie pieniądze poszły im koło nosa, to trzeba „polaczkom” dać kopa na oprzytomnienie. A może mi się tylko tak wydaje ?? I pomyśleć – jeszcze 25 lat temu POLSKA była największym producentem helikopterów w Europie – tak, tak – to prawda !!!!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s