Jak zaraza smoleńska wyniszczyła organizm wieszcza

Wy możecie przyjąć te wiadomość z żalem. Ja przyjmuję ją z radością i zadowoleniem. Jarosław Marek Rymkiewicz nie przyjął Nagrody Literackiej m. st. Warszawy w kategorii „Warszawski Twórca”. Nie przyjął, bo się obraził na rzeczywistość, bo mu nie pasuje Gronkiewiczowa, bo rządzą okupanci i nikt mu jeszcze nie postawił pomnika, a przecież powinien bo on jest Wieszczem i Wielkim Polakiem jest. No i pies mu mordę lizał!

icon-blackmotiv-200

Żeby jasność była. Ta nagroda to nie tylko kolorowy papierek w okładce ze sztucznej skóry, to także 100 tysięcy złotych na drobne wydatki. Skoro Rymkiewicz kasą pogardził, to strata żadna a nawet zysk. Bo strata by była, gdyby dostał ją ów stary dziad z daleko posuniętą fiksacją. Dziad nie chciał, to – tu ów zysk – nagroda  zostanie przeznaczona na stypendia dla młodych piszących. To dobry pomysł, bo właśnie młodzi potrzebują wsparcia, nie zaś zdefektowani bajkopisarze.

Nie mogę tylko zrozumieć czemu to 100 tysi od Hanki jest gorsze od 100 tysi od Michnika. Pamiętamy bowiem, że Rymkiewicz zgarnął nagrodę Nike. Zgarnął ją z zadowoleniem i nawet chciał Michnika w rękę z wdzięczności pocałować. Więc co się stało? Ręka Michnika mniej śmierdzi, czy kasa od Gronkiewiczowej za bardzo parzy? A może jest tak, że chętnie by łyknął te 100 tysięcy, tylko boi się towarzyskiej obstrukcji, że się patrioci od niego odwrócą i już nie będzie wieszcz tylko co najwyżej wesz?!

W oświadczeniu poeta Rymkiewicza napisał:

 „Nie przyjmuję tej nagrody. Nie chcę i nie mogę być laureatem nagrody, której patronuje Hanna Gronkiewicz-Waltz – ze względu na jej postępowanie po zamachu w Smoleńsku”.

No tak, jak widać Smoleńsk niczym czarna ospa w średniowieczu zbiera strasznie żniwo. Trup ściele się gęsto tym bardziej, że choroba smoleńska w połączeniu ze schorzeniem psychiatrycznym daje nowe jeszcze bardziej ciężkie i niebezpieczne schorzenie psychiatryczne. A poza tym pytam się tej kapituły nagrody literackiej: nie mieliście już drodzy państwo kogoś zdrowego, jakiegoś budującego przykładu  dla młodych, zamiast żenującego dziada z alzheimerem i manią prześladowczą?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

15 thoughts on “Jak zaraza smoleńska wyniszczyła organizm wieszcza

 1. Tak ten rymkiewicz to jest straszny dziad a poeta z niego marny. Niechce nagrody od bufetowej to huj mu w dupe staremu idiocie. Nagrode dostanie mlodsi i lepsi pisarze niz ten cap

  1. Dlaczego właściwie ta szwabska, w dodatku stalinowska menda, używa polsko brzmiącego pseudonimu ?

 2. Zgadzam się z „W(i)eszczem”, że rządzą czarni okupanci.
  Co do siły nabywczej nagrody – myślę, że Bierecki płaci lepiej.
  A podatnicy refundują.

 3. ,, Zblazowany szakal ” – katoprawicy , uważa że ,,Wszystko co robi Jarosław Kaczyński , jest dobre dla Polski ”. Tym stwierdzeniem Rymkiewicz ośmiesza się , bo jako wykształcony człowiek powinien widzieć i wiedzieć więcej . Rozgrzeszam go ze względu wieku i prawdopodobieństwa różnego rodzaju chorób które dopadają starych ludzi . Co do 100 tys. to mógł je odebrać i przeznaczyć na jakieś schronisko dla zwierząt , a ,,Bufetowej ” parę ,,kurew ” posłać , tak dla przyzwoitości . W gruncie rzeczy, tacy ,,zasłużeni Polsce ” jak Rymkiewicz … obchodzą mnie tyle co ……….ostatnio zmarły ,,Profesor ” zwolniony z Oświęcimskiego obozu zagłady , ze względu na stan zdrowia …..

  1. @Calabrone. prawdę mówiąc, mnie też Bartoszewski ani ziębi ani grzeje. Cała heca wokół niego i kreowanie go na drugiego największego Polaka w dziejach (obok oczywiście JPII, do którego mam tez stosunek równie obojętny) – tym bardziej. Niemniej, zgodnie z zasadą Amicus Plato…, muszę stanowczo zaoponować przeciw stwierdzeniu (będącemu zresztą powtórzeniem obrzydliwej sugestii „-prawdziwych Polaków” spod znaku ONR i PiS) „zwolniony z Oświęcimskiego obozu zagłady, ze względu na stan zdrowia…”, co sugeruje jakieś niejasne okoliczności tego zwolnienia albo – wręcz śmierdzi jakimś dealem z Niemcami. Otóż tak się składa, że mój rodzony wuj trafił do Oświęcimia (który w roku 1940 nie był jeszcze żadnym obozem zagłady tylko „zwykłym”obozem koncentracyjnym dla Polaków), podobnie jak Bartoszewski, przypadkowo, z ulicznej łapanki. Mój dziadek, a jego ojciec, dotarł przez pośredników (którzy nieźle się na tym obławiali) do jakiegoś funkcjonariusza Gestapo, który za dużą łapówkę obiecał zwolnić go właśnie ze względu na stan zdrowia (standardowy powód). Podobnie działało niekiedy powoływanie się na niemieckie pochodzenie, znajomości wśród Niemców, historyczne nazwisko itp. I była to wówczas jeszcze – na początku okupacji – dość powszechna praktyka, zarówno w wypadku wywiezionych do Oświęcimia, jak i osadzonych na Pawiaku czy na Szucha (oczywiście pod warunkiem, że wspomniany więzień nie stanowił jakiegoś łakomego kąska dla Gestapo lub był przez nie poszukiwany). Później to się zmieniło, ale na początku okupacji wydostanie się z Oświęcimia nie należało do takich znowu rzadkich wyjątków (vide chociażby Pilecki).

  2. Andrea Calabrone – ta co się dziwujesz – RYMkiewicz on ci jest a nie Rymowicz czy inny Mickiewicz !!

  3. Prawdopodobnie masz rację …wiadomości o zwolnieniu zdrowotnym ,,Profesora ” , znalazłem w internecie . Obok wzmianki o Cyrankiewiczu i dlaczego musiał umrzeć Pilecki .

 4. To, że przyjął czy nie, mało mnie obchodzi. Najbardziej dziwi mnie za co m tę nagrodę HGW przyznała. Za antysystemowość? Antypaństwowość? A może rywalizuje z Radiem Wnet, albo GPC? Czekam tylko, aż Bronek przyzna Lechowi Orła Białego. I Błasikowi oczywiście. Nic już mnie nie zdziwi.

 5. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!! Rzecz jasna, że „bohaterski” czyn Jarosława Marka RYM – kiewicza z daleka śmierdzi „religią smoleńską” i zdychająca już kampanią wyborczą. Wszyscy „na pokład” i ratować co się da – bo łajba tonie, łajba wyborcza ma się rozumieć. Założył bym się o garść orzechów i dobrą wódkę, że już ktoś tam pomyślał, jak zrekompensować „wieszczowi” to patriotyczne wyrzeczenie, aby go do niego nakłonić. Już starożytni Rzymianie głosili „pecunia non olet”. Skoro – jak piszesz – nie śmierdziała mu nagroda „NIKE” od Michnika, to tym bardziej nie powinna mu śmierdzieć nagroda literacka miasta stołecznego Warszawy, bo nie nosi ona przecież imienia pani prezydentowej HGW i nie przez nią jest ona przyznawana. Ot taki rozpaczliwy „pic i fotomontaż”. Pokpił sprawę nie tylko poeta RYM – kiewicz, ale i sam pan nomen omen także Jarosław Pankaczyński. O wyborczych „spin doktorach PiS-u” nawet nie wspominam – zupełne dno dna. Bo były by jakieś tam jajca wyborcze, gdyby wieszcz ogłosił, że np. przyznaną nagrodę „bohatersko” przeznacza na dofinansowanie filmu „o zamachu smoleńskim” wg scenariusza pana Antosia. Podobno brakuje tam jeszcze kilka „melonow” na ostatnie „klapsy” i ekipa filmowa się rozłazi z nudów. No cóż – na zaćmę smoleńską pochorowało się już wielu „patriotów”.
  Albo jeszcze patriotyczniej mogło być, gdyby wieszcz zaszastał nagrodą literacką miasta stołecznego Warszawy i przeznaczył ją na dokończenie budowy „OPACZNOśCI BOŻEJ”.- tam też mają deficyt jak cholera a papa Francesco ma to w przyszłym roku „pokropić”.
  No i jaki splendor by spłynął na wieszcza RYM – kiewicza, byłby drugim po poecie ks.Twardowskim, którego tam zabetonowano – jako przyszłym Mauzoleum przesławnych Polaków i Polek. Jak sam widzisz Szanowny Jahu – kampania wyborcza sprowadza ludzi na manowce myślowe, przeto raczej nie przewiduję II tury wyborów do „żyrandola”. Sprawa się rypła i nic jej już nie uratuje, a tu jeszcze ponoć pana Zero przed Trybunały maja prowadzać – lada dzień. Armagedon !!!!

  1. Zna i to doskonale. Trzeba było – to nazywał się z niemiecka Schulz, trzeba było to pisywał peany o towarzyszu Stalinie, trzeba było, to z żydami z KOR wspólne protestacyjne listy podpisywał, trzeba było to sie zrobił Szulc, a potem … RYMKIEWICZ ( choć w istocie, moim skromnym zdaniem, bardziej adektwatnym byłby pseudonim MENDOWSKI)… Chłopina, przybłęda do naszego kraju, świetnie wie, gdzie stoją konfitury.

 6. całe szczęście, że Mickiewicz wyrąbał te dziady w pień, byśmy mieli problemy dziś nienaturalne

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s