Pamięć zdycha, konieczna jakaś reanimacja

Kameralnie, smutno, cicho, wręcz głucho i niepostrzeżenie minęła nam oto wczoraj pierwsza rocznica kanonizacji Karola Wojtyły. Dla mniej zorientowanych: Wojtyła to jest to samo co Jan Paweł II. To ten sam facet, tylko wabi się różnie, ale proszę nie przywiązywać do tego jakiejś szczególnej uwagi. Jak go zwał tak go zwał, nie jednemu psu na imię Burek, tym bardziej, że w ostatecznym rozrachunku ma to i tak niewielkie znaczenie.

icon-blackmotiv-200

Chodzi o to w sumie, że tegoż Wojtyłę równy rok temu uczynili świętym. Niestety, akt to co prawda strzelisty, acz na nasze codzienne życie nijak się nie przekłada. Dzięki bowiem świętości Wojtyły, ani emerytury nie są większe, ani ceny niższe, ani samochody lepsze a mechanicy bardziej uczciwi . Nic z tych rzeczy. Chujnia do kwadratu jak była tak jest.

W tym też sensie nie widzę sensu świętowania rocznicy bez sensu.

Nawet zakochani w Wojtyle kościelni, zakochani bez pamięci i umiaru, przyznają oficjalnie, że słynne już nauki Jana Pawła II, nijak nie przełożyły się na tak zwane życie społeczno-polityczne. Oni tego oczywiście powiedzieć nie mogą, ale ja już mogę jak najbardziej: papieża i jego nauczanie mamy po prostu serdecznie i centralnie w dupie! Zwłaszcza zaś w dupowi to mają jego pobratymcy katolicy. Chleją wódkę, biją żony/mężów, nie przestrzegają postu, uprawiają seks pozamałżeński, nie biorą ślubów, rozwodzą się, stosują prezerwatywy, popierają in vitro, robią skrobanki, na parkingach dymają kurwy, chcą eutanazji, poniewierają  bliźnimi, olewają apele biskupów, a także – ostatnia moda – zabraniają biskupom i księżom ruchać dzieci… Co za czasy! Wojtyła jeśli został mu jeszcze jakiś mięsień, to pewnie w tym grobie się przewraca.

Efektem takiego stosunku do spuścizny po Wielkim Polaku, jest też postawa mediów i ogólnie państwa.

Czy widzieliście jakiś serwis telewizyjny, który zaczynałby się tą poważną wiadomością? Bo ja nie widziałem żadnego. Więc pytam…

Gdzie kurwa byli ministranci Kraśko z Ziemcem plus koledzy, dlaczego w takim momencie powstali z kolan, skoro trzeba było w przyklęku trwać mać?

Dlaczego zamiast wspominkami o papie, epatowano nas ruskimi motocyklistami, trzęsieniem gruntu w Azji, i jakimś Bartoszewskim?

A rząd? Gdzie był rząd? Dlaczego nie zwołano specjalnego posiedzenia rady ministrów i nie odśpiewano Barki? Przecież pan papiż tak za nią przepadał, w kiblu nawet ją nucił?

Dlaczego osobisty sekretarz Dziwisz do Rzymu musiał aż latać, żeby tam mszę za duszę świętego nieboszczyka odprawić? To co, w Krakowie miejsca nie było czy klimatu?

To Polska czy Izrael? Pamiętajcie, że w tym Izraelu (mniej więcej), pana Jezusa zamordowali, a teraz dzięki  długim mackom pamięć po Wojtyle mordują. Jak tak dalej pójdzie to za rok, góra dwa, nikt już nie będzie pamiętał kto to jest ten Wojtyła i z jakiego kraju pochodził papież Jan Paweł II. Tego chcecie Rodacy!?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “Pamięć zdycha, konieczna jakaś reanimacja

 1. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. ! W komentarzu z 27 lutego 2014 roku , pt. „Mail do Wojtyły”.Reaktywacja. – podałeś, że należy pisać na „jan.paweł@każdyznas.pl”. Próbowałem – żadnej odpowiedzi, czyli kompletna ściema – jak to u nich – watykańskich i episkopalnych !!! Oooorrreeemuus !!!

 2. „Jak tak dalej pójdzie to za rok, góra dwa, nikt już nie będzie pamiętał kto to jest ten Wojtyła i z jakiego kraju pochodził papież Jan Paweł II. Tego chcecie Rodacy!?” – Tak jest tego, kurwa, chcemy!!! (że pozwolę sobie tak per procura)

 3. Oszołomstwo , święty z dupy wzięty, pedofile i pedały …zupełnie mnie nie interesują . Kościół i jego przestępcza hołota powoli czuje bliski koniec …i o to chodzi , niech się boją ! Wojtyła powinien zginąć na krzyżu , za śmierć setek tysięcy Afrykańczyków i zło do które się przyczynił , chroniąc swoich kolegów pedofilii .

 4. Rozważając „zasługi” kościoła należy także pamiętać o pontyfikacie świętego Wojtyły…
  Oto fragment książki Franka Zindlera o „świętym” z Wadowic :
  „Jak sądzicie? Kogo za sto lat będziemy uważali za największego nędznika XX wieku? Myślicie zapewne, że Hitlera. Nie sądzę. Przypuszczam, że jeśli za sto lat na tej nieszczęsnej planecie będzie jeszcze istnieć cywilizacja, historycy tej epoki przedstawią rozstrzygające dowody na to, że nikt nie może się pod tym względem równać z Janem Pawłem II. Żeby nie było wątpliwości – nie twierdzę, że w tym okresie w czymkolwiek zmieni się opinia na temat Hitlera. Nie. On zawsze będzie pamiętany jako morderca milionów niewinnych ludzi i dobry katolik aż do samej śmierci. Jego przestępstwa jednak wydadzą się naszym wnukom niewinną igraszką w porównaniu z uczynkami Jana Pawła II…”

  Ten dyktator kościoła jest stawiany katolikom za wzór, a tymczasem postępowy świat zgodnie twierdzi, że JP2 swoim pontyfikatem i głoszonymi „naukami” przyczynił się do cierpień i śmierci milionów dzieci i dorosłych chorych na AIDS.
  Oto jedno z wielu uzasadnień:
  „…JP2 – głosił i nakazywał bezwzględny zakaz stosowania prezerwatyw, również tam, gdzie epidemia AIDS przybierała zatrważające rozmiary zagrażające wyniszczeniem całych narodów.
  JP2 w okresie szalejącej epidemii AIDS wysyłał tysiące misjonarzy, głównie do Afryki, którzy zamiast
  rozdawać prezerwatywy, rozdawali różance i nakłaniali tubylców do seksualnej wstrzemięźliwości.
  JP2 nawoływał do tego także osobiście podczas swoich wojaży do różnych krajów.
  Efektem tego są miliony osieroconych, głodnych dzieci i dorosłych umierających na AIDS na całym świecie.
  Kilka poważnych organizacji próbowało postawić JP2 przed Międzynarodowym Trybunałem w Hadze pod zarzutem zbrodni przeciwko ludzkości, ale pozwu nie przyjęto, bo był głową państwa watykańskiego.”
  Do dziś kościół z Franciszkiem na czele głosi to samo, co JP2…
  PS.
  Do „zasług” JP2 dodać należy jeszcze ukrywanie całej ogromnej bandy jego podwładnych – sutannowych i habitowych pedofilów w ciągu całego okresu sprawowania papieskiej władzy, co do dziś kontynuują jego następcy.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s