Najważniejsza obietnica będzie spełniona! Już słyszę skowyt zachwyconych

Ledwie minęły trzy doby od wyboru nowego prezydenta, do faktycznego objęcia przez niego władzy jeszcze dość daleko, a już wiadomo co będzie najważniejszą jego misją i czym się zajmie na dzień dobry. I żebyście nie byli zaskoczeni: to na pewno nie będą wasze emerytury, czy inne jakieś tam pierdoły bez znaczenia.

icon-blackmotiv-200

W pierwszym prasowym wywiadzie, prezydent elekt jasno się wyraził o co mu biega i co będzie przedmiotem jego wyjątkowej aktywności. Otóż pan prezydent wszystkich (teoretycznie) Polaków, będzie dążył przede wszystkim do postawienia pomnika smoleńskiego przed Pałacem Prezydenckim.

„Wszyscy chyba wiedzą jak ważny był dla mnie Smoleńsk, jak przeżyłem tę katastrofę“ – mówi pan prezydent.

Teraz korzystając z uprzywilejowanej pozycji, zrobi sobie miły prezent i tuż pod oknem swojego pałacowego apartamentu, za pieniądze podatników, postawi monument, by w ten sposób utulić swój żal i hołd oddać mentorowi poległemu w zdradzieckim zamachu. Co prawda pan prezydent, głośno tak nie formułował myśli i jak ognia unikał nazwy Smoleńsk, tudzież słowa zamach, no ale takie były reguły gry, których do niedzieli musiał przestrzegać. Teraz już po zawodach, więc nie musi się krygować, może walić prosto z mostu co myśli.

Drodzy więc wyborcy nowego pana prezydenta – zwłaszcza ci naiwni, którzy dali się nabrać w ostatnich dwóch tygodniach, nie tylko na urok i czar osobisty kandydata, ale także uwierzyli w jego słowa – miejcie taką oto świadomość.

Nie do końca wiem, bo w szczegóły się nie wsłuchiwałem, co też wam on naobiecywał, czego nie zobowiązał się naprawić, polepszyć i wywalczyć, ale wiem jednocześnie, że to chuj, dupa i kamieni kupa.

Niech sobie przypomnę, co to miało być?

Sensowny wiek emerytalny? Bardziej ludzkie podatki? Wyższe płace? Etaty dla każdego?

Nie moi drodzy, nie będziecie tego mieli. Za to będziecie mieli zajebisty pomnik na Krakowskim Przedmieściu, żebyście w ramach rekompensat za niespełnione obietnice, mogli sobie po nim przycupnąć i rzucić parę kurew pod adresem lokatora budynku w tle. Niektórzy z was to stare repy i kute na cztery nogi bazarowe przekupy, a ciemnotę wam wcisnął jak naiwnemu nastolatkowi i niedoukowi (nie dziwię się przeto, iż nie głosowali na niego wykształceni), wypicowany koleś, nakręcony przez specjalistów od marketingu.

I żeby było jasne… Nie będziecie tego wszystkiego mieli, przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, nikt kto obiecuje, a zwłaszcza polityk, nie ma zamiaru tych obietnic spełnić. Bo obietnice składa się po to by je składać, a nie spełniać. Po drugie zaś, nawet gdyby go ruszyło hipotetyczne sumienie (ratunku, krakus i sumienie?), to i tak nie będzie miał już czasu na nic innego, niźli ów pierdolony pomnik. A poza tym, jak już ten pomnik postawi, to na chuj ma się dalej wysilać?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

14 thoughts on “Najważniejsza obietnica będzie spełniona! Już słyszę skowyt zachwyconych

 1. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!! Ja bym się nie zamartwiał tymi pomnikami i inszymi „monumentami”. Praktyka pokazuje, że każdy pomnik w końcu trafi do jakiejś Kozłówki czy jak tam się nazywa przechowalnia „byłych pomników”. Trzeba będzie tylko trochę rozbudować i uczynić „ideologiczny porządek”. Po prawej stronie pomniki „prawicowe” a po lewej „lewicowe”. Po latach – nabiorą muzealnej wartości i na aukcjach w Londynie będą robić kasę – jedyny ratunek dla „rozgrabionej” Najjaśniejszej RP.. Problem może być jedynie z „kolosem świebodzińskim” – gdzie to to pomieścić i jakoś zadaszyć, aby ptaki nie znieważały. No i nie z „bronzu” on ci uczyniony jeno z „materiałów zastępczych” – jednym słowem tandeta. Chodzi mi po głowie aby w samej Warszawie uczynić owe muzeum-mauzoleum a dochody przeznaczyć na budowę III linii metra. Było by „historycznie”, patriotycznie i praktycznie – chociaż raz !!

 2. Sprawa jest prosta. Pomnik spełnia nasze wszystkie marzenia i będzie ucieleśnienim naszej wolności. Renty, emerytury, wiek emerytalny, franki, podatki… gdy jest pomnik, one nie mają już znaczenia.

 3. Tak jest ,Pomnik Zamachu Smoleńskiego w tle Pomnika Ojca Świętego,przed Pałacem Prezydenckim jest sprawą priorytetową.
  …emerytury dopiero po 75 roku są godne Pomnika.
  …specjalny podatek konkordatowy,celem utrwalania tradycji narodowo-chrześcijańskich.
  …fundusz kościelny na rzecz rozwoju młodych kleryków.
  …fundusz papieski Ojca Świętego.
  …powołanie specjalnej komisji Macierewicza ds.Zamachu Smoleńskiego.
  …powołanie komisji odn. Wraku Smoleńskiego.
  …powołanie komisji ds.Zamachu na Ojca Św.na placu Św.Piotra w ’81 roku
  i wielu wielu innych funduszy,podatków i komisji.

 4. Mnie to już wisi i powiewa …będzie co obszczywać …! A że z całą pewnością ,,pomnik Kaczyńskich ” będzie monitorowany , to posypią się kary za obszczywanie ,,Statui ” i to przeistoczy się w czyn godny Polaka ! Będą zakłady , kto obszczy Kaczyńskich i go nie złapią …będzie zabawa .

 5. A w tle twitter użytecznego idioty Marcina Mellera z TVN-u.

  Ten TVN mnie zadziwia szybkością, z jako przeistacza się z wielbiciela Bronisława w wielbiciela Dudy. Są plastyczni jak budyń. Co tam budyń. Jak ciepła plastelina. Już widzę nadobną Pohankę, jak zasuwa pod pomnik w barwach dziewictwa niepokalanego.

 6. Elekt Duda w wywiadzie dla Rzeczpospolitej przypomina:

  ” Zawsze mówiłem, że pomnik powinien stanąć przy Krakowskim Przedmieściu, tam gdzie zbierały się tysiące ludzi. To Polacy w ten sposób wybrali dla niego miejsce.”

  W Polsce żyje około 38 mln ludzi, a tysiące to zaledwie 10 bloków mieszkalnych. Proponuję elektowi sprawdzić poparcie dla budowy monumentu pod swoimi oknami w referendum już 9 września br.
  Gdyby Polacy pomysł olali to zawsze może prywatnie sobie pierdolnąć sentymentalny pomniczek w każdym pomieszczeniu, gdziekolwiek tylko będzie przebywał. W sypialni i koło sedesu też,

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s