Niechaj to będzie ostatnia wieczerza Piechocińskiego

Słyszeliście już pewnie o tym że ocenzurowano kolejny wyrób artystyczny, tym razem obraz. Chodzi o „Ostatnią Wieczerza” Macieja Świeszewskiego. Płótno miało być wystawione w polskim pawilonie na EXPO w Mediolanie, ale nie będzie. Już na lotnisku zostało zaaresztowane.

icon-blackmotiv-200

Sprawa jest prosta. Artysta przed odlotem usłyszał, że prezentacja jego obrazu zostaje wstrzymana, bo – tu cytuje – „obraz obraża uczucia najwyższego”. Kto jest owym najwyższym o tak wysublimowanych uczuciach? Okazuje się, że to wicepremier Janusz Piechocińki. Pytam przeto o dwie rzeczy.

Po pierwsze, dlaczego jakiś urzędniczy chuj i menda wyjątkowa, korzystając z tego, że ma praktycznie nieograniczoną władzę idącą w parze z wyjątkowo ograniczonym umysłem, pstryknięciem swojego brudnego palucha przenosi nas w czasy wszechwładzy komunistycznej cenzury? Kto temu chłopskiemu kutasowi dał takie prawo i odkąd to ów namiętny czytacz Super Expressu (ponoć to jedyna gazeta którą czyta od deski do deski i jako tako rozumie o czym piszą) czuje się upoważniony do wypowiadania się na temat jakiejkolwiek sztuki z wyjątkiem sztuki mięsa?

A po drugie, niech ten intelektualista wskaże, co jest takiego w obrazie Świeszewskiego, co obraża uczucia. Czyjekolwiek uczucia, nawet takiego dyletanta jak Piechocińki. Przecież to – zgodnie z diagnozą Bieńkowskiej – wyjątkowy debil. I chociaż teraz wiadomo, że Bieńkowska nie przesadziła, że za tą oceną nie stoją żadne osobiste animozje, jeno trzeźwa ocena delikwenta.

No, i teraz taka menda jako się rzekło, z ZSLu (czy jak tam teraz ta ich pierdolona partyjka się nazywa), wykorzystując służbowe stanowisko, decyduje co można a czego nie można pokazywać ludziom. Sam by się przestał pokazywać, czym sprawiłby nam wyjatkową radość. Ludzie. ocenurujmy jesienią dokumentnie pana Piechocińskiego, pana Pawlaka też ocenzurujmy, wszystkich tych idiotów ukrytych pod postacią Kłopotka, Żelichowskiego, Burego, Sawickiego, te bandę tępaków odeślijmy do politycznego grobu. Bo jak ich nie ocenzurujemy i wytniemy w pień, tuż przy ziemi a nawet głębiej, to jeno patrzeć jak wejdą w alians z PiSem (im obojętne komu dają dupy) i wtedy już zupełnie nie będzie śmiesznie.

ostatnia wieczerza-150604-1100550

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

14 thoughts on “Niechaj to będzie ostatnia wieczerza Piechocińskiego

 1. Kurwa i bladź w jednym , czyli PSL złożona z chłopków roztropków i aferałów , już z wręcz mitycznym gównem na bucie i słomą w butach , stali się zarazą ostatniego 25-lecia ….

 2. Piechociński, Kłopotek, Wojciechowski, Żelichowski – jak się wydaje, oprócz lepkich rąk, jedyną wymaganA absolutnie kwalifikacją na polityka PSL, jest wiecznie zadowolona z siebie morda i IQ poniżej 80 (co zresztą idzie w parze).

 3. Artysta w ten sposób zasłużył na swoje 5 minut. Szkoda tylko, że zawdzięcza to klęcznikowi z ZSL/PSL-u, a nie zachwytowi publiczności. Swoją drogą – za jsg – czy jest gdzieś miejsce w necie, gdzie można obejrzeć obraz szczegółowo?

 4. Gdyby w epoce renesansu było więcej takich Piechocińskich, prawdopodobnie nie byłoby największych dzieł kultury europejskiej po upadku Rzymu.

 5. ” Autocenzura” – to gorsze kurewstwo niż ta, której się słusznie pozbawiliśmy!
  Banda palantów i tyle….A kogo tak ” wyprzedzająco ” się obawiają? Karcącego postękiwania watykańskiego kołtuna!!!
  Stanisław

  1. Stanisław – gdyby nie Ty, nie było by tu o czym dyskutować ! Co za „głębia spojrzenia”, jaki błysk intelektu i jak zawsze – watykański kołtun. Tak trzymaj !!!

 6. Co prawda to prawda ale te chamy z zsl torz to oszolomstwo i buractwo piechocinski pawlak zych struzik trzeba ich wyciac bo to jest morzliwe ze dadza dupy dudom jarkaczom antkom m.

 7. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!! Piszę ten komentarzyk z samego epicentrum – z wsi spokojnej- wsi wesołej. Przyjechałem aby tu sobie „poturkotać” – znaczy się trawsko skosić na działce, bo wyrosło okrutnie. Na czas wyborczy zaniedbałem prac rolnych, bo kto by tam w tym czasie trawę kosił. Okoliczne ptactwo zaraz się zleciało aby polować na pasikoniki i inne takie robale, które przedtem chowały się trawiastych zaroślach. Jest dobrze – będzie lepiej, bo panprezydentelekt obiecał. Chłopstwo pije już z uciechy i a conto, bo to panie – jak teraz sypną groszem, to hoooo….hoooo. Chłopi mówią, że za Pawlaka było weselej na wsi. Strażacy urządzali jakieś festyny i ciągali się przez linę. Orkiestry nadęte grały, w remizach odbywały się jakieś grilowania, można było posikać z motopompy. Teraz nic – brak funduszy, bo ten ichni Piechociński odkłada już na nowa kampanię prezydencką – chce objąć sukcesję po tej Dudzie. I sensacja – spotkałem na drodze dwie krowy – najprawdziwsze z rogami i cyckami za które się doi. Tak normalnie – to na wsi wyginęły już konie, krowę spotkać też trudno. Chłopki wola kupować mleko UHT ” łaciate” – mniej roboty i obornika nie trzeba wyrzucać z obory. A wszystkiemu winne te unijne dopłaty, kto by tam teraz harował na polu. Jedyna nadzieja to w PiS-ie, może oni przywrócą tradycje polskiej wsi , kosy znów trafia pod strzechy i gumofilce można będzie sobie kupić. Dzisiaj jadę na ryby, podobno one jeszcze biorą, bo tak w ogólności, to teraz na wsi strach brać – a nóż doniosą.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s