Jezus Maria weekend!

Tylko chwilę dziś poświęcam Naczelnemu Głupkowi Rzeczpospolitej. Głupek nazywa się Gądecki, jest w randze arcybiskupa i pełni funkcje przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. To taka instytucja grupująca niedobitki głupków, z których największy zawsze zostaje szefem.

icon-blackmotiv-200

Normalnie to może bym nie zwrócił na niego uwagi (ostatecznie jest w Polsce jeszcze paru głupków nieustannie aspirujacych do tego zaszczytnego tytułu), ale jak na króla głupków przystało Gądecki powiedział ostatnio coś, co mnie zainteresowało. Otóż zakwestinował on pojęcie „weekend“.

To termin zgóbny, w złym świetle stawiający zwłaszcza niedzielę, która „stanowi źródło i szczyt życia chrześcijańskiego.“

Środowiska laickie, lewackie i antychrześcijańskie, specjalnie przeszczepiły na polski grunt ten zdradliwy zachodni termin weekend, by w ten sposób pomniejszyć i wypaczyć sens owej niedzieli i świętowania. Chodzi o to, by mówiąc weekend, mieć w świadomości dwa dni wolne (ale niektórych) od pracy, jednocześnie wywoływać chęć opuszczenia miasta, wyjechania celem oddawania się hedonistycznym próżnościom. Weekend to odciaganie ludzi od pana boga, celowe zatracanie sensu niedzieli i mszy świętej, która „stanowi najważniejszy i centralny punkt po chrześcijańsku przeżywanej niedzieli, tej „małej Wielkanocy”.

Tak plus nimus widzi to pan biskup Gądecki.

No i dlatego weekend jest zły, bo generalnie „brak w tym wszystkim elementów pozytywnych, poszanowania autentycznych wartości, idtotnych do rozwoju człowieka i do postępu życia społecznego jako całości“.

Na stronie KAI, która skrzętnie opisuje wynurzenia pana Gądeckiego, na wszelki wypadek wyłączono możliwość komentowania. Ciekawe dlaczego?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

8 thoughts on “Jezus Maria weekend!

 1. Autor – Piotr Kolec :.

  Z reguły ksenofob, bufon i prymityw,
  Człek niedouczony, słabej konduity
  Chciwy, żądny władzy, krętacz kunktatorski
  Arogancki pyszałek o poglądach wąskich

  Uzurpator natarczywy drań apodyktyczny
  Bez taktu, bez ogłady i zasad etycznych
  Czasami zboczeniec, nierzadko pedofil
  Oto statystyczny duszpasterza profil…

  Z moją dedykacją dla geniusza intelektu katolskiego – pana Gądeckiego. Głupota w tej instytucji jest wprost proporcjonalna do zajmowanego stanowiska!
  Stanisław

 2. No tak arcy gondek ruszyl muzgownicom. Czego ci durnie pedofile nie wymyslom. Polaczki wyslijcie te czarne stonki na suberie albo w pizdu do watykanu

  1. Te Stachu – „muzgownica” Ci się otwarła, uważaj bo ci ta jedna komórka tez wypadnie.

 3. Tak to jest bardzo ważne co myśli na temat Weekendu Naczelny Dudy i co można się spodziewać.
  Otóż telewizja,internet,SUPERMARKETY,komórki będą zakazane w weekendy,aby się umartwiać,modlić i oddawać cześć Hierarchom Kościelnym wraz daniną niedzielną za grzechy święte popełnione na przestrzeni Powszedniego Nieweekendu.

 4. A ile pieniędzy ludzie przepijają na różne uciechy ze względu na weekend. Nie trafia to na tacę i arcydupę ściska.

 5. Gądecki jak coś palnie, to nie wiadomo: śmiać się czy współczuć. Co gorsza, on te swoje teksty traktuje jako prawdy objawione. Długie przesiadywanie na biskupim tronie odmóżdża.

 6. Mruk – każda religia odmóżdża – tak było i jest od wieków. Zobacz co robią dzisiejsi „islamiści” – wzajemnie się wyżynają a jak się trafi pod ręką jakiś katolik – to też. Podobno jak się zgromadzi zbyt wiele szczurów w jednym pomieszczeniu – wzajemnie się zagryzają. Świat stał się maksymalnie przeludniony – brak pracy, brak źródeł utrzymania, głód, to także przyczyna wzajemnej agresji. Era kapitalizmu dogorywa a nikt nie wynalazł jakiegoś bardziej ludzkiego systemu współistnienia. Tylko szejkowie naftowi i światowi bankierzy maja się dobrze !!!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s