Jezus Maria weekend!

Częstochowa, 03.05.2015. Uroczystości Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odbyły się na Jasnej Górze, 3 bm. Mszy św. przewodniczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański abp Stanisław Gądecki (na zdj.). (cat) PAP/Waldemar Deska  ***Zdjęcie do depeszy PAP pt. Abp Gądecki: rezygnacja z udziału w wyborach to grzech zaniedbania***

Tylko chwilę dziś poświęcam Naczelnemu Głupkowi Rzeczpospolitej. Głupek nazywa się Gądecki, jest w randze arcybiskupa i pełni funkcje przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. To taka instytucja grupująca niedobitki głupków, z których największy zawsze zostaje szefem.

icon-blackmotiv-200

Normalnie to może bym nie zwrócił na niego uwagi (ostatecznie jest w Polsce jeszcze paru głupków nieustannie aspirujacych do tego zaszczytnego tytułu), ale jak na króla głupków przystało Gądecki powiedział ostatnio coś, co mnie zainteresowało. Otóż zakwestinował on pojęcie „weekend“.

To termin zgóbny, w złym świetle stawiający zwłaszcza niedzielę, która „stanowi źródło i szczyt życia chrześcijańskiego.“

Środowiska laickie, lewackie i antychrześcijańskie, specjalnie przeszczepiły na polski grunt ten zdradliwy zachodni termin weekend, by w ten sposób pomniejszyć i wypaczyć sens owej niedzieli i świętowania. Chodzi o to, by mówiąc weekend, mieć w świadomości dwa dni wolne (ale niektórych) od pracy, jednocześnie wywoływać chęć opuszczenia miasta, wyjechania celem oddawania się hedonistycznym próżnościom. Weekend to odciaganie ludzi od pana boga, celowe zatracanie sensu niedzieli i mszy świętej, która „stanowi najważniejszy i centralny punkt po chrześcijańsku przeżywanej niedzieli, tej „małej Wielkanocy”.

Tak plus nimus widzi to pan biskup Gądecki.

No i dlatego weekend jest zły, bo generalnie „brak w tym wszystkim elementów pozytywnych, poszanowania autentycznych wartości, idtotnych do rozwoju człowieka i do postępu życia społecznego jako całości“.

Na stronie KAI, która skrzętnie opisuje wynurzenia pana Gądeckiego, na wszelki wypadek wyłączono możliwość komentowania. Ciekawe dlaczego?