Wredny pomysł na wrednego obywatela

wildstein-150612-1100550

W cieniu paplaniny o niespodziewanej rekonstrukcji rządu, a raczej o jego dekompozycji, skryła się nieco wstydliwa dość sprawa honorowego obywatelstwa Warszawy dla… Bronisława Wildsteina. I nie chodzi w gruncie rzeczy o to, czy Wildstein to obywatelstwo dostanie, czy też może nie dostanie, chodzi bardziej o to, kto do kurwy nędzy wpadł na tak szaleńczy pomysł, żeby w ogóle takiego chuja nominować. Otóż jak łatwo się domyśleć, chuj może być kandydatem tylko takich jak i on chujów.

icon-blackmotiv-200

Tak, za tym wrednym pomysłem stoi po prostu PiS! Decyzja o przyznaniu obywatelstwa ma zapaść na dniach, a oprócz Wildsteina, honorowymi obywatelami stolicy mają zostać też Andrzej Wajda (propozycja PO) i profesor Henryk Samsonowicz (propozycja prezydentowej Gronkiewiczowej).

Problem jest jednak taki, że ci dwaj, to chociaż wiadomo kim są i co w życiu dla Warszawy zrobili, i co w ogóle osiągnęli, tymczasem Wildstein…? Nigdzie jakoś nie udało mi wyczytać, jakimiż to wielkimi zasługami dla Warszawy ten siur się legitymuje.

wildstein-150612-1100550

Jak na razie wygląda na to, że największą zasługą Wildsteina jest to mianowicie, że – to cytat z wniosku radnych PiS – „od lat związany jest z prawicową prasą. Jest znany m.in. jako publicysta tygodników „W Sieci” i „Do Rzeczy”. Na swoim koncie ma także kilkanaście powieści i zbiory esejów“.

Sądzę że wybitne zasługi dla miasta to raczej nie są. Ale mogę oczywiście się mylić, lub nie mieć dostatecznej wiedzy. Więc jeśli ktoś z was wie coś więcej o ewentualnych zasługach Bronka, to proszę o podzielenie się tą tajemną wiedzą, a ja obiecuję, że dochowam tajemnicy i ani pary z gęby nie puszczę, bo wróg jest wszędzie i czuwa!

Jeśli niczego się nie dowiem, to uznam po prostu, że to honorowe (ewentualnie) obywatelstwo, to może być nagroda za bzdury, które z upodobaniem plótł i nadal plecie ów dekownik z Paryża, w stanie wojennym pijąc w tamtejszych bistrach wino za zdrowie tych, co w Polsce razy pałą w dupę brali i w pierdlu siedzieli.