Kroniki zbrodni czyli Duda z wąsami

Do niebywałego skandalu i ciężkiego wręcz przestępstwa doszło w Środzie Wielkopolskiej. Otóż jakiś niezidentyfikowany jeszcze z imienia i nazwiska kryminalista, ośmielił się domalować Andrzejowi Dudzie wąsy. Na szczęście nie na żywca tylko na wyborczym plakacie. Być może całe wydarzenie przeszłoby niezauważone, gdyby nie mołojecka czujność miejscowego działacza PiS. icon-blackmotiv-200 Działacz PiS urażony wyjątkowo obrzydliwą profanacją wizerunku jego prezydenta, czym prędzej sprawę zgłosił na policję i do prokuratury. Przestępstwo jego zdaniem polega na tym, że nie tylko sprofanowano wizerunek pana prezydenta, ale również dopuszczono się zuchwałego zniszczenia mienia.

Doszło do tak zwanego aktu wandalizmu.

Policjanci w związku z takim obrotem sytuacji, na wszelki wypadek stanęli przed działaczem PiS na baczność (lepiej być czujnym, nie wiadomo co to od jesieni będzie). Potem stuknęli kopytami i w te pędy rzucili się do wykonywania rozkazu. Komendant nadał sprawie wyjątkowy priorytet i powiedział swoim dzielnym chłopakom, że albo znajdą tego jebanego malarza, albo mogą pożegnać się z jakimikolwiek premiami. Ogary poszły więc w las! Na półkę przeto powędrowały wszystkie drobne środowe kryminałki, w tym próba gwałtu w okolicach ulicy Spacerowej, włamanie do sklepu na Kilińskiego, oraz napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia (nóż) w okolicach cmentarza i ulicy Działkowej. Ostatecznie to nic nie znaczące drobiazgi w porównaniu z ciężkim przestępstwem profanacji wizerunku prezia na podartym już nieco plakacie wyborczym.

Są już pierwsze istotne ustalenia.

duda-monitoring-150615Po parunastu dniach intensywnego, trwającego dzień i noc śledztwa, analizie zdjęcia z monitoringu (foto obok), tudzież rozesłana w teren agentura pozwoliły ustalić, iż sprawcą jest najprawdopodobniej mężczyzna, poruszający się najprawdopodobniej na rowerze. Rower na szczęście jest dość charakterystyczny, bo ma dwa koła, więc dalsze poszukiwania i sukcesy, to tylko kwestia czasu. Policja wspólnie z prokuraturą, wytypowała też osoby do roli świadków. W komendzie miejskiej trwają właśnie próby, na których „świadkowie“ uczą się swoich ról. Teksty zeznań są na bieżąco korygowane tak, aby były jak najbardziej wiarygodne i pogrążyły ewentualnego sprawcę na amen. Jeśli tylko się znajdzie, nie wywinie się od odpowiedzialności. O ewentualnych dalszych sukcesach śledczych ze Środy Wielkopolskiej będziemy natychmiast donosili. PS. Ponieważ, mimo usilnych starań nie udało nam się zdobyć foty owego plakatu z wąsiastym Dudą, na otarcie łez publikujemy samoróbkę, lub jak kto woli samojebkę. Naszym redakcyjnym zdaniem też śliczną.

duda z wąsem-150615-1100550-1
moja babcia mawiała, że ładnemu to nawet i z wąsami ładnie
Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

18 thoughts on “Kroniki zbrodni czyli Duda z wąsami

  1. Podziękowania należą się oburzonej antysystemowej gimbazie tudzież sfrustrowanym tłukom po podstawówce, czyli sporej części polskiej społeczności w UK. To dzięki nim w Polsce będą teraz ścigane przysłowiowe muchy, które nasrały na portret najjaśniejszego pana, nie zaś prawdziwi przestępcy.

 1. Duda nie jest ksieciem z mojej bajki, ale z tymi wasami jakby wydoroslal i zniwelowal dziure w brodzie.

 2. To jest niesprawiedliwe , żeby z ,,Duda ” robić Polaka dorysowując mu typowy polski wąsik …Ciekawe co by było , jakby dorysowano mu ,,Pejsy ”, czy też PiS-owscy fundamentaliści byliby oburzeni ?

 3. W Państwie Kościelnym jedynego naszego Boga Ojca Ojców Św.,który to zesłał Ducha Św.na Dudę ,tą Dudę i zrodził kult Dudy.

  ….nie będziesz brał imienia Dudy na daremne.
  ….pamiętaj jest jeden Duda.
  ….Duda za dobre wynagradza ,a za złe karze.
  ….tylko Duda i ten Duda może Cię zbawić i zgładzić grzechy święte.

  Święty Dudo Powszechny módl się za nami !!!

 4. A kiedyż to były te wybory, kiedy ” narut ” , w swej niezmierzonej głupocie wybrał Dudę?
  Bo jest taki przepis, że wszystkie plakaty wyborcze winny być usunięte, przez komitety wyborcze, w terminie… właśnie tego terminu nie pamiętam!
  Być może: nie ten jest winny, kto do wybrańca mało-poważnego – dorysował poważne wąsy, ale ci, którzy plakatu nie usunęli:) Dom wariatów, a to dopiero początek…
  Stanisław

  1. Ciekawi mnie też, czy z równie wielkim zapałem policja będzie szukać bydląt, które na plakatach Bronisława Komorowskiego dopisywały teksty w stylu „komoruski” i „agent wsi”? Czy raczej nie będą za to ścigać elektoratu antysystemowo-oburzono-narodowo-patriotycznego?

 5. W kodeksie karnym jest już bluźnierstwo (przebrane za obrazę jakichś tam uczuć), najwyższy czas dopisać zbrodnię obrazy majestatu. I wyciągnąć z lamusa przykurzone buty hiszpańskie. podrdzewiałe nieco żelazne dziewice (nie, nie chodzi o Krychę sejmową) i znaleźć kogoś pamiętającego trudną sztukę układania stosów i jeszcze nie zeżartego przez demencję. Chyba zacznę zarabiać na organizacji dla mieszkańców krajów cywilizowanych wycieczek do tego skansenu w skali 1:1. Safari w parku Serengeti to imieniny u cioci w porównaniu z zanurzeniem się w codzienność bantustanu nadwiślańskiego.

 6. Wielce Szanowny Jahu- Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!! Trafiłeś Waść w sedno z tymi wąsami – jestem całkowicie za tym, aby prezydent Najjaśniejszej był wąsiasty – jak zwyczaj i tradycja nakazuje. W ten sposób nikt, żadna łachudra nie będzie uwłaczał godności, że oto jakiś gołowąs rządzi Polską. Zlekceważył to sobie pan B.Komorowski – goląc swojego wąsa i przepadł w wyborach. No jak nie – jak tak !!! Taki wąs nadaje godności i dostojeństwa osobie i urzędowi i pozwala okazywać uczucia zadowolenia lub zgoła niezadowolenia prezydenta-elektora. Jednakoż celowym by było aby wąs ten był bardziej staropolski i sumiasty a nie jakieś hiszpańskie czy francuskie fiu-bzdziu. To tez tradycja nakazuje – bo jak prezydent -elektor będzie opróżniał puchary z miodem – tradycyjnie należy umoczyć wąsisko.
  Nieśmiało sugeruję aby w królewskim mieście Krakowie inne tradycje staropolskie przywracać – np.Hołd Pruski. Prezydent-elektor składał by hołd i podzięki Panukaczyńskiemu w asyście ministrów – za wybór. Sęk w tym, że nie godzi się hołdować Panukaczyńskiemu. „Trzebaby” go nazwać jakoś dostojniej. Nie wypada nazwać go Naczelnikiem Państwa, bo tenże spoczywa na Wawelu a ponadto „naczelnikiem” może być każdy np.urzędu pocztowego, czy urzędu skarbowego.Może pasowało by Najwyższy Sternik Nawy Państwowej, albo Rekonstruktor IV RP. Ludzie szepczą po katach, że coś jest na rzeczy, bo nagle Pankaczyński zniesmaczył się do funkcji premiera, ze niby to bardzo podrzędna funkcja w państwie i „trzebaby” wyborcze obietnice realizować – co w życiu się nie zdarzy. Zresztą – gdzie diabeł nie może – tam babę pośle. Ta Szydło jest w sam raz. Jak nawali, strata w szeregach będzie nie wielka. Ot takie „babskie gadanie”.

  1. P.S. Uzupełniam – rzecz jasna Najwyższy Sternik Nawy Państwowej , lub Rekonstruktor IV RP powinien być także wyposażony w wąsy – solidne !!!. Wyobrażasz sobie Jahu pana Marszałka bez wąsów.

 7. Dudzie i wszystkim jemu podobnym najbardziej basował by tzw. „wąsik adolka”.
  Adolek – katolik do samej śmierci, modlący się podobnie jak Duda do swojego urojonego boga
  był także homofobem, antysemitą i narodowym patriotą.

 8. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!! Z samego rana uparcie nachodzi mnie myśl czy przypadkiem nie będziemy musieli uczyć się języka łacińskiego a może nawet i greckiego. Ale po kolei – skoro budzą się ciągoty aby „wyrwać się z okowów” Unii Europejskiej a przynajmniej mocniej opróżnić jej konta bankowe – bo nam się należy, to rozumiem też przez to, że opcja decydująca o losie Najjaśniejszej przeniesie się za „spiżowe bramy” Watykanu. W tym ostatnim – językiem urzędowym i dyplomatycznym jest nadal łacina . Po angielsku lub francusku tam nie kumają. Nie wiem czy prezydent – elektor liznął coś z łaciny na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kiedyś – za czasów PRL-u był obowiązkowy lektorat z łaciny na studiach prawniczych, czego mam dowód we własnym indeksie. Dzisiaj tak wszystko „spsiało”, że nawet w seminariach duchownych rzecz traktują „per nogam”, bo wszelkie egzekwie „odprawowuje” się w tubylczych językach. A greka – zapytasz – na cholerę nam język grecki ??? Już wyjaśniam – jak najbardziej !!!! Kiedy prezydent – elektor zrealizuje wszystkie swoje obietnice wyborcze – poziom zadłużenia Polski osiągnie poziom „grecki” a może nawet trochę go przebije. Będziemy musieli „udawać Greka” wobec Unii Europejskiej – wypada zatem znać ten język – czy nie wypada ???
  Jeszcze wczoraj zamartwiałem się jaka tytulaturą obdarzyć Panakczyńskiego – aby bylo godnie i dostojnie, dzisiaj widzę to jaśniej – MAGNUS, czyli WIELKI. Magnus Reconstructor IV Res Publicae Poloniae. Prawda, ze brzmi ładniej niż prezes. Wprawdzie nie taki on „magnus” ale nie czepiajmy się, król Łokietek tez podobno był nikczemnego wzrostu, ale swoim przeciwnikom dawał popalić.Co napisawszy – polecam się łaskawej pamięci Pana Redaktora !

 9. Jahu – nowa nazwa Twojego Tabloidu brzmiała by po łacinie tak jakoś „Tabloidlinea” – tyż ładnie !!!!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s