Kroniki zbrodni czyli Duda z wąsami

duda z wąsem-150615-1100550-1

Do niebywałego skandalu i ciężkiego wręcz przestępstwa doszło w Środzie Wielkopolskiej. Otóż jakiś niezidentyfikowany jeszcze z imienia i nazwiska kryminalista, ośmielił się domalować Andrzejowi Dudzie wąsy. Na szczęście nie na żywca tylko na wyborczym plakacie. Być może całe wydarzenie przeszłoby niezauważone, gdyby nie mołojecka czujność miejscowego działacza PiS. icon-blackmotiv-200 Działacz PiS urażony wyjątkowo obrzydliwą profanacją wizerunku jego prezydenta, czym prędzej sprawę zgłosił na policję i do prokuratury. Przestępstwo jego zdaniem polega na tym, że nie tylko sprofanowano wizerunek pana prezydenta, ale również dopuszczono się zuchwałego zniszczenia mienia.

Doszło do tak zwanego aktu wandalizmu.

Policjanci w związku z takim obrotem sytuacji, na wszelki wypadek stanęli przed działaczem PiS na baczność (lepiej być czujnym, nie wiadomo co to od jesieni będzie). Potem stuknęli kopytami i w te pędy rzucili się do wykonywania rozkazu. Komendant nadał sprawie wyjątkowy priorytet i powiedział swoim dzielnym chłopakom, że albo znajdą tego jebanego malarza, albo mogą pożegnać się z jakimikolwiek premiami. Ogary poszły więc w las! Na półkę przeto powędrowały wszystkie drobne środowe kryminałki, w tym próba gwałtu w okolicach ulicy Spacerowej, włamanie do sklepu na Kilińskiego, oraz napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia (nóż) w okolicach cmentarza i ulicy Działkowej. Ostatecznie to nic nie znaczące drobiazgi w porównaniu z ciężkim przestępstwem profanacji wizerunku prezia na podartym już nieco plakacie wyborczym.

Są już pierwsze istotne ustalenia.

duda-monitoring-150615Po parunastu dniach intensywnego, trwającego dzień i noc śledztwa, analizie zdjęcia z monitoringu (foto obok), tudzież rozesłana w teren agentura pozwoliły ustalić, iż sprawcą jest najprawdopodobniej mężczyzna, poruszający się najprawdopodobniej na rowerze. Rower na szczęście jest dość charakterystyczny, bo ma dwa koła, więc dalsze poszukiwania i sukcesy, to tylko kwestia czasu. Policja wspólnie z prokuraturą, wytypowała też osoby do roli świadków. W komendzie miejskiej trwają właśnie próby, na których „świadkowie“ uczą się swoich ról. Teksty zeznań są na bieżąco korygowane tak, aby były jak najbardziej wiarygodne i pogrążyły ewentualnego sprawcę na amen. Jeśli tylko się znajdzie, nie wywinie się od odpowiedzialności. O ewentualnych dalszych sukcesach śledczych ze Środy Wielkopolskiej będziemy natychmiast donosili. PS. Ponieważ, mimo usilnych starań nie udało nam się zdobyć foty owego plakatu z wąsiastym Dudą, na otarcie łez publikujemy samoróbkę, lub jak kto woli samojebkę. Naszym redakcyjnym zdaniem też śliczną.

duda z wąsem-150615-1100550-1
moja babcia mawiała, że ładnemu to nawet i z wąsami ładnie