Zasłużony w tropieniu zasłużonych

Mądry i potrzebny – jak wszem i wobec głosi nieomylna prawica – głos profesora propisiora Bogdana Musiała brzmi mniej więcej tak: „należy wykopać trupa Jaruzelskiego i pochować go na cmentarzu, gdzie leżą żołnierze rosyjscy. To będzie dopiero znak dla Polaków. Znak prawdziwego odrodzenia!” Głos jest tyleż oryginalny co oryginalny i niebanalny musiał być człowiek, który temu Musiałowi nadał profesorski tytuł.

musial-150625-1000

W ogóle ten Musiał  to jakiś zapalony miłośnik machania łopatą. Zresztą z foty publikowanej powyżej wynika, że wygląda też jakby wprost do kopania rowów stworzony, wygląda też  tak jak myśli, czyli jak ostatnia menda.  Zresztą pomysł Musiała jest tak prosty jak prosty jest ów rów który kopie, bowiem zakłada, że:

„Polska potrzebuje oczyszczenia z mętów i szamba PRL, jakie zakonserwowali nam Adam Michnik i służby specjalne przy Okrągłym Stole. Trzeba zdegradować i napiętnować komunistycznych zbrodniarzy PRL choćby pośmiertnie. Trzeba wykopać komunistycznych zbrodniarzy i zdrajców Polski z Alei Zasłużonych na Powązkach”.

No jeśli przyjąć by to za dobrą  monetę, to wykopki powązkowskie mogą być całkiem długie. Bo to nie tylko kwestia Jaruzela, czy tych, których Musiał ma jeszcze na myśli. A kogo ma na myśli to dokładnie nie wiadomo, choćby dlatego, że w ujęciu prawicy i katoprawicy,  pojęcie „komunistycznego zbrodniarza” jest tyleż szerokie co i pojemne. Łapie się w to w zasadzie każdy, w zależności od fantazji kwalifikującego.

Spójrzmy śmiało prawdzie w oczy. Jakże podejrzani są tacy choćby lokatorzy owej Alei jak Kazimierz Barcikowski, Władysław Kopaliński, Bohdan Czeszko, Mieczysław Rakowski, Edmund Męclewski, Eryk Lipiński, Henryk Jabłoński, Jan Gucwa, Andrzej Drawicz, Wojciech Żukrowski, Elżbieta Czyżewska, czy wreszcie Tadeusz Łomnicki (młode pokolenie proszone jest o sprawdzenie w Wikipedii co to za misie, bo nie mam ani czasu ani siły tłumaczyć). Kim oni byli, czym sobie zasłużyli na Aleję Zasłużonych, co zrobili dla Polski i dlaczego największe triumfy, sławę i pieniądze robili za komuny? Pieszczoszki pierdolone! Wykopać! Na ruski cmentarza, won!

Choć z drugiej strony, nachodzi mnie taka oto racjonalizatorska myśl, że może prościej taniej i racjonalnej byłoby zrównoważyć akcenty. I zamiast wykopywać dwustu powiedzmy klientów na Powązkach, wykopać tylko jednego na Wawelu. Przenieść na Powązki i złożyć obok Jaruzela. Niech sobie prezio z preziem zgodnie obok siebie leżą, zdrajca obok bohatera, szeregowy (pewnie) obok niezdolnego do służby wojskowej, żołnierz obok samobójcy. Co wy na to, i pan panie profesorze propisorze Musiał, co pan na to?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

15 thoughts on “Zasłużony w tropieniu zasłużonych

 1. To byłaby profanacja zwłok Jaruzelskiego , to już lepiej Wawel przykryć betonowym płaszczem jak to zrobiono w Czernobylu. „Bracia ” Ukraińcy podpowiedzą jak się do tego zabrać.

 2. Ów Musiał „profesorzy” na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego, „uczelni” stanowiącej nowatorskie – i jakże udane – połączenie szkółki parafialnej ze szkołą dla dzieci szczególnej troski, czyli – jak to się mówiło, zanim jeszcze zaczęła obowiązywać poprawność polityczna, niedorozwojków. A jej wykładowcy zostali dobrani wprost idealnie do poziomu owej alma mater, czego przekonująco dowiodłeś.

 3. „Polska potrzebuje oczyszczenia z mętów i szamba PRL, jakie zakonserwowali nam Adam Michnik i służby specjalne przy Okrągłym Stole. Trzeba zdegradować i napiętnować komunistycznych zbrodniarzy PRL choćby pośmiertnie. Trzeba wykopać komunistycznych zbrodniarzy i zdrajców Polski z Alei Zasłużonych na Powązkach”.
  pierniczy Musiał….
  Przypomnę ” uconemu „, z wielce szanownej uczelni, imienia jeszcze większego kardynała, że w okrągłym stole uczestniczyli też kaczyńscy i… umiłowany profesorowi – ” epidiaskop ” !
  Czy zatem, zdaniem ” profesura ” ich też należy zdegradować i napiętnować? Wielu jeszcze żyje, więc zadanie dla ” uconego ” jest ułatwione!
  Żałosny dupek, chcący swoje frustracje wyładować na trupach! WSTYD i hańba tym, którzy z Musiała uczynili ” profesora ” !!!!
  Stanisław

 4. Kim Jaruzelski był , to był …ale szlak Wojska Polskiego , od Lenino do Berlina zaliczył i nawet był ranny . Więc co ta menda prawicowa może wiedzieć o bohaterach…

 5. Największą zbrodnią Jaruzelskiego i Kiszczaka było pokojowe przekazanie władzy. Prawdziwi Polacy tego im nigdy nie wybaczą. Prawdziwym Polakom brakuje morza przelanej krwi ( oczywiście nie ich).

 6. Musiał musiał to zrobić, inaczej nie byłby Musiał.
  I dlatego Musiał musiał zostać profesorem.
  ….chyba ze chciał a nie musiał Musiał.

 7. Ogłoszenie duszpasterskie;
  Osoby wyjeżdżające z ”Bogiem na wakacje ”proszone są o odbiór karty wyjazdu i wpłaceniu zaliczki 500 zł.

 8. Niech ten z dopisanym przed nazwiskiem profesorskim tytułem Musiał puknie się w durny łeb.
  Przecież Jaruzelski to katolik do samej śmierci.
  W.Jaruzelski jest kolejnym przykładem potwierdzającym fakt, że ci nazywani przez religiantów „komuniści” to w większości kryptokatolicy, dzięki którym kk w PRL miał się bardzo dobrze.
  Warto przypomnieć, że Jaruzelski zeznawał w procesie beatyfikacyjnym Wojtyły świadcząc na rzecz „świętości” JP2…
  Zeznawał nie tylko jako wierny kościołowi katolickiemu parafianin, ale przede wszystkim jako były prezdent RP.
  Czyżby katolicki matoł Musiał o tym fakcie nie wiedział ?
  Jaruzelski, Rakowski, Oleksy, Kwaśniewski, Miller to dobroczyńcy kościoła i jako tacy powinni spocząć w jakiejś kruchcie wilanowskiej swiątyni opatrzności razem z wykopanym z Wawelu Kaczyńskim.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s