Jak biskup Hoser pomylił ustawy i co z tego wynika

Wczorajsza sejmowa ustawa o in vitro, wprowadziła w szeregi Episkopatu odrobinę zdrowego (z racji wieku członków) podniecenia.  Ponieważ wzwód był niezwykle krótki, w ostateczności przeważyła irytacja, skutkująca tzw. stanowiskiem tegoż Episkopatu. Wszystko było by dobrze, gdyby nie bałaganiarstwo w kancelarii. W efekcie bowiem tegoż bałaganiarstwa, do niektórych dyspozycyjnych jak zwykle mediów prawicowych, trafił nie ten gotowiec co trzeba.  A zgodnie z obyczajem prawicowych mediów, gotowców z Episkopatu w redakcjach nie czytają, tylko drukują bez dyskusji jak leci. Oto co przyszło ze skweru Wyszyńskiego, z poleceniem natychmiastowego opublikowania.

icon-blackmotiv-200

Przegłosowana właśnie ustawa o warunkach dopuszczalności przeszczepów w Polsce jest tykającą bombą, która wpłynie nie tylko na instrumentalizację ludzkiego życia, ale także na trudną do przewiedzenia zmianę ludzkiego genomu. To krok w bardzo złym kierunku

hoser-141224-400Tak twierdzi arcybp Henryk Hoser komentując przegłosowanie przez Sejm rządowego projektu ustawy o dopuszczalności transplantacji. Zdaniem przewodniczącego Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Episkopatu  jest to absolutna klęska etyki w medycynie. Ustawa ta przede wszystkim doprowadzi do instrumentalnego traktowania człowieka od samego początku jego istnienia. Jego życie będzie podporządkowane tylko pragnieniom ludzkim, by być młodszym, lepszym, doskonalszy, nie zaś przypisanej mu wartości samej w sobie. Jest to niezwykle groźna zapowiedź przyszłego społeczeństwa.

Pan biskup przypomniał, że każdy człowiek ma prawo do życia i do istnienia, jednak nie może się to odbywać kosztem innych ludzi, a zwłaszcza kosztem profanacji świętej pamięci zwłok, poprzez pozbawianie ich części przynależnych od poczęcia organów. Tymczasem metody transplantacji, a zwłaszcza pozyskiwania organów, godzą w tę zasadę – zauważył bp warszawsko-praski.

Ostrzegł, że nie możemy zapominać, że pozyskiwanie organów, odbywa się często kosztem życia ich dawców. Posługiwanie się bowiem określeniem „śmierci mózgowej” jest dla nauki kościoła nie do zaakceptowania, choćby dlatego, że w świetle tej nauki nie istnieje nic takiego jak śmierć mózgowa. – tłumaczył.

Zdaniem Przewodniczącego Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych KEP ustawa w tej formie jest najgorszą jaką można sobie było wyobrazić.

Nazwał on ustawę tykającą bombą.

Genetycy podkreślają, że nie znają wszystkich konsekwencji transplantacji.  Zwracają uwagę, że skutki genetyczne tego typu nieprzemyślanych działań będą się ujawniać po czasie i mieć będą olbrzymi wpływ na całe pozostałe życie okaleczonego transplantacją człowieka. Poza tym – dowodzi arcybp Hoser – nie po to pan bóg naznaczył człowiek chorobą, by inny człowiek usiłował to nieudolnie i w sposób nieuprawniony naprawić. Naprawić to może tylko bóg i jest wiele przykładów na to, iż żarliwa modlitwa wolę bożą można odwrócić, a pana boga ubłagać. Człowiek za jego przyzwoleniem wyzdrowieje.

Stwierdził on również, że tego typu szarlatańskim pomysłom, służy współczesny styl życia, wyzbycie się wszelkich hamulców, powszechny hedonizm, wyniszczające organizm rozrywki i używki, brak poszanowania woli swórcy. Ludzie szaleją, wiedząc że potem mogą to naprawić, odwrócić choroby, wymienić wadliwe lub zniszczone organy. Znów bezkarnie będą mogli grzeszyć i prowadzić wyuzdane życie. Na to kościół nie może dać zgody.

Dziś  bardzo mało czasu i środków przeznacza się na to, żeby ludziom realnie pomóc. Zamiast tego protezuje się i promuje niegodne człowieczeństwa metody, unieszczęśliwiające innych kosztem chwilowego szczęścia jednostki i głęboko raniące stwórcę naszego i pana naszego życia czyli boga  – ubolewał.

icon-blackmotiv-200

Jakieś wnioski, przewidywania, to Drodzy Bywalcy mają, czy łykamy te papkę bez mrugnięcia okiem?

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

17 thoughts on “Jak biskup Hoser pomylił ustawy i co z tego wynika

  1. Do „cheronea”:
   Walka z nimi nie jest bezcelowa.
   Walka z nimi jest celowa, ale w grajdole zwanym Polska nikt jej nie prowadzi.

 1. „Papkę” zwracać należy wszelkimi otworami, (o różnej konsystencji), w hojności bożej danymi. Mając nadzieję, że pokryje nie tylko głoszone farmazony ale głosicieli tychże :)”Plamiasty tyfus” został dawno naznaczony. Tak porąbanego mózgu, nikt nie jest w stanie naprawić. Czyżby ktoś był silniejszy od bozi? ps.dzięki za poranną adrenalinkę, kawa słabo zadziałała:)W.

 2. Chcący podporządkować medycynę swoim oczekiwaniom zainwestowali w Dudę,Chazana i PiS
  Żadnych eksperymentów,wynalazków.
  Jedynie produkcja profesorów kościelnych typu np. Musiał,Żadnych innych przełomów bo to może popsuć komfort BOGÓW. Wojtyłowy Bóg Hoser i pozostali Bogowie Kościelni mają się.
  To już nie jest np.Arcybiskup Dziwisz,to jest BÓG Dziwisz.

 3. To dlaczego w kolejkach do lekarzy (a w zasadzie bez kolejki bo to „przewodnia siła narodu”) stoją zakonnice i księża? Czemu sami poddają się przeszczepom, implantacją i innym zabiegom chirurgicznym? Komu jak komu Bóg powinien odpowiedzieć na modlitwy i uzdrowić bez udziału szarlatanów lekarzy.

  1. Głódź zapierdolił właśnie komuś wątrobę, bo jego była – przede wszystkim z powodu stylu życia – zbyt zużyta. Zgrzeszył bardzo poważnie, a Hoser winien odbyć z nim poważną rozmowę.

 4. Pomyliła się ” wielkiemu nauczycielowi ” – transplantologia, której efektem jest transplantacja, z zapłodnieniem pozaustrojowym? O co ” biega ” tym pomyleńcom?
  Nie tak dawno byli przeciwni nawet transfuzji krwi… Czy to znaczy , że robią kolejny , wielki skok, w mroki średniowiecza?
  Proponuję projekt ustawy sejmowej, zakazującej używania sława NAUKA – wobec bredni głoszonych przez kościelnych idiotów!
  Stanisław

 5. Jeśli zaś chodzi o ” grzeszną ” ustawę o zapłodnieniu , zwaną też: ” in-vitro”- to uspokoję szanownego nawiedzonego Hosera:
  Nie panikuj pan… To dopiero sejm przegłosował… Utknie w senacie, a jak nawet i tam przejdzie – mimo waszych ” nauk ” – to pewne, że trafi do Trybunału Konstytucyjnego.
  A tam rządzi wasz człowiek. Jest nim Rzepliński, nie bez kozery naznaczony waszym, watykańskim wyróżnieniem. On to sprawi, że wszystko wyląduje w koszu… Więc bez ” nerw ” – nadal możecie oddać się rozważaniom: ” ile diabłów mieści się na główce od szpilki „…,
  Popijając francuskie koniaczki i przeglądając strony internetowe – zakazane dla normalnych ludzi…Zwłaszcza te gejowskie i pedofilskie!
  Stanisław

 6. nie istnieje nic takiego jak śmierć mózgowa tłumaczy nam pan Hoser.
  Przecież ten sekciarz jest żywym dowodem potwierdzającym funkcjonowanie organizmu bez potrzeby myślenia.
  Panie Hoser , pan naprawdę przeszedł pomyślnie śmierć mózgową!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s