Zaprzestańmy uporczywego utrzymywania przy życiu trupa. To nieetyczne!

Czytam sobie dziś w Gazecie tekst z którego wynika, że jeżeli w najbliższym czasie nie powstanie nowy system finansowania, media publiczne czekają wielkie kłopoty. Więc od razu deklaruję, że nic bardziej by mnie nie cieszyło, jak spektakularny upadek, i to szybki, mediów publicznych. Choćby dlatego, że do niczego nie są nam takie media potrzebne.

icon-blackmotiv-200

Nie chcę rozwijać szerzej tematu, bo dyskusja o abonamentach i mediach publicznych, toczy się od lat i wszystkie argumenty za i przeciw są już doskonale znane. Problem w skrócie sprowadza się do tego, że ktoś wymyślił sobie, że my wszyscy razem i solidarnie, złożymy się na to, by rozdęta do granic rozsądku instytucja zwana Telewizją Polską oraz Polskim Radiem, mogła być jeszcze bardziej rozdęta, a przynajmniej, żeby nic nie straciła na wadze. Żeby za nasze pieniądze tysiące cwaniaczków (w tym tych wybieranych z klucza politycznego), robiło lewe interesy i produkowało lewe, tyleż głupawe co i zbędne programy, bezczelnie nazywając je misyjnymi.

Dodatkowy szwindel zasadza się jeszcze w tym, że ten cały abonament, to podatek za posiadanie de facto odbiornika i prawem kaduka idzie on na utrzymanie jednego tylko nadawcy, spośród dziesiątków tych, których w tym telewizorze mogę oglądać. To jest ten chamski skok na kasę i dlatego naszym obywatelskim obowiązkiem jest solidarne unikanie płacenia takiego podatku.

Pamiętać trzeba też, że media publiczne to instytucja generalnie funkcjonująca na bandyckich zasadach, bo jak każda bandycka organizacja jest gospodarczo wyjątkowo uprzywilejowana. Nie dość że dostaje ów haracz siłą ściągany z maluczkich, to jeszcze bez żenady drenuje rynek reklam, z którego starają się żyć inni, tylko na ten rynek skazani.

A teraz pan Dworak usiłuje mnie i wam udowodnić, że bandyci czują się biedni i niedożywieni, bo krnąbrny naród nie chce już haraczu tak karnie jak dotychczas płacić. No więc powiem tak: chuj w oko bandytom, niech zdychają!

tvp-150704-1100550
media publiczne to instytucja generalnie funkcjonująca na bandyckich zasadach. I ci zagłodzeni bandyci, ledwo dychają i biednie żyją w swoich coraz bardziej biednych pałacach

Jakże śmiesznie w tym kontekście brzmi pani Jakaś Tam Stempień-Rogalińska z Krajowej Rady, która mówi, że zła kondycja finansowa publicznych mediów…

„…będzie oznaczać mniejszą liczbę rodzimych produkcji, rezygnację z wartościowych transmisji sportowych (coraz więcej z nich będzie zakodowanych na kanałach komercyjnych), być może także likwidację niektórych kanałów, ograniczenie lub likwidację programów regionalnych“.

Czujecie to: rodzime produkcje, „wartościowe transmisje sportowe‘“ (sic!), likwidacja kanałów… Czyli durnota do kwadratu może polec?

Więc skończmy tak jak zaczeliśmy: I bardzo dobrze, niech tak się wreszcie stanie! Ani złotówki więcej na media publiczne.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

6 thoughts on “Zaprzestańmy uporczywego utrzymywania przy życiu trupa. To nieetyczne!

 1. Ja nie płacę już od czasu , jak sobie zainstalowałem satelitarny odbiór za który płacę . Ale mam możliwość wyboru . Oni wiedzą że nie wyegzekwują od ludzi opłat , bo jest to niezgodne z prawem , chociaż Miller zrobił ustawę przymuszającą do obowiązku płacenia . Ogólnie mówiąc , nie mam najmniejszej ochoty utrzymywać KK i innych miernot , niech sobie sami zapracują . A jeżeli uważają się za tak potrzebne media , to niech wypuszczą dekoder i kto sobie życzy , niech wykupuje …według gustu .

 2. Nie płacę,nie płaciłem i płacić nie będę.
  jak najbardziej jestem za aby zamknąć tą organizację.
  Wracając do kopalń węgla to przyznam że muszą sobie dać radę albo nie.
  Węgiel nie jest już przyszłością energetyczną,aczkolwiek przyszłością pozostaje energia i żywność.

 3. No to ja jestem jedynym idiotą który płaci !!
  Jestem także nielicznym idiotą, który uważa, że media publiczne mają swoje miejsce i nie powinny zdechnąć i np. to, że „Rzeczpospolita” w zamyśle miała być gazetą rządowo-sejmową a wyszła na gadzinówkę to nie argument
  Jest demokracja i mam prawo mieć swoje zdanie.
  Pozdrawiam

  1. Piotrze, de facto to jestem za mediami publicznymi, tylko NIE TAKIMI! A nie będą inne dopóki nie zbankrutują, nie upadną, nie zdechną. Ewolucyjnie się nie zmienią bo polityczne bydło kręcące swoje bydlęce interesy na to się zgodzi. Za dużo konfitur w tym słoiku. Dla mnie publiczna TV mogła by się ograniczać tylko do – posługując się dzisiejszymi szablonami – TVP Kultura oraz TVP Historia (pod warunkiem, że kanał nie będzie instrumentem nachalnej propagandy historycznej), bo to są najistotniejsze obszary na których powinna być realizowana misja publiczna. Żadne tam sporty i balety z piórami, tudzież komercyjne z zasady i naiwne z treści seriale. W dużym skrócie tyle, bo sumie to temat na bardzo długa dyskusję. Pozdrawiam

   PS. Abonamentu nie płacę, bo nigdy nie płaciłem. Poza tym wychodzę z założenia, że podatek za telewizor to ja już zapłaciłem przy jego kupnie. Z radiem jest podobnie. Może bym go i płacił, gdyby to był rzeczywiście abonament celowy a nie ów podatek. Zaś jeśli miałby to być abonament celowy czyli tylko na TVP i PR (acz niekoniecznie), to automatycznie oczekiwał bym zakazu uczestniczenia tych mediów w rynku reklamowym.

 4. Z pewnością jest to temat na dłuższe opowiadanie z malutką analiza takich stacji jak BBC czy NBC. Trzeba by zaglądnąć do państwowych TV skandynawskich oraz państw-miast jak Monaco czy nawet Honk-kong.
  Pozdro

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s