Najwyższy czas zrobić porządek z tą nagością

plaza-150710-1100550

Upały chwilowo minęły, ale napewno wrócą, a wraz z nimi temat, który od pewnego już czasu bulwersuje tak zwaną zdrową część społeczeństwa. Bo upały proszę państwa, prowokują niektóre jednostki do nadmiernego rozbierania się, co z kolei bulwersuje inne jednostki, wyznające zasadę, że przyzwoitość obowiązuje zarówno na Saharze jak i na biegunie i nic nie usprawiedliwia moralnie gorszącej nagości.

icon-blackmotiv-200

Ograniczmy temat tylko do plaż, bo te z upałami kojarzą się najbardziej i są w związku z tym miejscem, w którym patologia rozbierania się przybiera największe rozmiary. Acz szczerze mówiąc, negliż w środku miast też jest już problemem, choć jeszcze nie tak dojmującym jak ten na plaży.

O ile udało się jakoś z bólem i niemałym trudem „uporządkować“ sytuację z kobietami, o tyle z mężczyznami problem jest i jest to problem od lat bagatelizowany.

Dziś, w Polsce AD 2015, zobaczenie na plaży kobiety z gołymi cyckami to wydarzenie zgoła niewyobrażalne, a jeśli się zdarzy, to na miejsce przybywają wszystkie wolne jednostki straży miejskiej, rzecz jasna na sygnale. Wysoki mandat za obrazę moralności to najniższa kara jaka może spotkać frywolną niewiastę. Zdarza się – jeśli delikwentka pyskata – przewiezienie na posterunek, koniecznie w kajdankach, a tam zazwyczaj darmowy seans obmacywania, no bo skoro chciała chodzić nago, to widocznie chciała też być pomolestowana. Strażnikom i tak nic nie udowodni, a poza tym oni działali w obronie porządku publicznego.

Problem polega więc na tym, że skoro kobietom zakazujemy paradować z gołymi cyckami/torsami, to czemu z gołymi cyckami/torsami mogą bezkarnie paradować faceci? To przejaw dyskryminacji kobiet i wyraźnego, nieuzasadnionego uprzywilejowanania mężczyzn. Poza tym drodzy państwo, moralność i przyzwoitość nie mają płci.

Dr Antonina Podleśna, przewodnicząca Sopockiego Stowarzyszenia Wiara Moralność Wychowanie dowodzi, że zakazanie paradowania mężczyznom z odsłonietymi torsami jest jak najbardziej racjonalne.

„Epatowanie nagością przez mężczyzn jest zjawiskiem powszechnym i coraz bardziej patologicznym. Nie widzę żadnego powodu, żeby wymagać zasłaniania piersi tylko od pań. Panowie również powinni być obięci tym nakazem, zwłaszcza, że wielu z nich ma piersi większe od niejednej z kobiet. Przy okazji należałoby też wprowadzić jakiś obowiązujący standard jeśli chodzi o kapielówki. Prezentacja męskiego przyrodzenia poprzez kuse zazwyczaj majtki jest nie do przyjęcia, bowiem demoralizuje nie tylko ludzi przyzwoitych, którzy przyszli odpocząć na plażę, ale także jakże liczne tam dzieci. Pracujemy nad tym problemem.“

Jeśli sopockie Stowarzyszenie dogada się z radnymi PiS (a akcję uświadamiająca w tym środowski podjął już kościół), oraz innymi organizacjami katolickimi, to być może jeszcze w tym sezonie faceci w na plażach Sopotu mogą mieć przechlapane. Choć nie tylko Sopotu, bo dochodzą wieści, że podobne przedsięwzięcia przygotowują różne ciała kato-społeczne praktycznie na całym Wybrzeżu.

Na pytanie czy w związku z tym mężczyźni też będą musieli chodzić w stanikach, pani Podleśna odpowiada:

„Proszę nie trywializować poważnego w sumie problemu. Oczywiście, że to absurd, nikt nie będzie wymagał od mężczyzny chodzenia w staniku. Wystarczy, że po plaży będzie się poruszał w jakimś podkoszulku, byleby schludnym i bez prowokacyjnych napisów czy obrazków, oraz w stosownych spodenkach nie podkreślających przyrodzenia“.

Nad prawidłowością zachowań plażowiczów będzie czuwała zachwycona pomysłem straż miejska. Strażnicy będą wpuszczać na plażę tylko tych odpowienio ubranych, zaś lotne patrole non-stop będą monitorowały plaże w poszukiwaniu elementów łamiących zakazy. Rzecznik straży miejskiej powiedział nam, iż nie wyklucza stosowania przez strażników prowokacji, celem wyeliminowania osobników i osobniczek aspołecznych i krnąbrnych, podatnych na reakcje anarchistyczne. I tylko nie wiadomo, czy to wszystko to efekt upałow, czy może wiatrów wiejących ze zmiennych kierunków.

icon-blackmotiv-200

[wszystkie informacje zawarte na tej stronie mogą zawierać elementy zmyślone i nie do końca prawdziwe, albo w ogóle nieprawdziwe. Zalecana jest przeto ostrożność i czytanie ze zrozumieniem. Jeśli ten wpis ci się podobał, możesz lajknąć fanpejdż strony na Fejsbuku]