Nowoczesny szpital dla nobliwych (być może) pacjentów

Ta wiadomość w pierwszej chwili mnie zelektryzowała. No bo jeśli czyta się, że „w Drewnicy ruszyła długo wyczekiwana budowa najnowocześniejszego szpitala psychiatrycznego w Polsce“, to trudno nie czuć zainteresowania, podniecenia a zwłaszcza nadziei na kompleksowe i profesjonalne wyleczenie wszystkich naszych ukochanych wariatów, których w tym kraju dostatek.

icon-blackmotiv-200

Niestety, prawie natychmiast człowiek dostaje się pod zimny prysznic. Bo czyta po prostu, na czym ta nowoczesność ma polegać. Otóż nowoczesność szpitala w Drewnicy polegać będzie na posiadaniu własnego zbiornika „do magazynowania ciepła, tak by energia słoneczna, pobrana i zmagazynowana latem mogła zostać wykorzystana w sezonie grzewczym“. Jeśli doda się do tego kilka innych banalnych w sumie drobiazgów, to uzyskamy ów porażający ponoć efekt nowoczesności.

Innymi nieco słowy opisując problem, nowoczesność Drewnicy będzie polegała na zainstalowaniu kilku bajerów (produkowanych pewnie przez kolegów Struzika), nie zaś na nowoczesnej terapii i nowoczesnej opiece nad niebezpiecznymi pacjentami.

Czyli w Drewnicy wodę w kiblu będzie się teraz spuszczało za pomocą prądu uzyskanego ze słońca, zaś wariatów nadal będzie się leczyć po staremu, czyli poprzez krępowanie, zimne kąpiele, bicie, lekceważenie i faszerowanie prochami dla świętego spokoju.

I to ma być ten „najnowocześniejszy szpital psychiatryczny w Europie“, jak dumnie głosi ów wspomniany przed chwilą i słynny z niezatapialności marszałek Struzik.

Myślę sobie przeto, że w takiej sytuacji pan marszałek Struzik powinien być tym pierwszym honorowym pacjentem „najnowocześniejszego szpitala psychiatrycznego w Europie“. Gdzie nowocześni pielęgniarze po skrępowaniu nowoczesnym kaftanem, zamkną go w nowoczesnej izolatce, gdzie w pełni zautomatyzowany i nowoczesny system napędzany energią słoneczną, bedzie panu marszalkowi robił codzienną lewatywę, bo jak wiadomo to jedna z najstarszych i najbardziej sprawdzonych metod leczenia wszelkich odmian obłędu.

Pan marszałek nie powinien też czuć się samotnym, bowiem wkrótce dołączą do niego (mamy taką niezachwianą nadzieję) inni znamienici pacjenci, którzy już dawno powinni być izolowani, tylko nie było na tyle nowoczesnego szpitala, by godnie pomieścić tak godnych pacjentów.

Przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego, biskupa Gądeckiego i Hosera, panią Pawłowicz jak najbardziej i nawet bez skierowania od specjalisty, a i ksiądz Oko dostał by pewnie przytulną i nowoczesną izolatkę, którą by nie pogardził i spędził w niej ciekawie resztę swojego popierdolonego życia.

W tym sensie więc należy trzymać kciuku za powodzenie inwestycji w Drewnicy, oby ją jak najwcześniej skończono, choć zdaje się nie ma żadnych szans, by stało się to jeszcze przed wyborami. Niestety!

PS. Niewykluczone również, że jak ów powyższy post przeczyta słynny Ryszard Nowak, to natychmiast oskarży mnie o zniewagę pana Kaczyńskiego, być może także panów biskupów (choć oni najlepiej sami się znieważają), i to ja wówczas (plus aktor Kowalewski) trafię do tej Drewnicy, bo zaprawdę trzeba być wariatem i samobójcą, by atakować teraz majestat kaczy a dodatkowo nonstop z uporem udowadniać, że to schizol. Poczekamy, zobaczymy.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

8 thoughts on “Nowoczesny szpital dla nobliwych (być może) pacjentów

 1. Oczywiście w całości się z tobą zgadzam , chociaż Oko zamiast nowoczesnej celi powinien dostać izolatkę w suterynie , ale ze zdezelowaną rurą wydechową …Trochę tych wariatów jest więcej do zamknięcia , bo dodał bym i Korwina , oraz wszystkich hierarchów KK . A Struzik , za całokształt po wstępnym badaniu w ,,Psychiatryku ” powinien wylądować we Wronkach , na jakieś 25 lat , za przekazywanie polskiego dobra KK i inne machloje , co cechuje każdego żula z PSL-u .

 2. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!! Ja bym tak „w czambuł” nie potępiał pana Struzika. Ludzie z PSL – u od wielu lat wiedzą, gdzie „sałata” rośnie i tam „uprawiają rolę”. Zapotrzebowanie na „łóżka” szpitalne z pasami i kaftanikami będzie perspektywicznie stale rosło. Już wczesną zimą będę tam „aktualnie rządzący” Polską wysyłać na badania ludzi „upadłego reżymu” oraz „rozwalonego systemu”. Szpital – jak znalazł – nie wypada przecież prominentów osadzać w jakichś tam Tworkach. Teraz będzie DREWNICA – aż zdrewnieją. Przed wojną była jakaś tam Bereza – gdzie przebywali ludzie „na odwyku od władzy”. Prosperowało – a ilu znamienitych „mężów stanu” tam „odwykano” !!!!
  Jak się zmienią „tryndy” polityczne – też się przyda w myśl zasady katolickiej – nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe”. Ten Struzik to „kanclerską ma głowę”. Doradzał bym, aby już w fazie projektowej nazwać odpowiednie pawilony – nazwami politycznymi. Ten pawilon – dla „tuskowców”, tamten – dla „piskowców”. Osobny – obszerniejszy – dla Kukizowcow. Osobno dla wierzących i nie bardzo wierzących – ale praktykujących itd. itp. Pasi ???

 3. P.S. – byłbym zapomniał – osobny pawilon – otoczony zasiekami dla „kurwinowców”. Szefowi już mocno odbiło, pewnie od tych diet brukselskich. A ryba psuje się od głowy.Będzie tłoczno !!!

 4. Prawdę mówiąc, najracjonalniejszą decyzją byłoby po prostu zmodernizowanie centralnego szpitala psychiatrycznego na Wiejskiej, no i oczywiście zamknięcie go na cztery spusty tak, żeby pacjenci (i to przeważnie ci najbardziej niebezpieczni) nie mogli bezkarnie rozjeżdżać po kraju w różnych dudo- i szydłobusach, czy innych kopaczowagonach i szerzyć epidemię (bo jak wiadomo psychozy są niesłychanie zaraźliwe, co zresztą niestety widać. A co do metod? Zgodnie z tak uwielbianą przez naszych wariatów procedurą, oczywiście metody uświęcone długoletnią tradycją, czyli – jak sam wspominasz – lewatywa, lodowate i wrzące dusze, kaftany bezpieczeństwa i – ustępstwo na rzecz nowoczesności: elektrowstrząsy. Oraz dla uleczenia duszy codziennie dwie msze, sto zdrowasiek i dla szczególnie krnąbrnych pacjentów – jedno kazanie Michalika dziennie.

 5. Kazania Hosera, Michalika, Pacyfika Dydycza, Paetza, krakowskiego podnóżka JPII i kilku innych znamienitych przedstawicieli KK mogą robić za substytut piekła dla niewierzących za ich doczesnego życia.

 6. ereglo, Mruk,
  chybażeśmy ( jako kraj ) podpisali jakieśtam różne konwencje zakazujące stosowania tortur, zwłaszcza okrutnych i poniżających delikwenta. Zwykłe przypalanie boczków czy też rwanie paznokci to chuj względem przymusowego słuchania wynurzeń biskupów czy też pomniejszych rycerzy niepokalanej. Jeśli więc nie chcemy stanąć przed jakimś Międzynarodowym Trybunałem za wyrafinowane zbrodnie przeciwko ludzkości, to jak najszybciej zapomnijmy o wykorzystaniu wykwitów ich „intelektu” i

  1. Chwała Ci Panie na wysokościach – wysłuchałeś mych próśb !!!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s