TVP skandalicznie przegapiła ważne misyjne wydarzenie.

Poranne szperanie po internecie (można powiedzieć, że chodzi o poranny przegląd prasy), doprowadziło mnie do tej elektryzującej informacji. Otóż – jak czytam – pewien prawicowy manipulator ubolewa, że TVP nie wywiązała się z misyjności i nawet nie wspomniała o imprezie „Jezus na Stadionie”. 40 tysięcy rozmodlonych Wolaków w jednym miejscu a misyjna TVP tego nie zauważyła. Faktycznie, skandal!

 

No więc po kolei.

Po pierwsze na stadionie narodowym (korektę proszę o niereagowanie, małe litery zamierzone), nie było żadnego Jezusa. Był tam zaś na pewno pewien Afrykanin – słowa „murzyn“ lub też „czarny“ z oczywistych względów boję się użyć – który od dłuższego już czasu, niczym ten uchodźca z łodzi, krąży po świecie usiłując znaleźć dla siebie względnie bezpieczne i przyjazne miejsce. W Polsce zdaje się iż czuje się najlepiej, bo nawiedza nas bodaj już czwarty raz.

Zresztą, jeśli do piersi przytula go czule taki wielki humanista jak biskup Hoser, to ten Bashobora, nie może narzekać, ba, może się czuć wręcz wyróżniony.

uzdrowiciel-150719-1100550

I ów szczęśliwy substytut Jezusa wystąpił wczoraj na stadionie narodowym, co zresztą było pewnym nadużyciem, bo ludzie przyszli zobaczyć obiecanego im w tytule imprezy Jezusa, a zobaczyli [ — o c e n z u r o w a n o – z e – w z g l ę d u – n a – t r e ś c i – r a s i s t o w s k i e — ].

Ale bądźmy szczerzy, naiwnego motłochu przecież nie brakuje, zwłaszcza w Polsce, i uczestniczenie w tym skalkulowanym na zimno żarcie, po to by dać się ogolić kasy, nie zaskakuje. To prosta i sprawdzona recepta, którą od lat z powodzeniem realizuje inny szołmen, czarny ale nie czarnoskóry.

Zaś co tej misyjności TVP…

To rzeczywiście zaskakujące, że obszernej relacji z Piotrem Kraśko, a jeszcze lepiej Ziemcem, w roli głównej, nie obejrzeliśmy na żadnej z publicznych anten.

No, bo skoro balety, schody, pióra i durne seriale od dawna w TVP są uważane za misyjne, to ich znak rozpoznawczy i symbol marki, to ten Murzyn z Jezusem w tle, bezdyskusyjnie wpisywał się w ów misyjny nurt. Idealnie pasował do piór w dupie i podświetlanych schodów z tancerkami, lub wyjcami aspirującymi do miana gwiazd. Czemu przeto telewizja tego nie pokazała, nie wiem! Być może, ktoś przytomny uznał jednak, że jeśli TVP chce uchodzić za coś poważnego (choć polityka programowa niestety codziennie temu przeczy), to nie może jednak poważnie traktować tego typu wygłupów.

Reklamy

Opublikował/a

Nic już nie muszę. Jedyne co muszę to pamiętać, że nic nie muszę!

10 thoughts on “TVP skandalicznie przegapiła ważne misyjne wydarzenie.

 1. Dla mnie Bashobora w Polsce to szczyt obciachu. Co więcej, telewizja publiczna jednak to pokazała razem z wywiadami z ludźmi nawiedzonymi udarem wiary. Więc Revel TVP jednak nie uciekła od swojej dołowatej misyjności.

 2. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc. etc. !!! W rzeczy samej – nie pokazali. Może to „wina” tego nowego prezesa TVP, bo się zmienił. To ten nowy długo nie popasie – niech no Pankaczyński dorwie się do korytka. Zapowiedział był w Częstochowie – „nie ma Polski bez Kościoła”. Przerypane !!!!
  Inna sprawa – pani beatyfikowana Szydło bawiła z wizytą w jakimś Odrzywole, gdzie zapewniała chłopów, ze im teraz zrobi dobrze – jak nigdy dotąd. Pokazali ją na tle złotych łanów polskiej pszenicy. Też „kuźwa” ani się nie zająknęła o „narodowym PGE” i jego nawiedzeniu. Sodomia !!!! Gomoria !!!”

 3. Mnie przeraża tylko to , że jednak Polska jest daleko za Murzynami , jak potrafi oskubać ją taki ,Afrykański szaman . Zaskakująca jest też skala głupoty polaków , biorących udział w tych ciemnych praktykach . Szkoda tylko , że ten piekielny Boshobora nie używał ognia , sierści małpy i gówna nosorożca , wtedy było by bardziej po afrykańsku . Powinien smarować tych pragnących pomocy , gównem nosorożca , na pewno by pomogło …jednak katol , to coś głupiego .

 4. Dawniej czarni palili głupie czarownice, dzisiaj czarny czarownik pali głupa, czyli forma i treść są mniej więcej takie same. W sumie klientela najedzona i rozrywkowo zaspokojona.
  Łapacz furgoczących opłatków arcyprzenajświętszy elekt zapewne tej imprezie się z wypiekami na twarzy przygląda i wywraca białka oczu w stronę nieba.
  A ty Harry Potterze widzisz i nie grzmisz!

 5. Szympans Bashobora,który to już raz Hoser go wystawia.
  Murzyn,Murzynowi,murzynuje Murzyna Murzynom.

 6. Ja tam w telewizorze widzialam te gusla, nie wiem tylko, czy bylo to na TVP.
  Warto bylo obejrzec, chocby po to, by przekonac sie do reszty o skretynieniu spoleczenstwa, kiedy to podstarzale pancie, z egzaltacja niebzykanej nastolatki, przekonywaly, ze tego jezusa widzialy tam na wlasne oczy. Smaczniusie!

 7. Ten boszobora to niezly czarny koltun.okazuje sie ze tych glupich katolo-polaczkow morze byle lach oskubac.widzilem krotki reportarz z tego cyrku mnie zemglilo.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s