ABW uspokaja choć de facto drażni

Równie dobrze mógłbym nadać tytułowi tej notatki formę pytania: czy Polskę prowadzą ludzie pomyleni? Chodzi w sumie o informację, które mnie nieco zbulwersowała, choć w sumie nie powinna, bo to przecież Polska tylko, a tu nawet psy szczekając kłamią i mataczą.

icon-blackmotiv-200

Otóż ABW przekazała parlamentarzystom z tak zwanej „speckomisji”, listę dwustu osób, które mogą stanowić zagrożenie terrorystyczne dla Polski. Jednocześnie tak zwany „koordynator ds. służb specjalnych“ Marek Biernacki mówi, że „stan zagrożenia terroryzmem w Polsce jest niski“, co oznaczać może ni mniej ni więcej, iż zagrożenia nie ma.

Już po tym oświadczeniu widać jak na dłoni, że ten koorydator nie bardzo wie o czym mówi i co mówi, oraz najprawdopodobnie nie wie kogo i po co koordynuje. Ale to problem pana Biernackiego, tak na marginiesie wyjątkowo zadziwiającej persony, która robi oszałamiajaca karierę, niezależnie od zmieniających się u żłoba koterii. Kolejny, chodzący dowód na to, że każdy pajac może w Polsce zostać ministrem.

Co ciekawe, te 200 namierzonych potencjalnych terorystów, to w większości… Czeczeni, co jest tak samo zaskakujące, jak to, iż słońce rano wschodzi a wieczorem zachodzi.

Pytanie dlaczego tylko 200-tu?

Jeśli przyjmiemy w zasadzie bez ryzyka pomyłki, że każdy Czeczen/Czeczenka to potencjalny terrorysta i zagrożnie dla bezpieczeństwa każdego państwa, nawet dużo lepiej zorganizowanego niż Polska, to liczba tych podejrzanych absolutnie się nie zgadza.

Nie zgadza się zaś dlatego, że Czeczeńców w Polsce jest zdaje się parę tysięcy. Przyjmowaliśmy ich tłumnie i z otwartymi ramionami na złość Putinowi i całemu światu, a teraz próbujemy niezdarnie ich zliczyć, niczym wilki w Bieszczadach. I to po pierwsze.

Po drugie zaś zmierzam do tego oto wniosku.

Jeśli ktoś jest namierzony, to teoretycznie rzecz biorąc, z zasady jest mniej niebezpieczny (optymistycznie przyjmując, że służby go nie stracą go z oczu). Naprawdę niebezpieczni sa zaś ci, o których nasze służby nic nie wiedzą, nie mają nawet bladego pojęcia, że istnieją.

I zapewniam was, że w grę wchodzą nie tylko Czeczeńcy, ale całkiem spora gromada wszelakiej innej swołoczy, w tym i polskich wyrodków. Stąd mój wniosek, że i ABW i – zwłaszcza – pan koordynator Biernacki, to pomyleńcy świadomie wprowadzający nas w błąd. Bo jak można z czystym sumieniem twierdzić, że nie ma zagrożenia terroryzmem, nie wiedząc tak naprawde z czym ma się do czynienia? Bo raz jeszcze powtarzam, dwustu pomylonych Kaukazów, to co najwyżej wierzchołek lodowej góry. I to nie są żadne śmichy-chichy, to poważna sprawa.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

10 thoughts on “ABW uspokaja choć de facto drażni

 1. Od setek lat służby przywykły uzasadniać konieczność własnego istnienia problemami, które same wywołują. A Biernacki, wychowanek Opus Dei, doskonale czuje się w takich warunkach. To rybka w mętnej wodzie.

 2. Podsyłam Ci inny punkt widzenia /znaleziony w Onecie/
  nonimowy27 lipca 2015 20:33

  Drodzy czytelnicy!

  Padło tu wiele słów jak poważnym zagrożeniem są imigranci i terroryzm (bo to podobno tożsame – imigrant = terrorysta)
  Prawicowe szczujnie trąbią o tym zagrożeniu od tygodni, lewicowe i centrowe od kilku dni! Terroryzm wydaje się więc, że NAJWIĘKSZYM ZAGROŻENIEM dla Polaków!
  Zatem policzmy: ILE osób w Polsce zginęło z powodu zamachu terrorystycznego a ile z powodu np. wypadków drogowych.
  W 2014 roku na polskich drogach liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 3 171 osób.
  W tym samym roku 2014 z powodu aktów terroryzmu zginęło… no… ile… ZERO OSÓB!
  Ale o wypadkach drogowych wspomina się mimochodem a o domniemanym terroryzmie trąbi się we wszystkich polskich mediach!
  To może idźmy dalej. Zawsze może paść argument, że przecież u nas dopiero się zacznie wysadzanie pomników „prezydenta 1000 lecia” bo „na zachodzie” wysadzają pomniki co dzień!
  Więc policzmy ilość wypadków i aktów terroru w UNII EUROPEJSKIEJ –
  W 2014 r. w wypadkach drogowych we wszystkich 28 państwach członkowskich UE zginęło łącznie 25 700 osób
  W tym samym czasie (2014 rok) z powodu aktów terroryzmu zginęło „0” ZERO OSÓB. W 2015 miał miejsce zamach na Charlie Hebdo (uff… nareszcie można było postraszyć społeczeństwa europejskie terroryzmem).
  A teraz policzmy ILE CZASU poświęca się w mediach hekatombie na drogach (tylko w 2014 roku 25700 osób zabitych) a ILE CZASU straszy się zamachami terrorystycznymi. Stawiam dolary przeciw orzechom, że o terroryzmie mówi się 5x częściej niż o wypadkach drogowych!
  Ale może wypadki drogowe to nie to samo co terroryzm.
  Zajmijmy się więc napadami z bronią wykonanymi przez „naszych” „tutejszych” bandytów. to chyba bliższe aktom terroru.
  W roku 2014 w Polsce napadów z bronią było 763! Kto ich dokonał? No przecież nie imigranci, tylko „nasi” Polacy, katolicy, chodzący zapewne do kościoła (podobno 95% naszego społeczeństwa chodzi), dający (zapewne) na tacę.
  W tym samym czasie zagraniczni terroryści dokonali „0” ZERO aktów terroru.

  Reasumując:
  Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że zmanipulowano Was do tego stopnia, że szukacie wroga wszędzie wokół a tymczasem prawdziwe zagrożenia przechodzą Wam pod nosem.

  Krzysztof z Gdańska
  Odpowiedz

  1. „To może idźmy dalej. Zawsze może paść argument, że przecież u nas dopiero się zacznie wysadzanie pomników „prezydenta 1000 lecia” bo „na zachodzie” wysadzają pomniki co dzień!”
   Na szczęście tych pomników mamy niewiele. Będzie więcej – będzie co wysadzać.

  2. jsg
   Myślisz że będzie więcej ? Pewnie tak , przecież zawsze tak się dzieje , że małym ludziom stawia się duże pomniki …ale jeżeli będziesz miał zamiar coś wysadzić , to z racji doświadczenia mogę ci pomóc .

  3. Panie Krzysztofie !!! Po prostu mamy w Polsce za dużo różnych tam „służb specjalnych”. Każda „służba” nawija – jaka to ona jest niezbędna i niezastąpiona – inaczej przestała by istnieć. To jest mniej więcej zrozumiałe, ale jest nie do pojęcia – po jaka cholerę tyle tych służb namotano. Za czasów PRL-a była „bezpieka” i ta ogarniała całość „problema”. Ilość nie przechodzi w „jakość”.

 3. Jak można było , zrobić kogoś takiego jak Biernacki , koordynatorem ,,służb specjalnych ”przecież on jest już agentem Watykanu i działa w ich interesie. Nie od dziś wiadomo , że polskie służby mają swoją politykę i to oni kręcą ,,lody ” z tymi z kim chcą . Właśnie TV podała , że największy polski złodziej Jan Kulczyk ,, zmarł ”. Przecież bez zgody ,,służb ” Kulczyk by w Polsce nie istniał , a odkupywał od Bieleckiego i Lewandowskiego , to co oni sprywatyzowali , ostatnio CIECH …Cóż , jak strażacy nie mają co robić , to podpalają lasy …służby też sobie zawsze coś znajdą . Ostatnio Sikorskiemu nie podobał się Pałac Kultury , możliwe , że tych 200 Czeczenów którzy są pod kontrolą , mieli go wysadzić …Ale jakoś do tej pory ci co podpalili most łazienkowski nie chcą się przyznać , chociaż odkryto tam tajemnicze światłowody ….mówi się , że od czasów ,,okrągłego stołu ” polską spokojnie rządził sobie Kiszczak , chociaż ostatnio zramolał i pewnie został zastąpiony młodszym modelem który przy pomocy odmłodzonych służb SB jakoś sobie radzi .

  1. Andrea Calabrone !!! Ani mnie ziębi – ani grzeje pa Biernacki – jako koordynator służb specjalnych. Ani mnie ziębi, ani grzeje Jan Kulczyk. który właśnie kopnął w kalendarz. Ale zainteresowałem się Twoim stwierdzeniem Jan Kulczyk był największym polskim złodziejem. Może byś tak podał jakieś szczegóły – albo kłapiesz ozorem. Najpierw przeczytaj biografię J.Kulczyka w Wikipedii nim cokolwiek napiszesz.

 4. Z tego, co mi wiadomo to największym złodziejem w Polsce jest pedofilski kościół katolicki.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s