Niech żyje nam towarzysz Duda co usta ma słodkie i obiecał cuda.

duda-150808-1100550

Dość śmiesznie zaczyna Duda tę swoją prezydenturę, co w gruncie rzeczy dobrze rokuje na przyszłość. Może być to wyjątkowo zabawna prezydentura. A zaczyna swoje urzędowanie od totalnych pierdół i żenującego wręcz potrząsania szabelką. No, bo jak na poważnie traktować faceta, który na dzień dobry rozpoczyna wojnę z internautami?

icon-blackmotiv-200

I jest to wojna z zupełnie błahego powodu. Pewnie wiecie, że tenże nasz/wasz wyśniony i wymodlony duda-prezydent, zakazał jakiegokolwek manipulowania swoim wizerunkiem. Chodzi o zdjęcia na których występuje, świadomie lub przez przypadek.

duda-150721-1100550
teraz za zrobienie takiego napastliwego zdjęcia bez zgody i akceptacji odpowiedniego urzędu, autor pójdzie siedzieć. I nie ma co liczyć na zawiasy.

Nie mogą one być poddawane żadnej obróbce, nie mogą być kadrowane dowolnie w oderwaniu od kontekstu wydarzenia, nie mogą być użyte w celach ośmieszenia pana prezydenta, także nie mogą przedstawiać go w niekorzystnym świetle.

Zakazane jest publikowanie wizerunku prezydenta w prywatnych sytuacjach bez jego zgody, przeto drżyjcie jebani paparazzi, służba więzienna już szykuje dla was odpowiednio małe i niewygodne cele. Podtapianie, rażenie prądem w jajca i szczucie psami, będziecie mieli w gratisie, bez żadnych dodatkowych opłat. Odechce wam się fotografowania.

Ścigani będą też autorzy tak zwanych memów, bowiem urągają one – te memy znaczy się – powadze urzędu prezydenckiego, są z reguły obraźliwe i prowokacyjne złośliwe, co stanowi obrazę majestatu duda-prezydenta i będzie przeto karane z całą surowością.

Dla porządku przypomnę, że coś podobnego, acz dużo mniej idiotycznie restrykcyjnego, próbowali swego czasu wprowadzić przydupasy Komorowskiego, ale szybko się poddali bo po pierwsze nie da się walczyć z wiatrakami, a po drugie sa pewne granice śmieszności których nie może przekraczać nawet z założenia śmieszny prezydent.

No to co teraz będzie?

Czy Internet drży już ze strachu?

Czy ze wszystkich możliwych stron, podstron i serwisów, znikają w tempie ekspresowym wszystkie niewłaściwe duda-fotki?

Czy błyskawicznie żywot kończą chamskie, antypolskie, obrazoburcze i z założenia obraźliwe memy?

Na wszelki wypadek kilka ocaliłem i zamieszczam tutaj ku pamięci, bo za chwilę będą zakazaną historią. Napatrzcie się póki jeszcze można. I powtarzam do znudzenia: 8 milionów nawiedzonych wybrało prezydenta, a 22 miliony musi się teraz z tym męczyć.