Kosmiczni idioci na wojnie z Gwiezdnymi wojnami

Niewinny, szczerze mówiąc, film „Gwiezdne wojny“ jest winny całkiem niezłego zamieszania. Przede wszystkim za sprawą jakiegoś do tej pory zupełnie nonejmowego posła PO, ale nie tylko. Po kolei jednak.

icon-blackmotiv-200

Wszystko zaczęło się parę dni temu, kiedy to ów kompletnie nieznany poseł Henryk Siedlaczek, złożył kompletnie bez sensu poselską interpelację w sprawie rzeczonego filmu. Zapytał ministra kultury, dlaczego to polscy widzowie mają obejrzeć nową cześć „Gwiezdnych wojen“ 25 grudnia, czyli przeszło tydzień po oficjalnej premierze przewidzianej na 16 grudnia. Argumenty posła były zaiste powalające, bowiem dowodził, że 25 grudnia to przecież święta bożego nawiedzenia i „kto wtedy chodzi do kina“?

No, ja między innymi chodzę panie pośle, jeśli tylko jest na co.

siedlaczek-150819-400
…poseł Siedliczak jest leniwym głupkiem, bo nawet nie sprawdził, że decyzję o przesunięciu premiery już podjęto, i to zanim on zainteresował się sprawą

Oczywiście poseł Siedliczak jest leniwym głupkiem, bo nawet nie sprawdził, że decyzję o przesunięciu premiery już podjęto, i to zanim on zainteresował się sprawą. Wyszedł wiec na niekumatego wała, co akurat w przypadku polskich posłów nie jest ani niczym zaskakującym, ani szczególnie dziwnym. Tak, przeciętny polski poseł, z prawa, z lewa i z centrum, to wał, przymuł i przygłup, a kto tego nie dostrzega, to też ma coś nie pokolei.

Ale w sumie cała ta historia to drobiazg, bowiem ma ona również swoje drugie, mniej znane dno, które drobiazgiem już nie jest a fragmentem większej i niepokojącej całości.

No, bo zastanówcie się, skąd to nagłe przesunięcie terminu premiery z pierwotnego terminu 25 na 18 grudnia?

Ano dlatego, że inna grupa posłów, tych od walki z ateizacją, sektami i wrogami narodu, wspierana przez inicjatywne grupy społeczne nakręcane przez biskupów, już wcześniej zauważyła fatalny termin premiery fatalnego w istocie filmu.

Wystosowała więc pisma do wszystkich świętych, w tym do ministerstwa kultury i dystrybutora, a także właścicieli kin grożąc bojkotem i blokadami), że mają natychmiast i bez szemrania zrezygnować z premiery „takiego“ filmu w dniach tak ważnych dla każdego prawdziwego Polaka.

Czytamy:

„…zwracamy się przeto do Pani Minister, aby swoimi działaniami spowodowała odwołanie terminu premiery tego wyjątkowo obrzydliwego filmu w dzień święty dla każdego Polaka. Organizowanie uroczystej premiery filmu „Gwiezdne wojny“ w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, jest brutalnym atakiem na uczucia religijne wszystkich osób wierzących i próbą deprecjacji wielkiego święta przez zakłócenie go pokazem nieobyczajnego filmu“.

Dalej jest o tym dlaczego ów film jest „nieobyczajny“. Godzi bowiem nie tylko w uczucia religijne ale i poczucie smaku przeciętnego obywatela i katolika, bowiem „promuje tematykę z pogranicza czarnej magii oraz igra w nieodpowiedzialny sposób wizerunkiem niejakiego Jedi, kreowanego jako wcielenie boga nowej generacji“.   

Łatwo wywnioskować jaki wpływ może mieć ten film na coraz bardziej zagubione młode pokolenie Polaków.

Autorzy inicjatywy sugerują więc, że film w ogóle nie powinien być dopuszczony do dystrybucji w Polsce, z powodu wspomnianych wyżej nieobyczajnych i w istocie rzeczy bluźnierczych treści.

Inicjatorzy zaznaczają, że będą próbowali dotrzeć do pana prezydenta, by – jeśli inne zabiegi nie dadzą spodziewanego rezultatu – swoim autorytetem doprowadził on do wycofania filmu z dystrybucji. Wiecie więc już skąd ta nagła, nowa data premiery „Gwiezdnych wojen“.

No, a poseł Siedliczak myślał, że jest oryginalny!

[wszystkie informacje zawarte na tej stronie mogą zawierać elementy zmyślone i nie do końca prawdziwe, albo w ogóle nieprawdziwe. Zalecana jest przeto ostrożność i czytanie ze zrozumieniem. Jeśli ten wpis ci się podobał, możesz lajknąć fanpejdż strony na Fejsbuku]

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

5 thoughts on “Kosmiczni idioci na wojnie z Gwiezdnymi wojnami

  1. Duda już się modli na Grabarce , w intencji aby wszystkie kopie ,,Gwiezdnych Wojen ” zostały zniszczone … Bo nie może być tak , że bóg młodzieży ,,Jedi ” stał się ważniejszy od boga Dudy …zapowiedział też , że dla wzmocnienia modłów , zwyczajem agentów Opus Dei , cały dzień będzie się biczował po dupie …

  2. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. Uprzejmie donaszam, że z winy Szanownego Pana Redaktora – zapaskudziłem sobie klawiaturę. I to bezcennym przy tych temperaturach – piwem marki „Leszek”. Mam nadzieję, że Szanowny Pan Redaktor wyściubi z kasy redakcyjnej jakieś skromne środki na zakup nowej klawiatury. Piwsko „wlajzło” do środka i teraz klawisze się przyjklejają, co znacznie utrudnia użytkowanie. No bo kto to widział, aby na poważnym blogu pisać takie śmiesznoty. Oooo…..Jedi, w jakim kraju mi przyszło żyć.
    Wszystkiemu winne te upały – mózgowie przegrzewa się posłom i poślicom i mamy rezultat. Nawet kurna królowa rzek polskich wzięła i wyschła. Ma to i swoje dobre strony – na dnie Wisły ujawniono bogate zasoby złomu wszelakiego, opon automobilowych i butelek po piwie. Jak się to skrzętnie wyzbiera, będą fundusze na III linię metra. A co do filmu – na miejscu panaprezydenta mocno bym się zastanowił. Można by utajnić i powycinać zdjęcia z najnowszymi kosmicznymi pojazdami, a po tym cichaczem opchnąć Putinowi – jako tajne dokumenty narodowej floty powietrznej.. Była by wrzawa i zabawa.

  3. Czy już w naszym sejmie nie ma nic do roboty?
    Zamiast się poważnie modlić o deszcz, to oni się pierdołami zajmują.

    1. Y.M. – dyć modlą się i to jeszcze jak. Problem w tym, że jedni „w intencji” dają więcej od drugich, co powoduje, że tam u góry powstał niezły bajzel. Bo jednym zsyłają trąby i cyklony a innym ledwo pokropi, albo zgoła nic – jeżeli nie dokonano przelewu w intencji. Całkiem niedawno był wywiad z jedna taką, co się modliła. Była oburzona – bo cała wieś się modliła, ale żeby aż tak chlusnęło i dachy zerwało !!! Co to – to nie !!!!

  4. Przypatrzcie się uważnie obliczu (gębie) pana Siedlaczka. Co za „uduchowniona” twarz – a ta rozkudłana fryzura – jak by u jakiegoś kompozytora idei.Ewidentnie nawiedzony !!!! No i kto to glosował na takiego cepa ????? Sam się q…rwa nie wybrał !!!!!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s