Fajnie być singlem? Zaraz wam się odechce!

Jeśli jesteś samotną kobietą i planujesz dziecko z in vitro, to właśnie straciłaś na to szansę. Nowa ustawa regulująca procedurę sztucznego zapłodnienia, która zacznie obowiązywać  od listopada, wyklucza takie rozwiązanie. Kliniki już informują o tym pacjentki, a jeden z przypadków opisała dzisiejsza Wyborcza.

icon-blackmotiv-200

Rzecz w tym, że ustawodawca pracujący jak wiecie pod stałą presją kościoła katolickiego, oraz nakręcanych przez kościół lobbystów założył, że każde dziecko z in vitro musi mieć mamę i tatę. Czyli singielka marząca o macierzyństwie nie będzie mogła wykorzystać zamrożonych komórek jajowych i zarodków, o ile nie będzie miała partnera gotowego wziąć na siebie obowiązek bycia ojcem.

Oczywiście – przynajmniej na razie – pacjentka w tej sytuacji będzie mogła  zarodki odebrać i przenieść się za granicę, gdzie nie ma podobnych i tak restrykcyjnych jak w Polsce rozwiązań.  Ale przypomina to nieco wchodzenie do mieszkania przez okno,  mimo iż są drzwi. Poza tym nie każdą pacjentkę będzie na to stać.

Zakładam jednak, że PiS  moralnie wspierany przez Komitet Centralny i Biuro Polityczne w jednym ze Skweru Wyszyńskiego, ten dylemat wkrótce rozwiąże. Zakaz wywożenia zarodków za granicę by tam poddać się grzesznemu procederowi, to kwestia czasu. Odpowiednią regulację prawną bez najmniejszego ociągania podpisze zaś pan prezydent, uzbrojony w precyzyjne instrukcje z Nowogrodzkiej.

Nasz zaprzyjaźniony informator z owej Nowogrodzkiej twierdzi, że sprawa jest już przesądzona, a biskup Hoser, stały rezydent w siedzibie PiS (ma tam ponoć nawet własny pokój), pomysł osobiście pilotuje i aprobuje. Czekają tylko na przejęcie władzy i ową zakładaną większość, bo wtedy ta i parę innych inicjatyw  przejdzie bez najmniejszych kłopotów, ani nawet bez szemrania.

Co do tych innych pomysłów zaś…

Jak mówi informator, biskupi naciskają też i to od dłuższego czasu,  aby w ogóle rozwiązać problem owych singli. Kłują bowiem oni w oczy swym nihilizmem, stanowią zły wzór i lansują niepożądane postawy,  a tym samym demoralizują społeczeństwo.

Luźne na razie plany zakładają, że osoby z wyboru samotne i z założenia z hedonistycznym stosunkiem do życia,  będą obciążane odpowiednimi podatkami (zakładana skala to 40%), oraz w sposób zorganizowany i celowy będzie się im utrudniać życie na wszelkie sposoby (zero szans na kredyty, utrudnienia przy wyrabianiu paszportów, odmowy wydawania niektórych zaświadczeń itd.).

Ma to być więc ściśle zaplanowana polityka restrykcji, zmuszająca de facto do szybkiego znalezienia męża/żony, czyli założenia normalnej i konstytucyjnie usankcjonowanej rodziny.

Nie ma mowy o niekonstytucjonalności  takich rozwiązań, bo – jak zaznacza nasz informator – nie po to PiS będzie miał większość  i swojego prezydenta, żeby być zakładnikiem konstytucji, która nie spełnia oczekiwań.

Drogie single, sami widzicie, że to in vitro to pryszcz w porównani z tym co się szykuje. Cieszcie się, wreszcie będziecie w centrum uwagi.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

14 thoughts on “Fajnie być singlem? Zaraz wam się odechce!

 1. Czego te pojeby jeszcze nie wymyślą…
  Lenin gdy zmartwychwstał i rozejrzał się wokół powiedział: towarzysze, to się kurwa nie udało, zaczynamy od nowa!

 2. Wszystko co jest związane z kościołem i PiS-em , zupełnie mnie nie obchodzi i mam to w dupie . Jestem za in vitro , ale nie jestem za tym aby zapładniać tą metodą samotne matki i to jeszcze w podeszłym wieku . Mamy już w Polsce taką serialową prawie aktorkę , która właśnie sobie zafundowała bliźniaki w wieku 60 lat …! i to jako singielka , mająca jeszcze na utrzymaniu zniedołężniałą matkę . Co ona tym biednym dzieciom zgotowała za los ? Dzieci w wieku 10 lat będą musiały wyprowadzać zniedołężniałą matkę na spacer …Czytałem też o adoptowanych chłopczykach przez niby-rodzinę składającą się z dwóch pedałów …chłopczyk użytkowany przez tatusiów na zmianę … świat jest okrutny , ludzie są gorsi od zwierząt …ale tak być nie musi !

  1. Andrea Calabrone !!! Mam w tej sprawie prawie identyczne poglądy – zwłaszcza zaś w tym aby jednak ustawowo ograniczyć dostępność metody in vitro – ze względu na wiek. Nie od dzisiaj wiadomo, że wraz z upływem biologicznych lat życia, następują nieodwracalne zmiany w genach – tak kobiet jak i mężczyzn. Taka jest nasza biologia i „matka natura” wie co robi, pozbawiając „kobiety w leciech” zdolności do zapłodnienia. Zapobiega to w sposób naturalny narodzinom dzieci z wadami genetycznymi. Jak się wydaje – wiek 40 lat u kobiety powinien stanowić górną granice wieku na to aby rodzić – później zaczynają się anomalie. Do tego nie potrzeba nam żadnej „woli Kościoła” i zdewociałych notabli partyjnych. Wystarczy tzw. zdrowy rozsądek. Zamiast targać się po szczekach – zastanowił bym się całkiem poważnie, czy nie przywrócić w Polsce – przynajmniej na jakiś czas, tzw.podatku „bykowego”. W moich archiwach – mam tam gdzieś jeszcze książkę Białobrzeskiego zawierająca tabele podatkowe – także te z „bykowym”, bo przecież po wojnie „odrabialiśmy” straty biologiczne narodu z okresu wojny – podatkiem bykowym. I to funkcjonowało dość dobrze, tak, że nie ma co się „chichrać” na ten temat.

  2. Jestem zaskoczony homofobią „Andrea Calabrone”, który nie dość że obraża LGBT utożsamiając homoseksualizm z pedofilią to jeszcze bezmyślnie powtarza propagandowe bzdety za durnymi prokościelnymi mediami.
   Od dziś jest on dla mnie intelektualnym zerem czyli wyrośniętą „zygotą”.

  3. Andrea… trochę przesadziłeś i uogólniasz!
   Wiele takich przypadków występuje w rodzinach niby normalnych, z tymi.. wiesz… błogosławieństwami watykańskimi! Nie widzę zagrożenia – ze strony gejów, czy lesbijek – chcących adoptować dziecko! A przynajmniej – nie widzę – większego- niż zagrożenie pośród ” normalnych” rodzin! Po prostu trzeba takie rodziny kontrolować, z nastawieniem na sprawdzenie : jak się mają adoptowane dzieci! Preferencje seksualne rodziców – nie powinny być brane pod uwagę… tak długo – póki nie zagrażają adoptowanym dzieciom.
   Chyba nie uważasz, że takie dzieci miałyby lepiej u ” siostry Bernardetty „, która nie miała zahamowań, żeby dzieci ” udostępniać ” – swoim kolesiom, w koloratkach?
   A kołtuńskie, katolskie państwo – dobrowolnie zrezygnowało z kontroli nad bytem tych pokrzywdzonych dzieciaków. To jest przerażające – NIE pary jednopłciowe, chcące zaadoptować dziecko. Powierzenie skrzywdzonych dzieciaków rozpustnym babom w skomplikowanych czapeczkach – to jest prawdziwy problem! I wstyd dla państwa! I powód do skierowania sprawy do międzynarodowych trybunałów!
   Zgadzam się z Charlie i zastrzegam od razu/ żeby uniknąć niepotrzebnego ataku/: jestem hetero:)
   Stanisław

  4. Także jestem hetero i także zgadzam się ze Stanisławem.
   Kościół wpoił swoim wiernym, że homoseksualizm jest równoznaczny z pedofilią, a to nie jest prawdą.
   To kler nauczył swoich parafian nienawiści do kobiet, do LGBT, do Zydów, do dzieci i do zwierząt.
   Wszyscy wiedzą, że wśród kleru jest dużo kryptogejów i śmieszne jest, że sutannowi swoją postawą potępiającą LGBT chcą ukryć prawdę o sobie.
   Stosowanie przez kler takich metod jak nienawiść i obłuda są oznaką frustracji i formą odreagowania na konieczność ciągłego ukrywania prawdy o sobie.
   Pedofilia to zupełnie odrębny problem.

  5. Hetero nie podkreśla swojej osobowości bo nie potrzebuje . Tylko ci co mają wątpliwości starają się o retusz …Kaczyński też wspominał że lubi oglądać ładne zakonnice , jak klęczą … Ale w rejestrze SB , figuruje jako ,,Balbina „”

 3. Jeśli inicjatywa legislacyjna PiSepiskopatu będzie niezgodna z przepisami UE, to nawet zmajstrowana Konstytuta nie ochroni przed wyrokami Trybunału Europejskiego.

  1. jeden problem, w UE dopuszczalna jest odwrotna dyskryminacja – czyli obywatel kraju X nie może poskarżyc się do Trybunału na ten kraj (no chyba że prawa podstawowe, ale karty praw podstawowych nie podpisalismy…)

 4. Oto co nasz czeka, gdy nastąpi zmiana konstytucji w/g pisu i kościelnych:

  Z przerażeniem słuchałem rozmowy Marka Borowskiego z Elizą Michalik.
  Mówiono o ” nowej ” konstytucji, która zapewne stanie się obowiązującą – jeśli kleszy pis – przejmie Polskę, we władanie! I uzyska większość parlamentarną – w celu wprowadzenia zmian.
  Będzie to, i to nie jest mój ateistyczny pogląd – konstytucja typowego państwa wyznaniowego, państwa rządzonego przez Watykan i watykański kler!
  Preambuła już nie uwzględni ” dobra wspólnego „, poglądów obywateli, których ” wartości ” płyną z innego, niż katolickie żródła…
  ” Bóg ” katolicki będzie depozytariuszem wszystkich praw, a słowo Watykanu – ma być jedynie obowiązującym, jako: nieomylnej, bo – boskiej – TUBY!
  Czyli, nieistniejące ” prawa boskie ” staną się obowiązujące wszystkich, a prawa świeckie – nie mogą być – w konflikcie – z rozkazami grubasów z Watykanu! Koniec, kropka!
  Mamy ostatnią szansę, żeby do tego nie dopuścić, bo zmiana konstytucji, na kościelną – pogrąży nas na dziesięciolecia, w czarnej dupie ! Bez możliwości opuszczenia tego miejsca!
  Czy jesteśmy tak otumanieni baśniami i durnymi pierdołami, że oddamy Polskę czarnym?
  Stanisław

 5. Tak na marginesie – wszyscy w okresie różnych kampanii wyborczych dostają jakiejś „głupawki” i zbiorowego amoku. Nagle wszyscy wszystko wiedzą, zrobili by to lepiej i szybciej, gdyby ich tylko dopuścić do koryta. Miejmy trochę dystansu wobec tych „proroków”, zapytajmy ich – co ONI zrobili dobrego dla Polski a nie słuchajmy, co Polska musi im dać. Ci kuglarze polityczni walczą przede wszystkim o to aby SOBIE zrobić dobrze i w „dudzie” maja resztę…ups….i w du.pie maja resztę.Jak słyszę, że panduda każdemu zrobi dobrze, to śmiech mnie ogarnia – jeszcze bowiem taki się nie narodził, co by wszystkim wygodził. Nawet jak by chodził po wodzie i jedna rybą nakarmił rzesze. Więcej dystansu a i na wybory powinni chodzić wszyscy uprawnieni a nie tylko połowa. Za to wszyscy drą gęby – jak by to ONI nam wygodzili.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s