Krótki list do Pawła Kukiza

Incydent w Telewizji Republika z Pana udziałem Panie Pawle, budzi u mnie jednak pewien rodzaj niesmaku. Pozwolę sobie przeto na zwrócenie Pana uwagi na kilka drobnych, acz w moim przekonaniu istotnych szczegółów.

Nie można Panie Pawle tak bezkarnie używać epitetu „kurwa“ w stosunku do dziennikarki owej telewizji pani Górskiej-Hejke. To zbyt daleko idące uproszczenie (łamiące przy okazji pamięć o poległym prezesie Januszu K.), rażące brakiem precyzji. Bo kurwa proszę Pana, niezależnie od tego jak wulgarnie to brzmi, to jednak zawód i tylko zawód, zaś w przypadku pani Hejke to również, a może przede wszystkim, misja żeby nie powiedzieć powołanie.

Ale ustalmy może, że nie będziemy w tym momencie szukali bardziej odpowiedniego i precyzyjnego słowa, zostając na potrzeby tego listu przy ogólnym i szerokim pojęciu „kurwa“.

Poza tym – i to jest drugie moje zastrzeżenie – Panie Pawle drogi, użycie zwrotu „Ty PiS-owska kurwo”, tylko w stosunku do pani Hejke, jak najbardziej prawdziwe swoją drogą, rani jednak uczucia poważnej grupy innych tamtejszych funkcjonariuszy i najemników, którzy z równie wielkim zaangażowaniem reprezentują interesy wymienionej przez pana partii. Chodzi o to po prostu, że oni również kurwią się na potęgę (czasami nie mniej niż pani Kasia), a jakoś nie dostąpili zaszczytu nazwania po imieniu, czyli nie doczekali się budzącego szacunek miana „pisowskich kurew“. Zwłaszcza, że tytuły te rozdaje nie byle kto, tylko kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej.

Zwracam na to pana uwagę. I proszę, aby przy następnej okazji, byleby szybko bo naród zapomni zajęty innymi kurwami, naprawił pan ten błąd i wyróżnił tym epitetem brzmiącym tu niczym komplement, wszystkich innych, zaangażowanych w walkę o prawo i sprawiedliwość dziennikarzy, redaktorów, asystentów redaktorów, zjawiskowo uczciwej i mówiącej tylko prawdę Telewizji Republika.

Proszę też zapamietać, że w ostatecznym rachunku i tak wszystkie kurwy są nasze. Życzę przeto powodzenia na froncie walki z prostytucją. Aha, i gdyby była okazja… zresztą, co ja będę Pana do kurew namawiał. Uniżony fan i sługa RVLSTN.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

4 thoughts on “Krótki list do Pawła Kukiza

 1. Tak się kończy krótki sen Kukiza o polityce. Czyżby pomyślał, że politykowanie różni się czymś od śpiewania? „Ja wam wszystko wyśpiewam” – zwykł mawiać młody socjalistyczny gwiazdor przedstawień ideologicznych w Misiu.
  PS.
  Kto myślący idzie do Telewizji Republika udzielać wywiadu? Z chamstwem i głupotą się nie dyskutuje. Chamstwo i głupota ściągną zawsze do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem. No ale Kukiz Paweł od samego początku myśleniem nie grzeszy, więc swój do swego lgnie. Co więcej, by postawić na swoim, Kukiz Paweł gotów samego siebie skopać, by dowalić Platformie i wepchnąć nas w łapy PiSepiskopatu. W zamierzchłych czasach, kiedy byłem podatny na emocjonalne wzmożenie, ktoś mądry poradził, żebym w takich chwilach stawał twarzą do ściany i cierpliwie czekał, aż mi przejdzie. To samo zaleciłbym Kukizowi – aż do wyborów. Niech zejdzie ze szkła i sitka,i wstydu nam oszczędzi.

 2. Kukizowi poświęcam ten ” cztero-słów ” :

  Przyleciało, zaszumiało.
  Pierdolnęło, odleciało:)

  I to by było na tyle…
  Stanisław

 3. Oglądałem końcówkę tej jednostronnej dyskusji , w której ,,PiS-owska kurwa ” była tak złośliwa i jednostronna , że ja na miejscu Kukiza bym wstał i jej przy..bał , a on tylko grzecznie obrzucił ją kurwami . Ona na siłę chciała zrobić z niego idiotę …nie lubię Kukiza za całokształt , ale na wizji takich prowokacyjnych rozmów nie powinno się prowadzić . Tylko że w całym tym zdarzeniu i TV Republika i ,,kurwa PiS-owska , oraz Kukiz …to jedna wielka tandeta nie warta dyskusji …

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s