Jak nowa konstytucja za ryj obywatela chwyci

W weekendowym magazynie Gazety Wyborczej jest tekst na który chciałbym zwrócić waszą uwagę. To tekst profesora Sadurskiego opisujący wizje konstytucji wedle wyobrażeń miłościwie nam pewnie w przyszłości panującego PiS. To gotowy projekt, czekający w zasadzie na podanie pod parlamentarne głosowanie, jeśli tylko Kaczyńskie będą miały większość, w co z uporem wierzą.

Tekst Sadurskiego jest tyleż interesujący co i przerażający, bowiem uprzytomnia nam maluczkim i zajętym swoimi przyziemnymi sprawami, jakie to w istocie państwo szykują nam kaczyści. W projekcie paluszki swe maczał również Duda, będąc jeszcze prawnikiem tego niewydarka Lesia, bo projekt rodził się latami, tak jak i od lat kilku PiS niezmiennie tokuje o potrzebie zmiany konstytucji.

Zamiast w szczegółach opisywać analizę Sadurskiego, odsłyłam do oryginału, bo tam kawa na ławę, wszystko po kolei jest czytelnie wyłożone.

orzeł-150831-600
za projektem nowej konstytucji idzie projekt nowego, bardziej godnego godła

W dwóch zdaniach podsumowując… Otóż partia prezydenta Andrzeja Dudy, przygotowuje nam konstytucyjną ofertę szytą na swoją miarę, dla obywateli ze swojej bajki i swoich wyobrażeń. Bardzo dużo dla Kościoła i religii, zdecydowanie mniej dla nas, czyli poważne okrojenie praw i wolności obywatelskich, ubezwłasnowolnienie instytucji służących ochronie obywateli.

Innymi słowy państwo to My, oraz „Naród Polski“ to też My, czyli PiS, wy zaś to tylko kłopotliwy i krnąbrny dodatek do tego Państwa. Im mocniej chwyci się was za ryj, tym lepiej dla Państwa.

Podpisuję się przeto ręką prawą i lewą, a także jeśli trzeba nogami, pod końcowym wnioskiem szacownego profesora Sadurskiego:

„Jeśli więc jakimś nieszczęsnym obrotem losu PiS uda się nie tylko wygrać wybory do Sejmu, ale także, odpukać, sklecić koalicję konstytucyjną – nie będziemy mogli powiedzieć, że o tym nie wiedzieliśmy“.

Jeszcze jest czas, żeby się nad tym zastanowić i przemyśleć swe zachowania nad urną. A ja wkrótce napiszę, dlaczego prawdopodobnie zagłosuję jednak na lewicę i pod jakimi warunkami.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

7 thoughts on “Jak nowa konstytucja za ryj obywatela chwyci

 1. Charlie Chebdo też mnie namawia na głosowanie za lewicą. Nie wiem tylko czy Leszek Miller, Sęp Blatter polskiej lewicy (to Kamila pięknie go nazwała), nie wywinie na starość numeru i nie uszyje konstytucji pod Watykan. Co mnie już po prostu nie zaskoczy.

  Wiem jedno. Jeśli PiS dorwie się do władzy i nie daj Boże złapie większość konstytucyjną, to mamy jak w banku kolejnych kilka milionów emigrantów, którzy będą budować potęgę zachodniej i południowej Europy. Oni być może wrócą – jako emeryci, ale to być może raczej na urlop, nie na stałe, by utwierdzić się w słuszności dokonanego wyboru.

  Polska to piękny kraj z jeszcze cudowną przyrodą. Dlatego nie potrafię zrozumieć, dlaczego w tym pięknym kraju większość narodu jest taka brzydka i odstręczająca? Piłsudski tego też nie rozumiał.

  1. Wizualnie to naród nie jest brzydki , a odstręczające to są tylko posłanki PiS-u , tylko Polacy są niedouczeni , bo zamiast skończyć jakieś mądre przydatne studia , to kończą niepotrzebne nikomu licencjaty i to przeważnie na uczelniach katolickich .

 2. Kaczyński chociażby się i zesrał z natężenia , to nigdy nie wygra wyborów parlamentarnych , bo owszem polak jest głupi , ale nie na tyle żeby sobie pętli na szyję sam założył . Zagłosuje na niego tylko ciemnota kościelna i ubezwłasnowolniony umysłowo moher stary . Ja też się zastanawiam nad oddaniem głosu na ,,lewiznę ” ale odrzuca mnie obecność starych cwaniaków takich jak Miller , Czarzasty i inni …a w gruncie rzeczy to również mogę powiedzieć …mam to w dupie , mnie to nie dotyczy …mogę żyć swoim własnym życiem i stosować się do swoich praw , które uważam za najlepsze …

 3. Z projektem pisonstytucji rozprawił się już 18 sierpnia Marek Borowski.
  Na łamach Wyborczej zresztą (przedruk Angora nr.35 30.08.2015).
  Przyznam, że zapisy w tym projekcie nawet jak na jebniętego kaczora z przyległościami to maximum perwersum extremal hardckore.

 4. @Andrea – owszem możliwe jest, że PIS wygra wybory. Nie tylko mohery głosują na sektę Kaczyńskiego – to cała rzesza ludzi młodych zmanipulowanych przez „niepokorne” czasopisma, wpuszczone w kanał nienawiści do Tuska i PO. Stabilizacja i powolny wzrost jest dla młodziaków zbyt nudny. Oni chcą zmian. Radykalnych zmian. No i będą je mieli.
  @Mruk – z oceną Millera trafiłeś w dziesiątkę. Starzec jest nieprzewidywalny. A emigranci, (nie ci Chicago) zdążyli się już utwierdzić w słuszności wyboru. Polska to piękny kraj lecz ludzie w swej masie durni…

 5. Jak długo lewicę w Polsce ludzie będą złośliwie kojarzyć wyłącznie z Millerem, Kwaśniewskim lub Kaliszem tak długo antylewicowa propaganda kościoła i mediów będzie odnosić sukcesy.
  Zjednoczona Lewica przyjęła SLD do wspólnych działań wyłącznie dla pozyskania elektoratu, który zawsze głosował i będzie ich popierał w wyborach bez względu na to czy jest tam Miller czy go nie ma.
  Nie jestem związany z żadną z partii funkcjonujących na politycznej scenie w Polsce, ale każdy, kto aktywnie dąży do utworzenia z Polski państwa laickiego ma we mnie swojego sojusznika i dlatego popieram także Zjednoczoną Lewicę.

  ps.
  Radzę Państwu nie sugerować się sondażami podawanymi przez media ponieważ prawie wszystkie są prokościelne i proprawicowe (TVN, TVP i inne obłudnie nazywające siebie niezależnymi i obiektywnymi) i celowo zaniżają autentyczne poparcie dla Zjednoczonej Lewicy wyłącznie po to, żeby zmanipulowane i wprowadzone w błąd społeczeństwo zagłosowało na konserwatystów z PiS, PO, PSL, „korwinowców” i „kukizowców”.
  Proszę pamiętać, że w mediach i we wszystkich władzach od prezydenta do sołtysa aż roi się od opusdejowców, którzy pilnują interesów kościoła i kleru.
  Lewica oraz ateiści to ich najwięksi wrogowie.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s