Wizja świetlana, idea słuszna

Rzadko kiedy tykam blogerów, czyli – jak zwykli mówić patrioci i niby patrioci – staram się nie kalać własnego gniazda, acz czasem ulegam pokusom. Już kiedyś zdarzyło mi się pojechać po plastikowej gwieździe blogosfery, nijakim Kominku, dlaczego więc nie ulżyć sobie po raz kolejny?

Oto jedna z rozlicznych katolicko prawicowych szczujni naprowadziła mnie na tekst blogera kryjącego sie pod jakimś kojarzącym się z drobiem pseudonimem. Bloger od dawna, specjalizuje się w produkcji teksów gloryfikujących świetlaną przyszłość Polski i narodu, pod światłym dowództwem Kaczystów.

Przy okazji atakuje wszystkich wrogów, a wiec tych,  którzy nie podzielają jego fascynacji i  wątpią w szczerość owych wizji,  w ich sens i szanse powodzenia. Po  części jest więc podobny do mnie, tyle że w piłkę gra i kolegów miewa po drugiej stronie boiska, raczej tam gdzie kiedyś stało ZOMO.

Uwaga: pojęcie ZOMO jest tu umowne, bo i ile nazwa budzi wstręt a czasem wyrzuty sumienia, o tyle idea funkcjonowania formacji i jej zadania jak najbardziej u Kaczystów znajdują poklask: pałować tych, którzy są przeciwko nam i naszej wizji państwa (już wkrótce w realu).

Bloger przeto, jest przez PiS i Przyjaciół uwielbiany, bo nikt tak jak on nie potrafił zgnoić Komorowskiego,  bo pisze to co oni myślą i co czują, a co im (ze względu na specyficzne słownictwo) pisać nie wypada, przynajmniej na razie.

Fragment który mnie zainteresował pochodzi z w miarę świeżego wpisu, dotyczącego  – a jakże by inaczej – Tomasza Lisa, dziś i jutro pewnie jeszcze, wroga numer jeden Najjaśniejszej, no bo jak ktoś jest wrogiem Dudów (obu),  oraz Kaczystów, to automatycznie jest wrogiem Najjaśniejszej Rzeczpospolitej, tej z marzeń i wyobrażeń Prawdziwych Polaków.

Cytuję:

„Setny raz powtarzam, na starcie (czyli po przejęciu władzy przez PiS) w całości wykosić TVP i obstawiać samymi Prawdziwymi Polakami, to samo z radiem publicznym i paroma tytułami jak choćby „Rzepa”. Nie zamierzam się tłumaczyć skąd ten radykalny pomysł, tak po prostu trzeba zrobić i to jak najszybciej. Do tego jest szansa dogadania się z amerykańskim TVN, no i jeszcze jeden podstawowy manewr. Zero reklam z Orlenu i KGHM dla wszelkich szmatławców, „fundacji” i organizacji srających na Polskę, tak zagranicznych jak miejscowych. Lis to pryszcz, owszem nabrzmiały i wyjątkowo obrzydliwy, ale tylko pryszcz. Prawdziwa gangrena to ogólny stan państwa ściśle powiązany z medialną nomen omen norą“.

Wizja więc świetlana, idea słuszna.

Tekst w całości, a nie tylko w tym fragmencie, razi charakterystyczna dla owego blogera wiejską naiwnością, o takim zresztą natężeniu, że nawet chłopi się tego pewnie wstydzą. To już były poseł Soska, po ludzku głupi ale po chłopsku cwany,  byłby w stanie wypluć  z siebie coś lepszego, zwłaszcza gdyby był po kielichu albo może i dwóch.

W sumie jednak nie w tym problem jak bloger się nazywa i skąd pochodzi, tylko co pisze i pod czyje zamówienie.

Chodzi również o to, że ta wizja „głębokich reform” w imieniu i ku polepszenia marnego losu narodu, nie jest wizją tylko z blogerskich urojeń, ale obowiązującą za chwilę linią polityczną. I z tego trzeba zdać sobie sprawę, i trzeba żeby to do was dotarło.

Bloger ideologiczną linie przyszłej, chyba już V Rzeczpospolitej, wyłożył w prosty i czytelny sposób, łopatologicznie wręcz, bo w wersale to może się bawić Kaczyński, Szydło i Duda (ten plastikowy), zaś bloger już nie musi. Witajcie przeto w lepszych czasach.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

7 thoughts on “Wizja świetlana, idea słuszna

  1. Czyżbyś przegapił drogi Revelsteinie epokowe wydarzenie ? Otóż Franciszek ( papież, ale bez zatwierdzenia przez Terlika i Rydzyka ) uprościł procedury kościelnych rozwodów !!! Do tej pory z tych pokrętnych zasad żyło sobie wielu dobrych ludzi. A teraz spadną ceny za usługi. I jak tu żyć Ojcze Święty !? Podejrzewam,że już pracuje się nad aktem zgonu tego wroga KK.

  2. nie tyle przegapiłem ten temat, co raczej zupełnie mnie on nie kręci. Nie czuję go po prostu. Przynajmniej na razie.

  3. A ja się nie mogę nadziwić, że w XXI wieku jeszcze ktoś potrzebuje kościelnych rozwodów i kościółków w ogóle.

 1. Wszędzie jest pełno mend, które wiedzą jak ja mam żyć, chociaż sami mają przesrane po beret. Najdziwniejsze w tym wszystkim, że mimo swojej wiedzy o tym, jak mają żyć inni, nadal nie wiedzą, iż sami mają zasrane własne życie, które by warto w końcu odmienić. Cóż. Człowiek niezdolny do uśmiechu z samego siebie jest nauczycielem (pouczycielem) z dupy wziętym.
  PS.
  Vannelle, podzielam twój pogląd.

 2. Przypadek tego kurzego blogera jest zdumiewający. Kilka lat temu ludziska przekazywali sobie jego miażdżąco zjadliwą krytykę Kaczyńskich. Potem pan Piotruś albo uderzył się w główkę, albo śmiertelnie się obraził, że jaką tam nagrodę dostał Azreal a nie on (albo jedno i drugie) i zaczął pluć jadem w drugą stronę. Jad ma zapach gnojówki, ale Kaczyści są zachwyceni i nawet zapomnieli dawne występki mendowatego blogera

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s