Człowiek Roku i ludzie z wazeliny

Polska miała wielu wybitnych Polaków, ale z przykrością przyznaję, że tak wybitnego to jeszcze nie miała. Z jeszcze większą przykrością (choć i rozbawieniem) przyjmuje do wiadomości fakt, iż Jarosław Kaczyński został wybrany Człowiekiem Roku przez Radę Programową słynnego z pretensji do bycia czymś więcej niż jest Forum Ekonomicznego w Krynicy. Nie wiem czym Kaczyński zasłużył sobie na ten tytuł w tym konkursie piękności, choć w zasadzie to wiem, tylko po co to po raz kolejny opisywać? I tak w tekstach używam zbyt wiele wulgaryzmów, kolejne to byłby przesyt, choć obiecuję że i tak zaraz padną.

Na uhonorowanie Kaczyńskiego bardzo naciskał, szef Rady Zygmunt Berdychowski, który jak widać rzucił się do wylizywania dupy Kaczyńskiemu nim jeszcze ów ściągnął gacie.

To sygnał nie pierwszy zresztą, że całkiem spora już grupka smakoszy, ustawia się frontem do klienta, a w zasadzie za klientem, tęskno spozierając w jego dupsko, mimo że nie było jeszcze wyborów i klient ich jeszcze nie wygrał. A jak wygra, to dopiero będzie wyżerka!

Z kolei historię o tej niby „jednogłośności” doskonale już znacie (jest jednak zasadnicza różnica pomiędzy jednogłośnym dopisaniem na listę kandydatów, a jednogłośnym wyborem), ale tu też nie powinno być zaskoczeń, bo Karnowski, a w zasadzie Karnowscy, to specjaliści od manipulowania, opluwania i szczucia i prezes Kaczyński doskonale wie na kogo stawia, bo tylko oni mogą udowodnić, że czarne to niekoniecznie czarne, a białe to nie białe.

Poza tym zastanawiający jest fakt, i zasadne jest pytanie, dlaczego bliźniacy (przynajmniej niektórzy) to tak wyjątkowe mendy.

PiS na wieść o wyborze swojego czarnoksiężnika liderem rankingu najwybitniejszych Wolaków, zareagował jak zwykle entuzjastycznie, a ponieważ są mistrzami kamuflażu, trudno orzec czy entuzjazm był autentyczny, czy może jednak udawany.

Najbardziej radość okazywał Ryszard Czarnecki, niezmiennie lider w bezinteresownym i pełnym zaangażowania mizianiu Prezesa po jajeczkach. Ogłosił przeto, iż prawdziwa jest oto jego wcześniej postawiona teza, że trzech najwybitniejszych Polaków w historii, to w kolejności: Jarosław Kaczyński, Lech Kaczyński i Karol Wojtyła, wymiennie nazywany Janem Pawłem Drugim. Inni w tej stawce się nie liczą.

Tak na marginesie warto dodać, że ów Czarnecki uważa się, wszem to nawet głosi, za potomka słynnego hetmana Stefana Czarnieckiego, tylko za chuja nie potrafi wyjaśnić, jak to się stało, że z jego nazwiska wypadła owa magiczna literka „i“.

Warto o tym pamiętać, jak się pójdzie do urn, bo nie będziecie głosować na byle chuja jak się zwykło wydawać, tylko na potomka hetmańskiego, co pod rozwagę poddaję wszystkim ewentualnym patriotom lub kandydatom na patriotów.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

9 thoughts on “Człowiek Roku i ludzie z wazeliny

  1. chyba, że nowy rząd otworzy obóz resocjalizacji dla inaczej myślących czyli niepolaków patriotów

 1. Nie ma to jak stanąć po stronie zwycięzcy w najbliższych wyborach. A jeszcze ciekawszym od Rysia Henry Czarneckiego przykładem wazeliniarstwa jest miłośnik bycia wicepremierem, Janusz Piechociński, opowiadający dziennikarzom z przejęciem i szczęściem wypisanym na buźce, jak to sam Jarosław Kaczyński uścisnął mu dłoń. A nawet Piechociński nie musiał klękać (no chyba, że ten fragment historii pominął).
  I tak, będzie o czym pisać @paweliuspl, tyle że w zgodzie z chińskim przekleństwem: „obyś żył w ciekawych czasach”.

 2. Czyż można znaleźć lepszy przykład na działanie JOWów ? Wygrał, bo dostał aż 9 głosów na 29 głosujących.

 3. Mniej więcej od 1989 roku nie ufam już żadnym rankingom. To od czasu posiadania wiedzy o tym, ile kosztują określone miejsca w rankingach.

 4. Jak to nie wiesz, co predysponuje Kaczyńskiego do tej nagrody bycia Człowiekiem roku 2014 :D. Przecież SKOK-i i raje podatkowe jak nic dały mu tę olbrzymią przewagę nad innymi kandydatami. 🙂
  O czasach rosyjskich rozbiorów dawno pokoleniowo zapomnieliśmy, a tu patrzcie, dalej wazeliniarstwo kwitnie w najlepsze!

 5. ” Człowiek roku ” – mógłby się przynajmniej wysmarkać! Od kiedy mamusia odeszła, nie ma mu kto wstrętnego nochala obcierać! Błaszczak – do dzieła!!!
  Ten ” tytuł ” dla idioty, pozwala postawić tezę: Polski kretynizm połączony z wazeliniarstwem rośnie w siłę, a normalność zanika!
  Stanisław

 6. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!! Jak wyczytałem w Onecie (wywiad z Robertem Kwiatkowskim) – Pankaczyński przygotowuje się do zmiany Konstytucji i utworzenia funkcji Naczelnika Państwa. Chce być takim współczesnym Piłsudskim. Takiemu to i po śmierci miejsce na Wawelu przysługuje. No i obydwaj bliźniacy leżeli by obok siebie – co ułatwiało by oddawanie hołdów i obniżyło koszty wycieczek szkolnych. Jeżeli Pankaczyński podąża śladami Marszałka – to i pewnie jakiś „zamach majowy” nam przyszykuje, no bo nie wypada – tak prosto z szafy zdążać do Belwederu. Pewnikiem dlatego tego nowego prezydenta osadzono w klitkach pałacu na Krakowskim Przedmieściu – Belweder ma być dla Naczelnika – jak nakazuje tradycja. Już tam sponsorzy zapewne jakiś Sulejówek też wyszykują panu Naczelnikowi. Tak sobie kombinuję, że zamach majowy zostanie zastąpiony zamachem kwietniowym – przy okazji jakiejś kolejnej miesięcznicy/ rocznicy (też zamachu smoleńskiego). Tak na „próbę” domalowałem na fotce wąsiska pana Marszałka – Panukaczyńskiemu, aby zobaczyć czy zostanie zachowana odpowiednia powaga sytuacji. Powiem Ci Jahu tak – na fotce „en face” – jeszcze jakoś to wychodzi, mimo, ze pan Jarosław ma małą bródkę, która całkowicie niknie pod wąsiskiem. Ale powagi stanu nie idzie zachować – kiedy owe wąsy domaluje się na fotce z profilu. U mnie w domu wszyscy ryczeli ze śmiechu. Możesz spróbować sam – rykowisko !!! Fotki zaraz potem zniszcz i spal – bo to po jesiennych wyborach mogą Ci załomotać do drzwi.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s