Fascynująca magia cyfr

Z tym zaufaniem to jest jakoś tak dziwnie i mało przekonywająco, bo przecież 35-procentowe zaufanie do prezydenta Dudy,  to marnie jest bardzo i chwalić się nie ma czym. Co prawda prawicowe media wynik ów starają się podkolorować  i nadać mu moc której nie ma, bo opatrują słowem „aż”, ale nie ulegajmy złudzeniom, dużo odpowiedniejsze było by tu słowo „tylko”.

Prezydent z marzeń i snów, wymodlony i wymiędlony, a procentów tyle co marny likier wiśniowy. A przecież gość o tej porze winien już mieć moc porządnej śliwowicy i te 70 procentów w ogóle z licznika nie powinno schodzić.  Tyle bowiem miał na starcie prezydentury Komorowski i w zasadzie każdy inny prezydent.

Więc koledzy prawacy, nie ma się czym chwalić i nie ma co się egzaltować tym pozornym liderowaniem. To raczej dowód na to, że Duduś daje dupska równo i początki ma najgorsze z możliwych. Ciszej przeto nad tą trumną.

A na dodatek jeszcze na plecach czuć oddech (mam nadzieję że chociaż nieświeży) owego eks prezydenta Komorowskiego. Jeno patrzeć jak Duda przez tego Komorka zostanie wydymany. I kto wtedy będzie miał największy ból dupy? Wbrew pozorom nie ów Duda, tylko wy  Prawdziwi Polacy.

Ale to nie koniec, bo inny dramat rozgrywa się tuż za miedzą.

Otóż wyobraźcie sobie, że na trzecim miejscu w tym rankingu zaufania jest pani premier Ewa Kopacz, dość wyraźnie wyprzedzając inną pani premier (choć wirtualną) Beatę Szydło. Tu prawicowe media nie piszą,  że Kopacz ma „aż” 27 procent, tylko kwitują to słowem „zaledwie”.

Dla równowagi,  wspomniana i przegrana Szydło ma oczywiście  „aż” 23 punkty. Na tej samej zasadzie prezes Kaczyński uzbierał „aż” 17 procencików, a szansonista Kukiz jakimś cudem uciułał „tylko” i „zaledwie” procentów 20.

Magia cyfr i liczb jest fascynująca. Zwłaszcza gdy za ich interpretację zabiera się prawica.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

One thought on “Fascynująca magia cyfr

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s