Samo życie, sama Polska

Z tym Urbanem to jest tak, że nawet jak pójdzie kiedyś do kościoła i żarliwie zacznie się modlić (ostatecznie wszystko jest możliwe), to i tak znajdą się tacy, którzy uznają to za wyrafinowaną obrazę uczuć religijnych. Urban nawet nie musi nic robić, bo tylko żyjąc już rani głęboko uczucia milionów.

Właśnie po raz kolejny odroczono wydanie wyroku na wspomnianego tu Urbana oskarżonego o „obrazę uczuć religijnych” po tym, jak przedstawił na okładce swojego tygodnika „Nie” wizerunek Chrystusa na drogowym znaku zakazu. Sprawa ciągnie się od kilku lat i być moze definitywnie zakończy się w listopadzie, pod warunkiem wszak, że wszyscy najmądrzejsi biegli, wierzący, niewierzący i wątpiący, uzgodnią stanowiska i orzekną jednoznacznie, czy Jezusik z głupawą miną rani uczucia czy też ich nie rani.

Bo de facto do tego właśnie sprowadza się cała historia.

Gdyby na urbanowym obrazku ów Jezusik miał minę madrą niczym Kaczyński i twarz zastygłą w zadumie niczym Brudziński, to wtedy pewnie nie było by mowy o obrazie. A tak… Na obrazku jest ewidentny debil i debile poczuli się tym urażeni.

Samo życie, sama Polska.

Tymczasem ten Urban i tak był delikatny w tym co czynił, bo Jezusik miał twarz po mojemu Jasia Fasoli, czyli aktora Atkinsona, człowieka na codzień nadzwyczaj inteligentnego i jakże osobowościowo odległego od postaci którą tworzy.

Aż strach pomysleć co by się działo, gdyby na przykład była to twarz prawdziwego Chrystusa. Naukowcy bowiem z dużym prawdopodobieństwum ustalili jak faktycznie ten Jezus mógł wygladać, i przynać trzeba, że wizerunek ów nie jest budujący, a w zasadzie nawet budzący grozę. Jezus Chrystus wygląda więc na przygłupa, co w zestawieniu z tym co mówił i co nieudolnie robił,  czyni tę postać wyjatkowo prawdopodobną i koncepcyjnie zwartą. Określenie ćwierćinteligent było by pewnie komplementem.

Pismo nosem czują więc wszyscy obrońcy wiary i uczuć, zarówno z urzędu jak i z własnej inicjatywy, postulując natychmiastowe wprowadzenie w Polsce „ustawowego zakazu obrażania Pana Boga, Matki Bożej, wszystkich świętych i papieża“.

W całym tym szemranym towarzystwie jedynie papież jest człowiekiem z krwi i kości, nie zaś postacia z bajek i jako postać realna jest namiętnie flekowany. Co ciekawe, jest on nieustannie obrazany w katogadzinówkach, wśród których prym wiedzie Fronda. Zresztą nie kto inny jak własnie ona, islam z upodobaniem nazywa religią pedofilów i zoofilów, zapominając, iż nie trzeba tego szukać tak daleko, wystarczy poszperać we własnym kościele. Samo życie, sama Polska

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

7 thoughts on “Samo życie, sama Polska

  1. Nie ma w Polsce cwańszego i mądrzejszego Żyda , jakim jest Urban . Taki Michnik , czy Modzelewski , powinni za Urbanem kapcie nosić , jak kiedyś Wachowski za ,,Bolkiem ”. Uwielbiam Urbana od 50 lat , mam wszystkie jego książki i przez dłuższy czas prenumerowałem jego tygodnik ,,NIE ” . A z tym obrażaniem kościelnych debili i ich uczuć , to Urban robi sobie jaja , tylko dla rozrywki . Bo gdyby chciał , to poprzez swoich bardzo dobrych adwokatów przekonałby każdy sąd o nieistnieniu ,,Bałwanów ” zwanych bogami , ale widocznie na rękę mu darmowa reklama .

  2. O to to 🙂 Dobrze napisane, Andrea. Ja też mam Jurka wszystkie książki, w dodatku z autografami 🙂

  3. Yes, yes we can! Tylko Polacy wiedza, jak naprawde wygladal Jezus. Jakzesz by inaczej, skoro z matki Polki? 🙂

    1. Jaka matka polka …Przecież Madonna jest czarna w Częstochowie …i Jezusek też . I raczej im bliżej do ,,Teorii Darwina ” chociażby oceniając z wyglądu .

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s