Z ptaszkiem proszę księdza nie ma żartów…

ciaza-151012-1100550

W sumie to zadziwiająca sprawa. No bo tak… Wpierw się okazało, że ksiądz Tomasz Kijowski (rzecznik Zgromadzenia Salezjańskiego w Krakowie i rzecznik prasowy Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży – były niestety), na tyle skutecznie bzyknął jakąś anonimową na razie pannę, że zrobił jej dziecko. OK, ludzka rzecz można powiedzieć i godna pochwały. Seks z poczęciem to jest to! Biskupi ze swojego podwładnego powinni być dumni!

Dumni powiadacie? Nic z tych rzeczy!

kijowski-151011-300
ksiądz Kijowski całkiem prywatnie. No, lovelasek taki…

Wyobraźcie sobie bowiem, że za to iż księżulo stanął na wysokości zadania, zapłodnił skutecznie pannę i przysporzył nam nowego Polaka, za ów zbożny czyn powołania do życia nowej istoty, spotykają go teraz szykany.

Czytamy w komunikacie:

„Trwa proces wydalania go ze Zgromadzenia (…) Został mu udzielony zakaz sprawowania jakichkolwiek funkcji kapłańskich oraz noszenia stroju duchownego“.

Niby też wszystko OK, ale jednak nie za bardzo OK. No bo jak to tak na bruk, na zbity pysk księdza wywalić, na wiatr i poniewierkę, za to tylko, że chciał sobie poruchać a wyszło tak jak wyszło, czyli na czas nie wyszło to i owo? Nieładnie to wygląda.

Poza tym zaś to mam takie wrażenie, że to wszystko kupy nijak się nie trzyma.

Bo z jednej strony kościół strasznie ręce każdego dnia załamuje nad kiepską ich zdaniem narodową płodnością (dowodząc, że za dużo wyuzdanego seksu a za mało z tego dzieci), tak zaciekle broni każdego życia poczętego a nawet napoczętego, a z drugiej strony patrzcie… Jak już ktoś to życie napocznie, tak jak ów Kijowski skutecznie napoczął, w dobrej wierze choć i może z przypadku, to za tę płodność jest dotkliwie karany.

No bądź tu mądry i zrozum kosciół.

To już lepiej być pedofilem, bo prawdopodobieństwo że wywalą za to z kościoła jest zdecydowanie mniejsze, a w praktyce równe zeru. Więc księża moi drodzy i insza kościelna hołoto, apeluje do was: nie róbcie dzieci, gwałcie dzieci!

kijowski-sluzbowo-151012-600
Tomasz Kijowski w umundurowaniu słuzbowym. Jeszcze…