Zamiast ciagłych defilad zróbcie coś pożytecznego

No i co panowie generałowie i panowie oficerowie, co zrobicie jak waszym ministrem zostanie Antonii Macierewicz? Przecież macie świadomość, że najprawdopodobniej zarządzać wami i waszymi zasobami (zabawkami), będzie wyjątkowo niebezpieczna małpa z brzytwą. Żeby jeszcze tam ona własne żyły sobie popodcinała, to najmniejszy były kłopot, a w zasadzie zbawienie. Tyle że kochani, ona ma brzytwę także po to, by większości z was łby poucinać i wypruć z was flaki.

I pytam się przeto: jak poważni faceci, w poważnych i zazwyczaj eleganckich mundurach, mogą w ogóle znosić myśl, że Takie Coś będzie dla was szefem? Jak będziecie mogli pozwolić na to, by rozkazy wam wydawał, po kątach rozstawiał, moralności uczył i dyscypliny wymagał, kompletny świr, idiota i niebezpieczny maniak?

Bardzo mnie to w tej chwili interesuje, jak ten problem rozwiążecie.

A w ogóle to robicie już coś w tej sprawie, czy niczym biedne indyki, z pokorą czekacie na święto dziękczynienia?

Wiem, sytuacja jest poważna o tyle, że nie ma do kogo się odwołać. Dawniejszymi czasy chociaż prezydent bywał normalny (wyłączywszy tego samobójcę) i coś zawsze można było z nim ugrać. Teraz niestety, prezydent to strachliwy, z gębą pełna frazesów ewidentny wychowanek tego od Wawelu, który nawet palcem nie kiwnie jeśli nie dostanie rozkazu z Żoliborza. Więc jeśli liczycie na to, że coś wam pomoże, zablokuje Maciorę, to już teraz możecie się iść dymać.

Wisi nad wami miecz kata, niestety wisi także nam nami, bo jak was do czegoś głupiego ten minister przymusi i to coś głupiego zrobicie, to my wszyscy będziemy cierpieć. A nikt noramlny cierpieć nie chce, bo nie ma spraw tego wartych.

Wychodzi więc na to, że aby bronić stanu posiadania, bronić swoich mundurów, stabilności i – co by nie mówić – resztek powagi tej czasami bardzo niepoważnej armii, musicie coś z tym Macierewiczem zrobić!

Ja oczywiście wiem co można by było zrobić, ku uldze nie tylko was, ale nas wszystkich, jednak moje zdanie się nie liczy. Bo po pierwsze, wy to też wiecie, a po drugie, to wy jesteście fachowcami, którzy powinni potrafić rozwiązywać sytuacje kryzysowe i to wam podlega całkiem spora rzesza innych, wprawnych w zawodzie fachowców i negocjatorów, którzy różne nabrzmiałe problemy rozwiązują w mig (higienicznie i skutecznie).

Więc zamiast ciagłych defilad zróbcie coś pożytecznego. Postarajcie się, bo inaczej  stracę do was resztki swego i tak już poważnie nadwątlonego zaufania, koledzy moi drodzy.  I pamiętajcie,  że zawsze stosuje się rozwiązanie i metody adekwatne do powagi sytuacji. Powodzenia.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

14 thoughts on “Zamiast ciagłych defilad zróbcie coś pożytecznego

 1. Oj tam, juz pewno organizują pielgrzymkę do Częstochowy by tam „przed cudownym obrazem”poprosić „o dobry wybór” i ratunek.
  Mieliśmy „cud nad Wisłą teraz”cud nad urna” to widać, iż modlitwa skuteczna jest

 2. Nie podoba mi się podtekst wpisu Gospodarza. Ja cenię inteligentne rozgrywki; Macierewicza trzeba po prostu ośmieszyć publicznie do łez. Wtedy JK natychmiast by go zdjął, bo tego by nie zniósł. Wydaje się, że generałowie akurat mogliby to z łatwością zaaranżować. Pytanie, czy mają cojones, czy nad honor nie przedkładają czasem kariery w NATO. Zobaczymy.

  1. Junono, a jaki jest ten podtekst? Bo jeśli myślisz o tym o czym i ja przez moment myślałem, to jednoznacznie z tekstu to nie wynika. Acz wynika że wojskowi musza stanąć na głowie by nie dopuścić do nominacji człowieka niezrównoważonego na tak odpowiedzialne stanowisko. I od tego właśnie mają owych wspomnianych fachowców i wszelkiego rodzaju lobbystów. Poza tym Macierewicza już więcej ośmieszyć nie można, bo już się zwyczajnie nie da.

  2. Jedno jest pewne:
   Tym generałom od dawna honor myli się z honorarium.
   Jednak o honor trzeba zabiegać na polu walki, a o honorarium najlepiej i najbezpieczniej na defiladach.
   – Dlatego właśnie jest tak jak jest i lepiej nie będzie…

 3. Pochodzę z rodziny oficerskiej (z dwóch stron), przedwojennej, wojennej (na Zachodzie) i powojennej (z przymusową, raczej niemiłą, przerwą w latach 1949-55, z wiadomych powodów) i znam mentalność tego środowiska. Otóż, niezależnie od ustroju, cechy charakterystyczne tego „towarzystwa”, to karierowiczostwo, posłuszeństwo, brak elementarnej cywilnej odwagi, dla niepoznaki nazywany poczuciem dyscypliny, oraz absolutna głupota większości i równie absolutny cynizm nielicznych myślących oficerów. Problem w tym, że wariat na czele takiej bandy może wpakować nas wszystkich w niezłe gówno. Ale nie liczyłbym na to, że wojskowi mu w tym przeszkodzą.

 4. Ale macie problem 😉 Do armii wróci, jako vice gen. Waldemar Skrzypczak. To człowiek bardzo wierzący i bardzo praktykujący, acz nie wierność małżeńską. Poprowadzi on hufce Antoniego pod Smoleńsk, wrak odbije, głowy pościna. A potem, zagonami pancernymi na Moskwę ruszy! Wielkich czynów mamy szansę być świadkami, powiadam wam 😉
  Nie grzeszcie więc utyskiwaniem i wątpieniem. Orzeł biały, czy co tam jest to ptaszysko, na wieki wieków na Kremlu zamieszka. Amen

 5. AA: tak, myślałam o tym, co Ty sobie pomyślałeś, i to mi się nie spodobało; może być też tak, że Gospodarz sprytnie nas wywiódł w pole … Tak czy siak, gdyby generałowie mieli, co mieć powinni, a czego – jak wynika z wpisu Ereglo – nie mają, to Macierewicza w pułapkę z przedmiotu „wojsko” złapać mogą bez trudu. Tylko, kilku z nich musiałoby rzędem zasiąść na jakiejś konferencji prasowej i wyjaśnić pospólstwu to i owo. Albo podłożyć Macierewiczowi skórkę od banana, niech się sam wywróci. Macierewicz jest śmieszny na wylot, ale kiedy wygłupi się na jednym czy drugim konkrecie, to jego legitymacja do bycia cywilnym zwierzchnikiem sił zbrojnych mogłaby upaść.
  Swoją drogą, powalił mnie wpis Ereglo. Przeczuwałam to sądząc po upadku etosu męskiego i odwagi cywilnej w ogólności, ale nie śmiałam myśleć poważnie. Jak to porównać do II RP ? Czy obecni generałowie broniliby teraz Polski choć przez miesiąc ? Jest tam jakiś Kutrzeba czy Kleeberg ?

 6. Czy może być bardziej czytelny pokaz nienawiści do Polski – jak mianowanie idioty macierewicza – ministrem obrony?
  I wszystko po to, żeby odzyskać te paręnaście ton złomu aluminiowego, którego Rosja nie chce oddać?
  Stanisław

  1. Stasiu
   Co Ty To ty nie wiesz, ile z tego złomu aluminiowego można wybić ,medalików
   .A potem będzie je „co łaska”rozdawał Dziwisz a „ubogie parafie” /tez za co łaska”/ będą je w kopertach, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, kolportować do wiernych.
   Jak sam prezes /w co nie wątpię/ wystąpi publicznie, z takowym to jego cale „biuro polityczne” będzie kolejne.
   A reszta z tych ,co za PIS,jak dawny opornik z duma będzie go „ku pamięci” nosiła w klapie.
   Ide o zakład iz niepokorni i prawdziwi patrioci z branży artystycznej już takie projekty wykonali. i teraz tylko czekają „by się stało”

 7. No jak to Co zrobią ?
  Zrobią to co potrafią najlepiej tzn zrobią składkę wśród kadry „bo zwykłemu to wisi” i dadzą na msze w intencji „by opatrzność/cokolwiek to znaczy/zmieniła swe boskie plany.”
  Gdzie odprawia msze i ile „co łaska nie mniej niż” to i pewno nie wiedza ci z Ordynariatu Polowego.Jak zwykle „tajemnica wojskowa” odgrywa tu swa role.
  Ech gdyby to był Głódź to sprawę „oparło by się o bufet” i może by przeszła,pomyślnie..

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s