Modlitwa w Rzymie, kolacja na Malcie?

Lubię ludzi którzy mają fantazję. I kto wie, czy w związku z tym nie polubię pana prezydenta Dudy. No bo trzeba mieć w sobie spore pokłady fantazji, żeby na krótką, rutynową modlitwę wybrać się do Watykanu. I to z całą świtą. Przecież dużo taniej i szybciej byłoby zejść w Pałacu te dwa piętra niżej, do tamtejszej kaplicy i poklepać przez pół godzinki różaniec, tak jak każdego ranka i każdego popołudnia. Ale nie, jest prezydent, jest fantazja, jest więc impreza.

Na modlitwę do Watykanu Pan Duduś wraz z całą rodziną (wyłączywszy narzeczonego córki) wyleciał już wczoraj popołudniem. Pierwszym i najważniejszym punktem tej wizyty, była msza święta w Bazylice św. Piotra. Obowiązkowo przy grobie świętego jak się zwykło o nim mówić Jana Pawła II.

I tu – kontynuując wątek – należało by znów zaznaczyć, że zdecydowanie taniej, jeśli już prezydent tak bardzo chciał obcować z Wojtyłą, było by pomodlić się pod którymś z niezliczonych pomników Karola. W samej Warszawie jest ich kilka, jeśli nie kilkanaście. No ale wtedy nie było by widowiskowej i sympatycznej wycieczki i lansu by nie było.

W każdym razie, żeby przykryć miałkość tej wyprawy, w komunikacie podano, że celem wycieczki do Rzymu jest spotkanie z papieżem, nie zaś sama modlitwa jako taka. Naiwny w to pewnie uwierzy, rozumny już nie bardzo. Bo niby po co to spotkanie i o czym niby miałby rozmawiać Andrzej z Franciszkiem?

Być może też o uchodźcach?

Franciszek pewnie zapyta Andrzeja, ilu uchodzców watykańskich, wszelkiego rodzaju pedofilów i malwersantów, będzie w stanie przyjąć katolicka Polska.

„Widzisz prezydencie Andrzeju – rzeknie papa – Ja tu w ty Watykanie, muszę pilnie zrobić porządki, bo burdel i bałagan tu jest wprost niewyobrażalny. Musiałbym sporo moich kolegów posadzić za kratki, wyrzucić z duchownego stanu, musiałbym – żeby wyjść na poważnego człowieka – zrobić im krzywdę i być może zrujnować im życie. A tak, jak „uciekną“ i znajdą azyl i przytulisko w twoim pięknym, katolickim i tolerancyjnym kraju, to mój kłopot będzie mniejszy a twoje zasługi większe. Po paru latach wszyscy i tak zapomną o co chodzi a chłopcy po cichu wrócą na swoje miejsca.  A jak ci z prasy będą teraz pytać o czym gawędziliśmy, to im powiemy że rozmawialiśmy, zgodnie z prawdą zresztą, o uchodźcach, ochronie rodziny, no i koniecznie o Ukrainie.  No to co Jędrusiu, jesteśmy po słowie? 

Taki więc może być Drodzy Bywalcy, ukryty i jedynie prawdopodobny sens całej tej rzymskiej wyprawy. Ważne, że swój swojemu pomoże a naród jest zachwycony. Ponieżej więc – by tezę o zachwycie udowodnić – kilka na gorąco wybranych, celnych komentarzy. Komentarzy niecelnych nie było, bo natychmiast je banowano.

Kindersztuba na światowym poziomie!;

Nareszcie, nareszcie, nareszcie możemy z dumą i radością powiedzieć – nasz prezydent prezydent Polski Andrzej Duda;

Piękne zdjęcia! Szkoda, że większość Polaków ich nie obejrzy, reżimowe media nigdy tego nie pokażą;

Jestem dumna z polskiego Prezydenta, to jest klasa, nareszcie mamy wspaniałego człowieka, na takiego czekał NARÓD.

Ciekaw wiec jestem, czy tak jak znalazł wspaniały pan prezydent czas na modły w Rzymie, znajdzie czas na spotkanie na Malcie. Może być krucho z dwóch powodów. Po pierwsze, tam nikt nie zaprasza na klepanie zdrowasiek, i w ogóle takich nie ma w planach.

Po drugie, tam trzeba podjąć kilka trudnych decyzji i złożyć kilka trudnych deklaracji. A z podejmowaniem decyzji, jakichkolwiek nie tylko tych trudnych, pan prezydent ma wyraźny kłopot i przejawia również wyraźny brak kompetencji.

No ale jak zamiast jaj ma się orzeszki, to tak niestety bywa.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

8 thoughts on “Modlitwa w Rzymie, kolacja na Malcie?

 1. Polska sekta kościoła watykańskiego zadecydowała, że w przyszłym roku pańskim, w Polsc3w, nieopodal Krakowa, albo i w samym Krakowie, odbędzie się imprezka watykańska. Zwana światowym zlotem młodzieży. Tej katolickiej – oczywista. Na ten ” zbożny cel ” – watykańczycy chcą kilkaset milionów, bo to: ” kwiat młodzieży” trza: i nakarmić , i napoić , i przenocować. Zwłaszcza przenocować – bo ta rzecz może wydatnie przyczynić się do poczęcia kolejnego pokolenia katolickich osesków:)
  Dzielny pan Dziwisz dwoi się troi, żeby ” zarobić ” na ten zlot, ale mamony wciąż mało…A sam Franio się zaawizował, z wizytą – internetowo, bo nowoczesny jest jak: Pałac Kultury im. Stalina, w Warszawie:) Choć nikt go nie zapraszał…
  I o dziwo, nie straszne są tym razem wszelkie paskudztwa , które ta ” dorodna młodzież ” , z całego świata może do nas , przynieść! Nie grożne są te: ameby , pasożyty tropikalne i inne choróbska, które to panprezes raczył wymieniać, w kontekście zagrożeń niesionych przez uchodżców. Z Afryki!
  Ci – to przecież ” nasi ” – bo katoliccy i wszelkie zagrożenia – są nieważne, niegrożne… Co innego – te niesione przez tych chujów muzułmanów:)
  Duda zatem pełni rolę, w tej wizycie, kasjera, który zapewni prawidłowe i GODNE przyjęcie gościom, choć ” one ” same się wprosiły… to teraz trzeba wszystko przywrócić – do cywilizowanej kolejności:)
  Amen

 2. A toś mi pan ćwieka zabił: skąd pan wie w jakim rozmiarze jest prezydenckie przyrodzenie ??
  Nb. to jedyne zdjęcie PAD, jakie widziałam, na którym nie ma on durnowatej. maliniakowatej miny.

 3. Pan Prezydent ma kłopot z odpowiedzialnością. On, zdaje się, wcale nie rozumie na czym polega rola prezydenta. Ot, poreprezentować Naród, poopowaiadać kacapoły o tym jak to ambasada polska gdzieś tam piękna jest, a to pomodlić się w samym Watykanie, to rola w sam raz dla niego. W komedii nt kolizji terminów z 12 listopada nie chce wziąć na klatę skutków tego, co napowyrabiał, chcąc zrobić na złość PO i Tuskowi. A tymczasem to on, jako głowa państwa, powinien się na Malcie objawić w okresie interregnum i wziąć odpowiedzialność za to, co powie. Ale jakże on ma powiedzieć, kiedy boi się, że wyjdzie przed tamburmajora, nie trafi jego gust .. i co wtedy ?? Jak wytłumaczy się potem przez prezesem ? Odwaga cywilna to nie jest jego mocna strona, nawet nie wiem, czy on wie co to jest.
  Niezłomny dureń.

 4. Narzeczony córki. To ile ona ma lat. Panienka z dobrego krakowskiego domu ma narzeczonego, chociaz edukacji nie ukończyła.

 5. Opinia z Internetu, pod którą się podpisuję:
  cyt: „Kiedyś przywódcy państwa polskiego jeździli po wskazówki do Moskwy, co słusznie potępiano i odpowiednio nazywano…
  Od ponad 25 lat polscy prezydenci, premierzy i ministrowie po wskazówki, na kolanach pielgrzymują do Watykanu… potwierdzając wszem i wobec historyczną zmianę okupanta Polski w 1989 roku z „czerwonego” na „czarnego”.
  Hołd watykańskiego pachołka Dudy-Maliniaka głównemu pasożytowi w sutannie to kolejne potwierdzenie faktu, że Polska nie jest ani wolna, ani suwerenna.
  Polska to watykańskie kondominium.”
  ps:
  Duda dostał od Franka wytyczne dla siebie i dla rządu,
  a za wszystkie imprezy kościelne jak zwykle zapłaci durne społeczeństwo polskie.
  Najwidoczniej nie wiecie, że za tę imprezę kler trzykrotnie się wzbogaci bo od uczestników zlotu młodych przygłupów kk także pobiera opłaty, trwa nieustająca „taca” w kościołach oraz dodatkowe miliony z pieniędzy polskich podatników.

 6. Duda jest awatarem Kaczyńskiego …To szary poseł Kaczyński rządzi Polską . Franka Watykańskiego ma Kaczyński w dupie , dla niego Rydzyk jest ważniejszy , bo to przy jego pomocy manipuluje ciemnym narodem . Teraz jak Kaczyński wygrał wybory i ma większość w Sejmie będzie malowany na obrazach z koroną na głowie i kotem na rękach . To będzie taka św. ,,Balbina ” ukoronowana na króla Polski …królową… Chuj mu zrobimy , bo obsadził wariatami wszystkie ministerstwa przemocy .

  1. I jeszcze będzie się szło siedzieć, jak muchy obsrają portret Jarosława.

 7. Chuj z tego ,efektów brak,jestem wkurwiony że jakiś rzekomy {wasz pezydent} to kurwa schizofremia ,modli się do kamienia ojca ojców pedofilów i to ma być najwyższy przedstawiciel państwa polskiego,no kurwa co to jest ????????

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s