W oczekiwaniu na premierę. Przedsprzedaż biletów od jutra

Niniejszym informuję Państwa,  że w słynnym Domu Schadzek Krakowskie Przedmieście 48/50, zawiązał się oficjalnie, czyli rozpoczął artystyczny żywot, nowy polski kabaret z którym ja osobiście jako obywatel widz i recenzent wiążę wielkie nadzieje. Dyrektorem teatrzyku została utalentowana ponoć aktorka dramatyczna Beata Szydło i to jest – szczerze mówiąc – największą bolączką tej inicjatywy.

Nikt z nas bowiem nie ma pewności, czy aktorka dramatyczna jest w stanie sprawnie zarządzać wodewilem. Obawy są zaś tym większe, że na pokładzie ma ona parę naprawdę autentycznych gwiazd i czysto operetkowych indywidualności,  które nie muszą nic mówić i nie muszą opowiadać żadnego skeczu,  by bawić. Wystarczy że milczą a my już pokładamy się ze śmiechu.

Dziś wieczorem przewidziana jest solidna popijawa, jak tylko pani dyrektor Szydło wróci z tego wywiadu w Polsacie (a w zasadzie Polsat wyjdzie od niej), którego udzieli pani  redaktor Dorocie Gawryluk. Skądinąd mówi się tam u nich, że pani redaktor może zostać wkrótce jakąś ministrową w Kancelarii, a to z powodu braku jasnych perspektyw awansu w rodzimej stacji. Jedynym problemem jest tylko wysokość gaży czy kontraktu,  która to w tej Kancelarii jest szokująco niska. Ale – powtarzam – to tylko plotki.

W każdym razie, wracając do tej popijawy, to szampan się już chłodzi, a wódka w zamrażalniku to już leży od paru dni.

Hasło na dzisiejszy wieczór: „Wszyscy piją, nikt nie donosi”, oprócz oczywiście Macierewicza,  który z zasady nie pije,  ale z zasady ktoś musi donosić.

Jutro od rana, no może od wczesnego popołudnia biorąc pod uwagę samopoczucie aktorów, zespół teatrzyku przystępuje do pierwszych prób widowiska, które nosi roboczy tytuł „Czwarta Rzeczpospolita”, acz nie brakuje takich którzy obstają jednak za Rzeczpospolita piątą.

Ale spokojnie rodacy, to tylko próby i przebiegi, na razie skupiają się na  wymianie halabardników, zaś  ostateczny tytuł widowiska poznamy w dniu uroczystej mamy nadzieję premiery. Mówi się też, że pierwszy skecz z przygotowywanego przedstawienia dyrektor Szydło przedstawi najprawdopodobniej w środę, a nosi on tytuł „Ekspose”.

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

7 thoughts on “W oczekiwaniu na premierę. Przedsprzedaż biletów od jutra

  1. Ja tu nie widzę niczego śmiesznego. Wszystkie sprawy idą ustaloną z góry drogą. Pani Szydło, zanim została premierem, już dwa razy odwiedziła USA. Pewnie pojechała porozmawiać sobie z „Polonią Hamerykancką”. 😦 W rządzie na kluczowych stanowiskach siedzą małpy z brzytwami. Smoleńsk powstanie na nowo i szabelki zostaną wzniesione przeciwko Putinowi. Pani dowodząca smoleńskim śledztwem w Rosji dała dyla z całą rodziną do Hameryki, jeden z kontrolerów smoleńskich popełnił samobójstwo, drugi znikł w tajemniczych okolicznościach. Dziś wierzę, niestety, w to, że zebranie do kupy najważniejszych osób w kraju do jednego samolotu i lądowanie na lotnisku nie nadającym się do tego i w złych warunkach – było reżyserowane. Po co? Ano po to, żeby szybciej podskoczyć Putinowi i sprowadzić amerykańskich żołnierzy do Polski. A czym w sumie to pachnie? Rzeczywiście – masz rację – zabawa będzie przednia.

 1. Ziobro, macierewicz, waszczykowski…
  Ciągle mam uczucie, że to tylko koszmarny sen – po tłustej kolacji:)
  Że Polacy nie mogliby być takimi durniami, żeby świadomie zafundować sobie ” … powtórkę z wątpliwej rozrywki!
  Jednak to nie sen! To najprawdziwsza rzeczywistość , to się dzieje naprawdę!
  Dzięki wam – jaskiniowcy, znad Wisły!
  Stanisław

  1. PiS skorumpował niedouków uczonych przez KK moralności za obietnice 500 PLN na dziecko. To największa korupcja w naszym kraju, bezczelne kupowanie glosów. Dlaczego, gdy ktoś kupuje głos od menela za kupionę za WŁSNE PIENIĄDZE butelkę piwa jest tępiony a ten co kupczy ZA NASZE PIENIĄDZE jest bezkarny?

  2. PiS kupił głosy za pisane palcem na wodzie (brudnej) pięćset zeta na pomiota, a platfusy tak wydatnie pisuarni pomogły, że się zastanawiam, czy ta przegrana nie była celowa. Bo z jednej strony obiecało się pracownikom likwidację śmieciówek, z drugiej – geszefciarzom „wolność gospodarczą”. Tu społeczeństwo się burzy przeciw importowi ciapatej swołoczy, tam trzeba dawać dupy Makreli i jej dworowi. Przejebanie wyborów jest w tej sytuacji jedynym wyjściem nie kończącym się oberwaniem po mordzie od żadnej z zainteresowanych stron.

 2. Szykuje się ograniczenie praw obywatelskich,dla podejrzanych o działalność skierowaną przeciwko Państwu Polskiemu, Kościołowi Świętemu wraz z Wartościami oraz naturalnie Rządowi Polskiemu.
  Internowania powyżej 48 godzin i przepadek mienia,wraz z możliwą karą pozbawienia wolności do lat 25,za tzw.terroryzm skierowany przeciwko Państwu Kościelnemu !!!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s