Polak Wengier dwa bratanki

Sprawa nie jest może najnowsza, ale na pewno sprzed kilku dni, czyli na tyle jeszcze świeża, żeby o niej wspomnieć. Poza tym co innego jest tu istotne, niekoniecznie data prezydatności do spożycia. Po pierwsze dotyczy Węgier, a jak wypisują na swoich plakatach polscy nacjonaliści „Polak Wengier to dwa bratanki“ (korektę proszę o niereagowanie, oni naprawdę piszą Wengier), a po drugie dotyczy mediów.

W Polsze mamy taką oto sytuację, że staramy się teraz te Węgry nie tylko wychwalać pod niebiosa, ale również naśladować, zwłaszcza ich komuno-faszyzm, który nad Wisłą znajduje coraz bardziej sprzyjający klimat.

Poza tym Węgry mają pewien problem z mediami i pokazują jak go rozwiązać, co w rzeczonej Polsze też trafia na podatny grunt. Bo my, a w zasadzie WY, w Polsce z mediami macie problem kto wie czy nie większy niż bratanki Wengry. Tam tych mediów to jest tyle co kot napłakał, a poza tym z tą niezależnością mediów to nigdy u nich nie było za dobrze. Zaś w Polsce, media są wprost ujarane wolnością, i jest ich multum, co oczywiście spędza sen z oczu będącym teraz u władzy krypto-komunistom.

Co robią Węgrzy jak jakaś stacja ich wkurwia? Odcinają ich od źródeł informacji. Przynajmniej na początek.

Oto tamtejsza prywatna telewizja RTL Klub, której największym udziałowcem jest Grupa RTL, dostała zakaz wstępu do parlamentu. A dlaczego dostała? Bo wlazła samowolnie na spotkanie Viktora Orbana i sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga, na które nie dostała zaproszenia. Poza tym słynie ona z opisywania rzeczywistości politycznej i relacjonowania posiedzeń parlamentu w sposób odległy od oczekiwań władzy, co niejednokrotnie dawano już jej do zrozumienia. Zakaz wstępu wydał przewodniczący parlamentu Laszlo Koever z rządzącej partii Fidesz czyli taki niby nasz/WASZ Kuchciński.

Pamiętajmy też, co nie jest bez znaczenia, że RTL Klub to telewizja niestety tylko wegierskojęzyczna, a to już oczywisty i bolesny wrzód na węgierskiej dupie. W centrali RTL mówią, że dni ich budapesztańskiej córki są już policzone, gdyż władza szuka pretekstu żeby w ogóle stacji odebrać koncesje i zakazać działalności, co niedwuznacznie dawano już do zrozumienia. Sygnał z Budapesztu jest jasny: panowie zwijajcie się, tu dla was miejsca nie ma.

Tego typu problem w Polsce jest oczywiście doskonale rozumiany, bo tutejsze media w zdecydowanej większości opisują polityczną rzeczywistość zupełnie nie tak, jak widzą ją rządzące aktualnie karły. Stąd nasze wrzody na naszej medialnej dupie są kto wie czy nie większe i nie bardziej bolesne od tych węgierskich. Ale leczyć można je oczywiście w ten sam prosty sposób.

♦ Jak tylko PiS się poukłada z tymi Trybunałami, sądami i więźniami sumienia, to nawet nie czekając na bardziej sprzyjającą atmosferę, z marszu zacznie czyścić rynek mediów. Pod byle pretekstem zakaże wstępu do parlamentu wszystkim tym, teraz już niepokornym (bo byli niepokorni będą teraz pokornie rządzić w publicznej), których wprost jest na pęczki.

I pewnie zacznie od TVNu i Polsatu, chociaż nie, Polsat ostatnio wprawnie dupę im liże, więc może przesunięty zostanie na koniec kolejki.

Won radia, won polskojęzyczna prasa, won wszyscy poza Trwam, Maryją, Naszym/Waszym Dziennikiem, TVP i Republiką (kolejność nieprzypadkowa). Bo pamiętajcie „Polak Wengier dwa bratanki i od mediów i do szklanki.“

icon-update-red-40 I żeby nie było że ściemniam… Nie ściemniam wysoki sądzie!wengier-151123-600

Reklamy

Opublikował/a

Niektóre opisywane tu wydarzenia mogą być wytworem mojej fantazji a nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane. Jakiekolwiek podobieństwo do osób powszechnie znanych i nieszanowanych jest jednak jak najbardziej zamierzone i nieprzypadkowe.

4 thoughts on “Polak Wengier dwa bratanki

  1. A teraz Revelku przypomnij sobie tekst użytecznego idioty z TVN, nijakiego Marcinka Playboy’a Mellerka, który widział w PiS tuż po wyborze Andrzeja Prezydenta Dudy partię wbudowaną w system polskiej demokracji. Ten jego wpis zyskał kilkadziesiąt tysięcy głosów poparcia wśród lemingów, którzy myśleli, że JarosławaPolskęZbawa da się zagłaskać. Nad czym więc popłakujesz? Wszyscy normalnie myślący od co najmniej roku widzieli, ku czemu to wszystko zmierza w konsekwencji konsekwentnie realizowanej polityki ciepłej wody w kranie. Jak sobie przypomnę krzyk papierowego tygrysa, byłego ministra spraw wewnętrznych (oszczędzę nagłaśniania jego nazwiska z szacunku dla noblisty): – Kibole idziemy po was!, a potem jego lament nad ośmiorniczkami zakończony frazą diagnostyczną: – Chuj, dupa i kamieni kupa!, to widzę, jak wszystko to pięknie uzasadnia, dlaczego bierzemy w dupę, aż dymi.

  2. TVN – u Nie ruszą , bo to telewizja obecnie amerykańska i w dużej mierze z Izraelskimi udziałowcami , Polsat ma za udziałowców dobrze usadzonych i obrzydliwie bogatych byłych agentów SB …więc te wszystkie Glińskie z tabletu , czy menda Kurska i inne PiS – owskie niemoty mogą ich co najwyżej w dupę cmoknąć .

  3. Wielce Szanowny Jahu – Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!! Nie wziąłeś Szanowny Redaktorze pod uwagę niuansów jakie daje ojczysta mowa. No bo „WENGIER”, a może „WONGIER” – czyli używając poprawnej polszczyzny „WĄGIER”. To jest takie „cóś”, co sprawia wiele dolegliwości. Zwłaszcza jak się umiejscowi na miejscu służącym przeważnie do siedzenia. Ten ichni Orban ma coś w sobie, co podnieca naszego „wodza”, ale jednocześnie ma skazę – kuma się z Putinem. Tu jest zagwozdka – jak to obejść, jak to przemilczeć. A tak w ogóle to Madziarom już przeszło – kombinują jak się pozbyć Orbana.

  4. Przypadkiem tu trafiłem, co prawda stara sprawa, ale muszę nadmienić, jesteś pan idiotą albo celowo manipulujesz myśląc, że każdy od razu to kupi, to zdjęcie było na fejsie i od razu było sprostowane, a idioci i tak dalej je udostępniali. A transparent wyglądał tak https://www.youtube.com/watch?v=Z5EwFGQLong 🙂

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s